Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Maniek312
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 16, 2008 15:20
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Maniek312 » śr maja 27, 2009 08:42

Na początku kiedy wyszły te drgania to myslałem że go porąbie siekierą... Po wielu analizach jak dotychczas stawiam na pompowtryskiwacze. Po sprawdzeniu ciśnienia w tłokach okazało się, że jeden nierówno trzyma - trzyma w normie ale nierówno. Pozostałe bez najmniejszego zarzutu (2001r - 100 tys, AXR). Jest to niby wina pompowtryskiwacza + troche elektronika. Od kiedy kupiłem auto rok temu od helmuta drgania są na jednym poziomie - raz tak raz siak - w zależności od temperatury. Wymiana jednego pompowtryskiwacza nie wchodzi w gre bo ten typ tak już ma że adptuje wszystkie i nowy mógłby gorzej sie zaadaptowac i chodzic od starego. Ale koszt nowych (4 szt) oczywiscie Bosch'woskich (choc juz to nie ta sama firma) to koszt zbyt duży - szukam okazji. Wielu mechaników stwierdziło z bolesną bezradnością - TEN TYP TAK MA - pogódź sie z tym.

pzdr



Awatar użytkownika
stanislawski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 22:57

Post autor: stanislawski » śr maja 27, 2009 09:20

Maniek312 pisze:Po wielu analizach jak dotychczas stawiam na pompowtryskiwacze
I mnie się mimo wszystko wydaje, że będą to jednak pompowtryskiwacze!
Diagnoza wychodzi OK, ale już wszystko zostało wyeliminowane. Ciekaw jestem tylko, czy komuś udało się SKUTECZNIE pozbyć drgawek!
Ja stwierdzam tylko, że one są coraz dokuczliwsze! No cóż! Kilometrów przybywa!
Ktoś z mechaników mi poradził wlać do zbiornika do ropy syntetycznego oleju do pił wysokoobrotowych (takiego czerwonego) - podobnież pół litra takiego oleju pomoże ?? Ne doświadczałem tego nigdy, jakoś nie jestem zbytnio przekonany.
Może Koledzy mają w tej kwestii doświadczenie.

Czy może zaszkodzić? Tu "doradca" akcentował, że WYŁĄCZNIE syntetyczy czerwony do pił wysokoobrotowych, nie daje nagaru i efekt natychmiastowy.

Podobnież TIR'owcy to powszechnie stosują?
Potwierdzi ktoś tę metodę?


Tato, a dlaczego ten samochód jest zepsuty?
Synku, on nie jest zepsuty. To diesel.

Maniek312
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 16, 2008 15:20
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Maniek312 » śr maja 27, 2009 09:40

Osobiście jestem zdesperowany i chyba tak zrobie - podpytam jeszcze swoich"speców". Tylko pytanie czy to ma oczyścić tylko pompowtryskiwacze...? Bo przetestowałem jakiś czas temu wszystkie oczyszczacze i dodatki oferowane przez Firmę ATP (dla diesla oczywiście). Oczywiście nic nie pomogło. Z porad słyszałem żeby wlać troche benzyny (przejara...?) i da podobny efekt... ale z tym troche bym sie bał - bo pompowtryskiwacz jednak delikatniejszy sprzet niż stare pompowce... a na nich to testowane było.
pzdr



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr maja 27, 2009 10:26

a ja napiszę, że nie mam u siebie pompowtryskiwaczy, podobnie jak koledzy w AHF-ach i od dwóch tygodni obserwuję i siebie drgawki podczas hamowania i dojeżdżania np. do świateł, u mnie jednak podejrzenia padają na układ hamulcowy mimo, iż około 6 miesięcy temu wymieniłem sobie tarcze i klocki z przodu na ATE i brembo ale pojeżdżę jeszcze trochę i zobaczymy co jest nie tak.


Obrazek

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » śr maja 27, 2009 10:31

dajcie log 013 i dodatkowo Ci którzy mają PD 023 i 004 ... najlepiej jak te drgawki będą się pojawiać



Maniek312
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 16, 2008 15:20
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Maniek312 » śr maja 27, 2009 10:36

Mała korekta do poprzedniej wypowiedzi - oczywiście chodzi o dodatki do paliw firmy STP.



Awatar użytkownika
stanislawski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 22:57

Post autor: stanislawski » śr maja 27, 2009 11:10

damcio151 pisze:dajcie log 013 i dodatkowo Ci którzy mają PD 023 i 004 ... najlepiej jak te drgawki będą się pojawiać
Jadę za tydzień do Rewala na 14 dni - z pewnością zajrzę i do Koszalina - w końcu to moje rodzinne miasto!
Może by coś na miejscu podziałać? Widzę, że w Krakowie i okolicach nikt nawet nie ma najmniejszego pomysłu co z tym zrobić.


Tato, a dlaczego ten samochód jest zepsuty?
Synku, on nie jest zepsuty. To diesel.

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » śr maja 27, 2009 11:20

stanislawski, zapraszam ;)



Awatar użytkownika
stanislawski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 22:57

Post autor: stanislawski » śr maja 27, 2009 16:36

damcio151 pisze:stanislawski, zapraszam
Ja naprawdę serio mówię (piszę) - będę w Koszalinie na 100%.
W Rewalu od 5 do 19 czerwca - DW Perła na ul. Klifowej, a w Koszalinie na Zwycięstwa mieszkałem, ale było to BAAAAAAAAARDZO dawno, tak dawno, że najstarsi górale już zapomnieli. Na Raduszce mam znajomych i też koło dworca kolejowego, jakaś taka dziwna nazwa ulicy, trafiam tam na pamięć!
Z pewnością jeszcze się odezwę, to oże mi coś pomożesz (oczywiście nie bez wzajemności...)


Tato, a dlaczego ten samochód jest zepsuty?
Synku, on nie jest zepsuty. To diesel.

Awatar użytkownika
eljotxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt gru 18, 2007 17:59
Lokalizacja: Warszawa-Marki
Kontakt:

Post autor: eljotxxx » śr maja 27, 2009 21:43

Ostatnio po wymianie wtrysków (216) samochód miał straszne drgawki ale tylko i wyłącznie na jałowym i na ciepła i w dodatku nie zawsze. Razem z Adamm'em zdiagnozowaliśmy ze może być to górna łapa skrzyni (310zł ASO) po wymianie drgawki ustąpiły. Była strasznie wybita głównie przez padający dwumas pare miechów wcześniej Mam nadzieję że komuś to pomoże. Też myślałem ze dwumas mi sie rozwalił (wymieniany 6miechów temu)
pzdr.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » śr maja 27, 2009 23:10

Ja tez pisalem kiedys ze chyba mi przegub na polosi pada bo stuka. Tknelo mnie tylko dlatego ze nie stukal zawsze tylko pare razy i to jak na luku dodawalem i odejmowalem gazu. Przyczyna poduszka gorna skrzyni ( ta pod filtrem powietrza). Jednak drgawki sa nadal jak sie zwalniana luzie.Odpowiedzialny jest za to soft w ECU. Jeszcze aby sprawdzic poduchy to mozna na zgaszonym aucie i na luzie wbic bieg, podniesc maske i za pas przeni ciagnąć raz do przodu raz do tylu obserwowac jak sie rusza silnik. Jak macha nim to poduchy do wymiany. 100 zl na allegro Hanss Pries - Topran wiec ujdzie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
cashtetzky
semper fidelis
semper fidelis
Posty: 168
Rejestracja: czw mar 06, 2008 20:15
Kontakt:

Post autor: cashtetzky » czw maja 28, 2009 17:29

Te same objawy, telepie przy hamowaniu silnikiem.
Dziś zrobilem taki test na dwumas, o którym kiedys przeczytałem na forum (już nie pamiętam gdzie dokładnie). Otóż - przy 50 km/h wrzuciłem 5. bieg i zaczalem przyspieszac. Zgodnie z tym co wyczytałem powinno telepać silnikiem, ale nic takiego nie zuważyłem. Też się zastanawiam nad tym dwumasem. Wymienił bym go ale kurde nie mam 100% pewności, że to jest to. Nie chce wyrzucać pieniędzy w błoto, a w moich okolicach brak dobrych i solidnych fachowców :grrr:


Obrazek
Obrazek

hansik82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 13, 2007 22:23
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: hansik82 » sob maja 30, 2009 16:54

Witam wszystkich,

Też mam takie same objawy.
Na wolnych obrotach autko czasem zadrży jakby brakowało mu na chwilkę paliwa, albo odcinał zapłon, jednak jeśli mam włączoną klimę to nie zauważam żadnych drgań.
Odkąd kupiłem mojego golfika jest tak samo i nie narastają te objawy, dodam że zrobiłem już 40tkm i autko ma na liczniku 160tkm.
Nie wiem co to może być i jeśli ktoś rozwiąże ten problem to prosiłbym o podzielenie się tym na forum, bądź na priv.
Mój golfik to AXR 101KM.

Pozdrawiam,



Awatar użytkownika
stanislawski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 22:57

Post autor: stanislawski » wt cze 02, 2009 14:01

hansik82 pisze:jeśli ktoś rozwiąże ten problem to prosiłbym o podzielenie się tym na forum
Chyba nie będzie to łatwe!
Wyczytałem dziś o nowym paliwie V-Power Diesel z syntetycznym GTL:
http://motoryzacja.interia.pl/news/rewo ... la,1307397
Co sądzicie, może to sposób??
Wczoraj i dziś trochę ostrzej pojeździłem, i muszę napisać, że drgawki były ale praktycznie mało dokuczliwe...
Sam już nie wiem, od czego to zależy.
Więc chyba - oprócz doraźnych prób - dam sobie z tym spokój. Już straciłem nadzieję że ktoś postawi mi trafną diagnozę!
Pozdrawiam wszystkich sympatyków silnika AXR!


Tato, a dlaczego ten samochód jest zepsuty?
Synku, on nie jest zepsuty. To diesel.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 185 gości