AAZ bierze olej, jaka przyczyna?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

adasko132
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw sty 08, 2009 22:07
Lokalizacja: warszawa

Post autor: adasko132 » pn mar 16, 2009 23:29

czego rżysz baranie ja chciałem sprzedać swój patent a ty baranie nawet się nie zapytałeś



arwam

Post autor: arwam » pn mar 16, 2009 23:37

adasko132 pisze:czego rżysz baranie ja chciałem sprzedać swój patent a ty baranie nawet się nie zapytałeś
po pierwsze t okolegom z forum sięnie ubliża tym bardziej jeśli piszesz do kogoś kogo wcale nie znasz.
a ja cię nie wyśmiewałem tylko zażartowałem bo sposób jest znany chyba każdemu mechanikowi że podstawia się zawory tłokami
więc na przyszłość radzę się liczyć ze słowami

[ Dodano: 16 Mar 2009 22:37 ]
a to forum nie służy celom zarobkowym



Awatar użytkownika
Majek666
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pn mar 19, 2007 19:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Majek666 » pn mar 16, 2009 23:53

adasko132 pisze:czego rżysz baranie ja chciałem sprzedać swój patent a ty baranie nawet się nie zapytałeś
juz sprzedales patent z cisnieniem dziekujemy



arwam

Post autor: arwam » pn mar 16, 2009 23:55

Majek666 pisze:
adasko132 pisze:czego rżysz baranie ja chciałem sprzedać swój patent a ty baranie nawet się nie zapytałeś
juz sprzedales patent z cisnieniem dziekujemy

Majek666 co to za patent był?

[ Dodano: 16 Mar 2009 23:02 ]
ale któoś kto tak podskakuje będąc tak krótko na forum przeważnie szybko kończy nie zawsze przyjemnie
mniej gniewu a więcej pokory
każdy z nas się kiedyś uczył i wiedzą nie grzeszył ale nie obrażaliśmy innych z większą wiedzą, wykształceniem Technika Mechanika i kilkuletnim stażem w zawodzie
jak tego się nauczysz że czasem trzeba posłuchać a nie ubliżać komuś to na pewno się nikomu nie narazisz i może coś osiągniesz w przeciwnym razie jesteś z góry skazany na niepowodzenie



Awatar użytkownika
Majek666
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pn mar 19, 2007 19:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Majek666 » wt mar 17, 2009 07:42

arwam pisze:Majek666 co to za patent był?
Cisnienei sprezania 23 bary a AAZ :grin:



adasko132
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw sty 08, 2009 22:07
Lokalizacja: warszawa

Post autor: adasko132 » wt mar 17, 2009 19:25

koledzy propo mojego patentu to wygląda on w następujący sposób
do tego potrzebny jest nam kompresor i stary wtryskiwacz z wymontowaną końcówką i starym przewodzie wysokiego ciśnienia .

[ Dodano: 17 Mar 2009 18:26 ]
koledzy propo mojego patentu to wygląda on w następujący sposób
do tego potrzebny jest nam kompresor i stary wtryskiwacz z wymontowaną końcówką i starym przewodzie wysokiego ciśnienia .
robiłem tak już nie jeden raz i wszystko działa



ranczer56
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr gru 03, 2008 22:32
Lokalizacja: Zach.Pomorskie Ch-no
Kontakt:

Post autor: ranczer56 » wt mar 17, 2009 20:25

Arwam ma rację

[ Dodano: 17 Mar 2009 19:32 ]
TRochę pokory mniej buty i bałwochalstwa to dobre na krótką metę.Zalecam mokre okłady na głowę.



rysiu_89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt cze 17, 2008 11:59
Lokalizacja: wlkp

Post autor: rysiu_89 » czw mar 19, 2009 09:29

witam ponownie kolegów...

przemyślałem całą sprawe i zastanawiam się teraz na wymianą pierścieni, uszczelniaczy na zaworach, wszystkich zimmeringów w silniku, uszczelek(pod głowica, miską i pokrywa zaworów) do tego jeszcze doszedłby płyn chłodniczy, termostat no i myślałem jeszcze nad zmianą oleju na 10W40(teraz mam 15W40)


orientuje sie ktoś jaki byłby orientacyjny koszt wymiany tych wszystkich części które wymieniłem? roboty nie licze bo zrobiłbym to z kolega

no i czy po wymianie tych częśći już wszytsko byłoby ok?



arwam

Post autor: arwam » czw mar 19, 2009 11:22

rysiu_89 pisze:witam ponownie kolegów...

przemyślałem całą sprawe i zastanawiam się teraz na wymianą pierścieni, uszczelniaczy na zaworach, wszystkich zimmeringów w silniku, uszczelek(pod głowica, miską i pokrywa zaworów) do tego jeszcze doszedłby płyn chłodniczy, termostat no i myślałem jeszcze nad zmianą oleju na 10W40(teraz mam 15W40)


orientuje sie ktoś jaki byłby orientacyjny koszt wymiany tych wszystkich części które wymieniłem? roboty nie licze bo zrobiłbym to z kolega

no i czy po wymianie tych częśći już wszytsko byłoby ok?

jeśli zrobisz to wszystko co piszesz powyżej to pierwsze 2tys km zrób na mineralnym żeby się szybciej dotarł a potem zalewaj pełny syntetyk Castrola lub Mobila



ranczer56
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr gru 03, 2008 22:32
Lokalizacja: Zach.Pomorskie Ch-no
Kontakt:

Post autor: ranczer56 » czw mar 19, 2009 21:00

Tak Arwam baedzo dobrze ci radzi ja robiłem kapitalkę silnika bez turbiny bo turbinę regenerowałem prędzej i naprawę wykonywał ktoś na dodatek wymieniłem tarczę sprzęgłową jak wszystko było rozbebeszone a ona też pociągła 300 Pln i koszt zamknął sie w granicach 2200PLN z olejem tak jak mnie też On doradził najpierw mineral a potem półsyntetyk.Silnik sprawuje sięsuper niby pierw było dobrze ale teraz jest inna maszyna.Warto było.Silnik AAZ.

[ Dodano: 19 Mar 2009 20:02 ]
Zapomniałem dodać że nie mogę wyjść znałogu zaglądania do silnika czy jeszcze jest olej i przestałem wozić butelkę z olejem.



arwam

Post autor: arwam » pt mar 20, 2009 00:22

Zapomniałem dodać że nie mogę wyjść znałogu zaglądania do silnika czy jeszcze jest olej i przestałem wozić butelkę z olejem.
ja co prawda nigdy nie miałem z tym problemów ale i tak prawie co dwa lub trzy dni zaglądam pod maskę i ptrzę na stan oleju i to nie szczęsne koło pasowe



rysiu_89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt cze 17, 2008 11:59
Lokalizacja: wlkp

Post autor: rysiu_89 » pt mar 20, 2009 10:15

ehhh.... bym zapomniał juz prawie.... koło pasowe na wale tez ma bicie u mnie;/ ale to nie bedzie raczej krzywy wał nie? w sumie mocno nie tłucze to. jaka może być tego przyczyna?



arwam

Post autor: arwam » pt mar 20, 2009 10:33

rysiu_89 pisze:ehhh.... bym zapomniał juz prawie.... koło pasowe na wale tez ma bicie u mnie;/ ale to nie bedzie raczej krzywy wał nie? w sumie mocno nie tłucze to. jaka może być tego przyczyna?
zcięty klin na wale korbowym ja właśnie ten temat przerabiam i zmieniam wał na TDI bo frezowanie czy poprawianie powierzchni wału zdaje egzamin w przypadku fabrycznych pomp bo ja dopuki jeździłem na podpbnej do fabrycznej nic sie nie działo ale ak założyłem 11mm to po 20km zcielo klin dobrze że zwróciłem uwagę na dziwnąpracę sinika o zatrzymałem samochód maska w góre i ten widok mi zmroził krew w żyłach jak zobaczyłem że koło kolebie się na 2cm



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 157 gości