ECU odcina napięcie na N109

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » pt mar 13, 2009 11:36

Sztomel pisze:no tak, ale usterka nie jest trwała jak zauważyłeś więc po wyjęciu i rozebraniu ECU pękniętego lutu raczej się nie znajdzie a jeśli nawet to usuniemy chwilowo skutek a nie przyczynę, która zapewne będzie powodowana przez uszkodzony, któryś z półprzewodników a tego zwykły laik nieobeznany z wartościami prądów, dzielnikami napięć itp. już nie będzie w stanie zrobić.
tak samo można powiedziec o fabrycznym alarmie w MK3 ... przekaźnik się grzeje aż w końcu po 12 latach lut pęka , wystarczy go poprawić i można kolejne kilka lat jeździć bez obaw
Ostatnio zmieniony pt mar 13, 2009 11:37 przez damcio151, łącznie zmieniany 1 raz.



JurekUS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 12, 2009 18:52
Lokalizacja: Newington US

Post autor: JurekUS » pt mar 13, 2009 18:07

A masz alarm fabryczny,jest dioda w drzwiach kierowcy?

Mam taką diodę . Ale od momentu jak jeden mechanik prawie wepchał zamek w kufrze do środka i grzebał przy nim to ta dioda się nie świeci . To chyba nigdy się nie uzbraja ?

Kontrolka świec po zgaśnięciu nie pali się . Muszę po zgaśnięciu ponownie przekręcić kluczyk i załączyć zapłon aby ponownie się zapaliła .

[ Dodano: 13 Mar 2009 11:38 ]
Rano jak pierwszy raz odpalam przejechany dystans jest dłuższy po chwili postoju jak jest już trochę nagrzany to tylko chwilę i odcina napięcie . Więc to co pisze Sztomel miało by sens -półprzewodnik drugi raz jest już wstępnie nagrzany i szybciej się kaszani .
Mam kumpla , który dobrym elektronikiem od sprzętu medycznego. Może przy jakiś wskazówkach czy schemacie coś by poradził ?
Muszę zrobić zdjęcia ECU to może podpowiecie ,w którym miejscu szukać ?



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pt mar 13, 2009 18:48

Sztomel pisze:a jeśli nawet to usuniemy chwilowo skutek a nie przyczynę
i tu sie mylisz bo ja juz latam ponad 2 lata
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=75824



Buli1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 23, 2009 08:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Buli1 » pt mar 13, 2009 19:14

Hej.U mnie dzieje się podobnie.Odpala ok,jedzie normalnie bez żadnych problemów i nagle gaśnie.Zapala się kontrolka spiralka.Po krótkim postoju odpala i jedzie dalej.Wymieniliśmy już i 109 i kostkę stacyjki i nadal to samo.


Buli

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » pt mar 13, 2009 20:09

Buli1, spójrz w link podany przez jaszczura



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 223 gości