pompowtryski czy popychacze ??? Silnik ASZ

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

batu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw sie 28, 2008 08:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: batu » ndz lut 01, 2009 14:51

Czy korekta ustawienia rozrządu jest tak samo pracochłonna i kosztowna jak przy wymianie ??Czy korekta ustawień i środek STP może zniwelować tą hałaśliwą pracę?? Mam jeszcze jedno pytanko po zakupie zalano mi olej z klasy 505.01 dla pompowtrysków. Po 15 tyś wniknąłem trochę w knige serwisową i we wklejkę z bagażnika i było QG1 wiec zgadzało się z wpisem z książki czyli olej long lifie. W związku z tym zakupiłem olej Motula 504-507i go wyminiłem . Czy roszada z tymi olejami mogła mieć wpływ na silnik ??
Ostatnio zmieniony ndz lut 01, 2009 14:52 przez batu, łącznie zmieniany 1 raz.



batu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw sie 28, 2008 08:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: batu » ndz lut 01, 2009 18:08

Witam ponownie czy ktoś może polecić miejsce w warszawie lub okolicach gdzie można podjechać w celu sprawdzenie i przeczyszczenia pompek, sprawdzenia popychaczy i ewentualnej korekty ustawienia rozrządu



Awatar użytkownika
Turbonalepa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn sie 14, 2006 10:22
Lokalizacja: Gubin
Kontakt:

Post autor: Turbonalepa » ndz lut 01, 2009 22:31

Witam.

Widzę, że kolega ma ten sam problem co ja (temat jest na forum). Mi też się telepie po odpaleniu tylko ja mam BIP'y mega rozjechane. Może w tym tyg. będę wyjmował pompki (zmienię uszczelniacze) i porządnie ustawie oraz zobaczę wtyczki od pompek. Mam nadzieję, że to pomoże tak jak koledze radzą.

Pozdrawiam.


Czyszczenie nastawników, czyszczenie turbin VNT, diagnoza VAG, ustawienie kąta wtrysku, korekta liczników, itp. itd.:
Turbonalepa - tel. 602859936, GG 1549145

golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

Post autor: golfmaniac22 » pn lut 02, 2009 00:30

witam podlacze sie do tematu dzis podlaczylem autko pod vaga i sprawdzilem wartosci BIP ow w moim autku wyszlo ze mam od -15 do 7 i niewiem bo sie na tym nieznam co to oznacza czy te wartosci sa ok? sprawdzalem vagiem w bloku pomiarowym nr 023. silnik to axr pd z gory dzieki



batu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw sie 28, 2008 08:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: batu » wt lut 03, 2009 00:05

Turbonalepa pisze:Witam.

Widzę, że kolega ma ten sam problem co ja (temat jest na forum). Mi też się telepie po odpaleniu tylko ja mam BIP'y mega rozjechane. Może w tym tyg. będę wyjmował pompki (zmienię uszczelniacze) i porządnie ustawie oraz zobaczę wtyczki od pompek. Mam nadzieję, że to pomoże tak jak koledze radzą.

Pozdrawiam.
Ja jak na razie zalałem v-power i zakupiłem stp, tylko mam dylemat czy go zalać...ciężka decyzja pompki na drodze nie leżą..
Zajechałem dziś do diaktronika bo miałem po drodze powiedzili mi że rozrząd w normie i bip-y podwyższone, ale cóż na razie jeździć, co do stukania na ciepłym ich nie słychać. Może to popychacz. Co do bip-ów dowiedziałem się że wymiana uszczelniaczy może pomóc ale jak to w życiu jest ..nie musi. Wiec czekam jak koledze pomoże to proszę o info ...
Pozdrawiam:)



luk123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 05, 2010 14:26
Lokalizacja: Opole

Post autor: luk123 » śr sty 06, 2010 14:51

Witam serdecznie.

Moje auto to VW BORA 1,9 TDI 115KM AJM przebieg 202 tyś.

Mam problem z porannym rozruchem na zimno. Kopcenie po dłuższym postoju powyżej 4-5 godzin, ciężki rozruch na zimo i kilkusekundowe "telepanie silnikiem".

Niestety również obawiam się problemu z pompkami. Ale miałem nadzieję na inne - czytaj tańsze - rozwiązanie tego problemu. Zrobiłem dzisiaj rano logi statyczne dla zimnego silnika.
Temp. na dworze -6 do -7 stopni (odczyt na termometrze za oknem i w aucie pokazuje tyle samo):


Blok 01 - grupa 007:
temp. paliwa -4,2
temp. zasys.powietrza -4,5
temp.płynu chłodniczego -1,8 (dziwna rozbieżność?)

Blok 01 - grupa 013: korekty dawek (norma -2,8 ... + 2,Cool
-0,33
-0,24
0,50
-0,07

Blok 01 - grupa 023: słynne BIP'y i tu już rozczarowanie (norma nie do końca znana ponoć około maks 30 jest OK):
od zimnego silnika do ciepłego 78 stopni płyn
45 42
52 48
19 18
60 41

Czy jest ktoś w stanie stwierdzić że któraś, czy może wszystkie pompki nadają się do wymiany/regeneracji ?

Objawy jakie posiadam to ciężki rozruch zimnego silnika - pomimo kilkukrotnego grzania świecami - odpala po 4-5 obrotach może 6 obrotach rozrusznikiem (aku mocny i nowy) następnie chwile telepie i szarpie głośno pracując przez kilka - kilkanaście sekund i mocno kopci na biało-szaro i spaliny śmierdzą mocno ropą - bardzo charakterystyczny zapach.

Na ciepłym pali z pół obrotu ja Chuck Norris i autko jeździ żwawo i dynamicznie.

Proszę o pomoc.

PS. Wszystkiego dobrego w nowym roku.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 173 gości