Świece żarowe

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: wt sty 18, 2005 21:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Arczi » wt sty 13, 2009 07:30

Tak się zastanawiam i czy jak by miało coś się stać to czy nie powinno się to stać zaraz po odpaleniu ?? jak na razie zrobiłem około 35 km i wszystko w porządku. Ile może mechanik zawołać za zdjęcie głowicy wymianę uszczelki ewentualne splanowanie głowicy ?? i ile kosztuję sama uszczelka ?? A i co wart przy takim zabiegu wymienić szklanki ?? popychacze ?? i jaki ich koszt ?? Tak żebym miał rozeznanie ile mnie może to kosztować.


1.9 TDI 110 PS i 247 Nm. ( + wtryski 216)
A to link do mojego golfika.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1363601#1363601

Sprzedam Golfa gg.23238162 tel. 721164930

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » wt sty 13, 2009 08:47

koledze po prostu ta świeca wypaliła się bardziej że jej nie miał a wy mu problem robicie , to normalne


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

krzyszto72
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 12, 2009 18:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: krzyszto72 » wt sty 13, 2009 08:52

Witam -jestem tu nowy wiec sorki za błedy ale tez mam problemy ze swiecami zarowymi znalazłem jednak przypadkiem zupełnie w innych zródłach ze przyczyna ubytku na koncówce swiecy moze byc wtrysk który wymaga sprawdzenia u fachowca od wtrysków -gdy tego nie zrobimy to po wymianie swiecy na nowa efekt sie powtórzy . :D



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » wt sty 13, 2009 14:39

grandilodz masz całkowitą rację, koledze nic sie nie ułamało w tej świecy, tylko ją poprostu upaliło. Podczas eksploatacji po trochu topiło jej koncówkę grzejną i teraz to tak wygląda jak by była ułamana. A to co sie powoli topiło zostało na bierząco spalane, więc nic tam ci nie zostało,bez obaw. Być moze świeca miała wewnetrznie uszkodzoną spirale grzejną i za bardzo sie nagrzewała. Raczej nie ma mozliwości zeby podczas odkręcania ukręciła sie sama koncówka świecy, co innego ukręcenie zapieczonej świecy przy gwincie.
Podobnie dzieje sie takze jak leją wtryski, ale to w konstrukcjach z wtryskiem posrednim, gdy masz wtrysk na świece, w TDi wtryskiwacz nie wtryskuje paliwa na świece, koncówka wtrysku i czubek swiecy są obok siebie.



piter_2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn lip 09, 2007 16:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: piter_2000 » wt sty 13, 2009 19:18

IMHO tej części świecy już dano nie ma - napisałem to wcześniej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości