Jak wyczyścić odmnę (maź i woda pod korkiem oleju)

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » pt sty 02, 2009 16:24

dzięki kolego widze że jesteś konkretny facet i takich ludzi trzeba cenić
wiem że nie jest to żadna uszczelka pod głowicą bo to nie te objkawy
zakładając ten temat myślałem że ktos ma na to jakiś sposób a tu za chwilę kazali by mi silnik remontować :)


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: lgruszkos » pt sty 02, 2009 16:37

No widzisz i poprostu się dziwie osobom którzy się tu wypowiadają, bo to u nich chyba jest coś nienormalnego jak auto stoi na mrozie cała noc (8-10 godzin) mróz koło -10 stopni i nie mają osadu po przejechaniu 5-10 km dziennie. Chyba że autu tak dają po d... że zagrzewa się na odcinku 2 km, ale to życze powodzenia w dalszej eksploatacji. Więc lej dobry olej, tankuj na pewnych stacjach i auto będzie śmigać jak zawsze.



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » sob sty 03, 2009 21:05

paliwo leje tylko na orlenie lub Bp dziś zalałem 30l diesel ultimate a co tam niech ma :)


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
marcio_em
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz cze 23, 2013 14:44
Lokalizacja: Neuruppin/DE

Re:

Post autor: marcio_em » sob sty 31, 2015 16:59

Neoarti pisze:wiem że jak go przegonie to problem na chwilę zniknie :) tylko ja ostatnio nie za bardzo mam gdzie jeździć i za chwilę osad znowu powróci zastanawiam się czy nie da się jakoś temu zapobiec ?
może trzeba przeczyścić odmę lub może to wina oleju ? mam castrol edge z normą do pompowtrysków skąd bierze się ta woda czy w świeży olej może aż tak się skraplać ??
Wypowiem się na temat oleju zwanego castrol - dwa lata na tym szambie i dwa lata problem. Mój tata też zalewał castrola do Merca i też różnie bywało. Do czasu, aż w Oranienburgu zakupili my w Lidlu zwykły olej silnikowy. Auta śmigają jak nowe, a ja już zapomniałem co to zabrudzona odma. Castrol polski, a castrol niemiecki to dwie różne półki, a do tego przeglądając specyfikację tegoż specyfiku wiem, że bardzo chętnie chłonie wilgoć z otoczenia, stąd problem zamarzania i wody w układzie, mimo iż układ chłodzenia jest szczelny. Fakt, na lato OK, ale zimą? Albo garaż, albo garaż i osłona pod silnik, trochę pomaga, no i grzanie, by jak najwięcej wody odparować. Na lato zaleję Petronasa, on nie ma tych właściwości jak tzw. higroskopijność.



Awatar użytkownika
balon91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 15, 2014 22:25
Lokalizacja: Chodzież

Re:

Post autor: balon91 » ndz lut 01, 2015 22:44

lgruszkos pisze:Witam, powiem Ci tak, nie zawracaj sobie głowy takimi pierdołami, miałem mk3 w benzynie teraz mam mk4 1.9 TDI PD i auto jak stoi na zimnie w nocy nawet koło -4 to później nawet jak przejade koło 10-12 km to temperatura nie dojdzie mi nawet do 90 stopni i jak odkręciłem korek oleju to też mam ta maź. Wieć jest to normalny objaw, bo jak stałem chwilke w garazu u znajomego to po 5 km juz miałem 90 stopni i zero mazi, Wieć nie zawracaj sobie głowy tym, lej dobre paliwko pilnuj wymiany oleju i wszystko będzie dobrze, a bajkopisarze którzy mówią o wymianie uszczelki pod głowicą to niech sami sobie wymienia, bo im chyba głupota do głowy przecieka. Pozdrawiam
święte słowa



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości