Dziwne dzwięki z turbiny Sharan 1,9 TDI 2001

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lis 27, 2008 10:36
Lokalizacja: piotrków

Post autor: bs » czw gru 04, 2008 09:58

zobaczę jak podjadę na kanał
ktoś mi powiedział że takie dzwięki może w skrajnych przypadkach łapać EGR
czy jest to możliwe
który kabelek mam zdjąć że by to sprawdzić



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » czw gru 04, 2008 10:16

bs pisze:ktoś mi powiedział że takie dzwięki może w skrajnych przypadkach łapać EGR
czy jest to możliwe
na pewno nie EGR gdyż zawór ten nie wykonuje żadnych ruchów obrotowych a Twój opis brzmi :
bs pisze:jakby jakiś wirnik o cośobcierał i aż w końcu się zatrzymywał
oraz
bs pisze:już przy 1400-1500 obrotów przy bardzo spokojnym rozpędzaniu zaczynają się podobne dzwięki jakby coś obcierało tylko że to coś obraca się dużo wolniej niż opisane wyżej
więc z całą pewnością nie EGR !


Obrazek

bs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lis 27, 2008 10:36
Lokalizacja: piotrków

Post autor: bs » czw gru 04, 2008 10:37

rozumując logicznie , a jednocześnie będąc laikiem w temacie silników , muszę szukać części która podczas przyspieszania wydaje dzwięk jakby coś się obcierało nie z bardzo dużą prędkością jednocześnie czujemy to na zwalnianiu prędkości, oraz części która przy wysprzęglaniu zaczyna szumieć (obcierać) od wysokich obrotów do ucichnięcia
Pamiętając jeszcze o tym że nie jest to cały czas i że jak zaczne słyszeć ten pierwszy dzwięk i popuszczę trochę gazu to często zanika i pojawia się dopiero po zmianie biegu
Zauważyłem jeszcze że na niższych biegach jest on jakby intensywniejszy



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » czw gru 04, 2008 10:48

bs pisze:muszę szukać części która podczas przyspieszania wydaje dzwięk jakby coś się obcierało nie z bardzo dużą prędkością jednocześnie czujemy to na zwalnianiu prędkości, oraz części która przy wysprzęglaniu zaczyna szumieć (obcierać) od wysokich obrotów do ucichnięcia
dokładnie tak :bajer:
bs pisze:Zauważyłem jeszcze że na niższych biegach jest on jakby intensywniejszy
to zrozumiałe bo wtedy obroty silnika są większe.

Dodać jeszcze muszę, że w kwestii regeneracji turbiny nie wykluczam, iż notlaufy jakie łapie Twój silnik to może być zasługą turbiny a raczej zapiekających się łopatek zmiennej geometrii ale w tym przypadku to turbina nadaje się tylko do rozebrania jej części gorącej i wyczyszczenia a nie jak sugeruje serwis - regeneracji.
Ostatnio zmieniony czw gru 04, 2008 10:50 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

bs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw lis 27, 2008 10:36
Lokalizacja: piotrków

Post autor: bs » czw gru 04, 2008 10:58

może jakieś sugestie gdzie mam szukać



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » czw gru 04, 2008 11:13

skoro objawy tego tarcia jakiegoś wirującego elementu nie występują na biegu jałowym (sądzę, że w tym czasie auto stało w miejscu) to przyczyny trzeba szukać w elementach przeniesienia napędu czyli skrzynia biegów i półosie napędowe lub też pompa wspomagania ale ją akurat można byłoby usłyszeć na postoju podczas skręcania kołami w lewo i prawo na przemian;
ale pisałeś, że kompletnie nie znasz się na mechanice więc proponuję aby te sprawy obadał ten mechanik, o którym wcześniej pisałeś, że wyklucza tarcie wirnika turbiny.


Obrazek

arwam

Post autor: arwam » czw gru 04, 2008 19:25

jeśli masz silnik 105ps to mam turbinę do takiego silnik w stanie bdb. za niewielkie pieniądze



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 162 gości