Skrzynia biegów pada??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » ndz sie 24, 2008 16:12

a ja mysle ze to moze byc przegub....


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomas1980
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 20, 2008 10:40
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Tomas1980 » pn sie 25, 2008 13:41

No ale jakby to był przegub, to chyba byłoby słychać i czuć niezaleznie od obrotów? Ciekawe czy to czasem coś nie wpada w rezonans, bo dziwne żeby skrzynia wyła tylko w pewnym przedziale obrotów.



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » pn sie 25, 2008 14:31

marekber pisze:gdy wyłączę silnik podczas jazdy chrobotanie dalej występuje.
a to jest zalezne od obrotów ale koła.


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: ThoMass » pn sie 25, 2008 15:38

Tomas1980 pisze:No ale jakby to był przegub, to chyba byłoby słychać i czuć niezaleznie od obrotów? Ciekawe czy to czasem coś nie wpada w rezonans, bo dziwne żeby skrzynia wyła tylko w pewnym przedziale obrotów.
Mnie tez to dziwi dlaczego tylko w tym przedziale obrotow, ale jak juz wczesniej pisalem jak hamuje silnikiem, bo jak sie rozpedza czy jedzie z lekko wcisnietym gazem to tego efektu nie ma. I tu zonk. Bede sie musial zebrac i wymienic olej w skrzyni moze cos pomoze.
marekber pisze:gdy wyłączę silnik podczas jazdy chrobotanie dalej występuje
Natomiast jesli chodzi o to co wczesniej napisal kolega marekber, to jest mozliwe ze przegub halasuje, lub lozysko w ktoryms z tylnich kół.



valdeeTDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw lip 09, 2009 20:48
Lokalizacja: płock

Post autor: valdeeTDI » wt kwie 27, 2010 07:33

Witam

Odgrzeję temat ponieważ mam podobny problem mianowicie rytmiczne chrobotanie w momencie puszczenia gazu przy jeździe tylko na wprost chrobotanie ucicha gdy dodam gazu lub wcisnę hamulec.

podejrzewam przegub wewnętrzny ale też skrzynie biegów a raczej sam dyferencjał :crazy:

czy ktoś już rozwiązał ten problem co było przyczyną ?



arwam

Post autor: arwam » wt kwie 27, 2010 11:43

valdeeTDI, a jak zgasisz silnik i na włączonym biegu pod czas jazdy zaczniesz popuszczać delikatnie sprzęgło to stukanie się na sila? jak tak to masz uszkodzoany dyfer.
valdeeTDI,



valdeeTDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw lip 09, 2009 20:48
Lokalizacja: płock

Post autor: valdeeTDI » wt kwie 27, 2010 13:03

arwam pisze:a jak zgasisz silnik i na włączonym biegu pod czas jazdy zaczniesz popuszczać delikatnie sprzęgło to stukanie się na sila? jak tak to masz uszkodzoany dyfer.
to muszę jeszcze sprawdzić.
Jak wyrzucę na luz i się toczy to też słychać chrobotanie czyli silnik nie ma tu nic do rzeczy. Wolałbym żeby to był jednak przegub wewnętrzny :crazy:

Sprawdziłem to i podczas puszczania sprzęgła na wyłączonym silniku kiedy auto się toczy to stukanie zanika. w ogóle ten dźwięk to ewoluował w ten sposób że teraz jadąc na luzie bardziej słychać niż podczas hamowania silnikiem.
Byłem dziś na kanale i ruszając przegubami nie wyczułem jakichś niepokojących luzów.
Ostatnio zmieniony wt kwie 27, 2010 16:36 przez valdeeTDI, łącznie zmieniany 1 raz.



arwam

Post autor: arwam » wt kwie 27, 2010 21:19

valdeeTDI, obawiam się że to będzie niestety skrzynia biegów.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 163 gości