Poziom oleju na bagnecie - ilość oleju w silniku

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MaciusieK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr maja 07, 2008 21:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MaciusieK » wt gru 02, 2008 18:21

W MK3 to moze i tak bylo i jest z wymiana po 8 do 10k km, ale w MK4 widocznie zwiekszyli okresy wymiany do 15k km :)



TOMMy_VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 11:24
Lokalizacja: SY

Post autor: TOMMy_VW » wt gru 02, 2008 18:39

W MK3 to moze i tak bylo i jest z wymiana po 8 do 10k km, ale w MK4 widocznie zwiekszyli okresy wymiany do 15k km
Tak to musi być, bo ja nawet w swoim benzyniaku co 9 tys, zmieniam max. co 10.


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Krzyziu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Krzyziu » czw gru 04, 2008 09:25

okres serwisowy wymiany oleju to 15 000 km niezależnie czy Golf, czy Bora czy BMW 320d :bajer:
Dla specyfikacji olejowej Longlife jest to 30000km
Te 10 000 to po prostu zalecenia mechaników czy specjalistów, ja też wymieniam co 10, ojciec w swoim co 15 i nie widać różnicy w użytkowaniu i eksploatacji, ale lepsze samopoczucie jest :)


mój golf [url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=194694[/url]

krysztalWRX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012 23:10

Poziom oleju na bagnecie - ilość oleju w silniku

Post autor: krysztalWRX » ndz kwie 15, 2012 23:21

Witam. Odkopię trochę temat. Otóż po wymianie oleju w MKIII 1.9 TD sprawdziłem poziom i jest z 3 mm powyżej max na bagnecie... Oleju wchodzi podobno 4.5 litra a wlane zostało tylko 4 l. Silnik przed wymianą był dobrze rozgrzany także wszystko powinno spłynąć. Macie jakiś pomysł skąd ten poziom ? Możliwe jest przekłamanie poziomu ze względu na to, że ten gumowy element w który wchodzi bagnet schodzi z metalowej rurki razem z bagnetem i może przez to bagnet wchodzić za głęboko i pokazywać taki poziom ??? Bo teraz nie wiem czy odciągać trochę oleju czy nie... bo jeżeli jest za dużo to będzie problem ale jak przekłamuje i brakuje mu pół litra i jeszcze odciągnę to też nie dobrze będzie...



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Poziom oleju na bagnecie - ilość oleju w silniku

Post autor: Q_mac » pn kwie 16, 2012 11:41

Wymieniany był filtr? Jeśli nie to wtedy wchodzi ok. pół litra mniej oleju. Ale może tak być że miarka jest zbyt głęboko wciśnięta lub bagnet jest nieoryginalny



krysztalWRX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012 23:10

Poziom oleju na bagnecie - ilość oleju w silniku

Post autor: krysztalWRX » pn kwie 16, 2012 11:56

Filtr oczywiście był wymieniany. No właśnie teraz nie wiem czy jest za dużo czy bagnet za głęboko i wtedy może się okazać że jest go za mało...



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Poziom oleju na bagnecie - ilość oleju w silniku

Post autor: Q_mac » pn kwie 16, 2012 12:28

A odpalałeś silnik ? Może nie napełniło jeszcze filtra olejem i dlatego masz taki stan. Najlepiej było by nalać tyle ile podaje producent (minus tak jakieś 100-200 ml bo wszystkiego nie da się zlać). Ja mam np. tak że wlewam tyle co zaleca producent i mam na minimum...



krysztalWRX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012 23:10

Poziom oleju na bagnecie - ilość oleju w silniku

Post autor: krysztalWRX » pn kwie 16, 2012 12:54

Było ponad 20 km zrobione i jest ten sam poziom. Musze obejżeć ten gumowy element w ktory wchodzi bagnet czy ma on możliwość wejść na rurkę głębiej przez co bagnet zejdzie też niżej.



lowi85
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 17:26
Lokalizacja: Przyszowice
Kontakt:

Re: Poziom oleju na bagnecie - ilość oleju w silniku

Post autor: lowi85 » pn kwie 16, 2012 22:03

krysztalWRX pisze:Było ponad 20 km zrobione i jest ten sam poziom. Musze obejżeć ten gumowy element w ktory wchodzi bagnet czy ma on możliwość wejść na rurkę głębiej przez co bagnet zejdzie też niżej.
Poszukaj na forum kogoś z Twoich okolic z tym silniczkiem i porównaj "na żywo" :)


Masz mało problemów? – kup sobie następne auto… ;)

krysztalWRX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012 23:10

Poziom oleju na bagnecie - ilość oleju w silniku

Post autor: krysztalWRX » pn kwie 16, 2012 23:00

lowi85, tak muszę zrobić... zmierzę jak głęboko ta plastikowa nasadka wchodzi na rurkę i u kogoś i u mnie.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Poziom oleju na bagnecie - ilość oleju w silniku

Post autor: Haki » pn kwie 16, 2012 23:11

Ja ostatnio zmieniałem u siebie ... i powiem wam tak ... zawsze był zlewany przez korek spustowy w misce ...
Tym razem zabrałem się za odsysanie specjalnym sprzętem u znajomego na warsztacie ...
Odsysałem ze 20 min ... i po wykręceniu filterka , i oczywiście z miski ... kiedy już niby wszystko wyszło - kolega zmienił mi rurkę na jeszcze bardziej elastyczną i wyszło jeszcze z 400ml .... Nowy filterek + wlewamy 4 litry ... odpalenie by filtr napełniło... po czym wchodzi łącznie prawie 5l oleju i na bagnecie jest minimalnie przed max na podziałce bagnetu ...
Zawsze wchodziło 4l / czasami 3.8l .... teraz sobie uświadomiłem ile oleju zostawało w silniku .

wymiana co 7-8 tys :bigok:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

krysztalWRX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012 23:10

Poziom oleju na bagnecie - ilość oleju w silniku

Post autor: krysztalWRX » pn kwie 16, 2012 23:38

Tu dużo raczej nie zostało bo rozgrzany dobrze był a dodatkowo robiona była płukanka od millersa. W żadnym aucie jeszcze czegoś takiego nie miałem nawet w imprezie gdzie problemy z pomiarem poziomu są normą



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości