Klekotanie silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lowi85
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 17:26
Lokalizacja: Przyszowice
Kontakt:

Post autor: lowi85 » pn cze 16, 2008 13:10

bodzio1381 pisze: Moze macie jakiegos dobrego mechanika z okolic Katowic ktory by naprawil co tamci zj..... bylbym wdzieczny
Jeśli nie masz pewności co do mechaników to ustaw sobie sam rozrząd - to nie jest takie trudne jak się wydaje, poczytaj troszke na forum jak się to robi, w jakiej kolejności, weź sobie kumpla do pomocy, piwko i do roboty.. :) ja byłem w tej samej sytuacji co Ty jakis czas temu, bałem się za to zabrać, ale warto się przełamać :)
Jeśli zrobisz to sobie sam tak jak należy to będziesz miał 100% pewnosć, że wszystko jest OK i nik Ci nic nie spiepszył.



bodzio1381
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob cze 14, 2008 11:54
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: bodzio1381 » pn cze 16, 2008 16:06

Wracajac do tematu tego kola zebatego na wale to mechanik go nie sciagal. A ja dzisiaj sam wykrecilem wtryski i po sprawdzeniu na maszynie okazalo sie ze jeden nie chodzi tak jak powinien jutro go mam odebrac juz naprawionego. Zmierze kompresje i zaloze te wtryski i oby to pomoglo

[ Dodano: 17 Cze 2008 18:05 ]
Jaka kompresja powinna byc w Td 1.9

[ Dodano: 18 Cze 2008 18:21 ]
No i pomierzylem ta kompresje na 1pierwszym od lewej bylo 38 na drugim 37 na trzecim 40 a na czwartym 39. I tu jestem w szoku bo takie w normie powinno byc 34 SKad tak duza roznica wie ktos moze?????? po zalozeniu wtryskow autko chodzi rowniej i troszke ciszej ale jeszcze to nie to. Jak jest zimny to jest glosny a jak zagrzeje sie to jest ok


bodzio

crowley
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 09, 2008 20:46
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: crowley » ndz paź 26, 2008 21:02

bodzio1381 pisze:Wracajac do tematu tego kola zebatego na wale to mechanik go nie sciagal. A ja dzisiaj sam wykrecilem wtryski i po sprawdzeniu na maszynie okazalo sie ze jeden nie chodzi tak jak powinien jutro go mam odebrac juz naprawionego. Zmierze kompresje i zaloze te wtryski i oby to pomoglo

[ Dodano: 17 Cze 2008 18:05 ]
Jaka kompresja powinna byc w Td 1.9

[ Dodano: 18 Cze 2008 18:21 ]
No i pomierzylem ta kompresje na 1pierwszym od lewej bylo 38 na drugim 37 na trzecim 40 a na czwartym 39. I tu jestem w szoku bo takie w normie powinno byc 34 SKad tak duza roznica wie ktos moze?????? po zalozeniu wtryskow autko chodzi rowniej i troszke ciszej ale jeszcze to nie to. Jak jest zimny to jest glosny a jak zagrzeje sie to jest ok
nie wiem czy dalej masz problem, ale jak napisał kolega wyżej - SPRAWDŹ KOŁO KLINOWE NA WALE KORBOWYM. najprawdopodobniej zerwał się klin. jestem po naprawie zerwanego klina i masakry w silniku. koszt ok.2.4k, ale silnik chodzi jak nowy i jestem w ciężkim szoku, bo nie chodził tak dobrze nawet podczas zakupu :)

p.s. do wszystkich, którym nawet delikatnie gibie się koło pasowe - wyjmujcie wał i szlifujcie, inaczej kończy się to masakrą...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 117 gości