woda sie gotuje!!! pomocy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ChorwatVW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt mar 11, 2008 16:27
Lokalizacja: Góra/DGR/Dolny Śląsk

Post autor: ChorwatVW » pt maja 02, 2008 09:06

Jeśli masz zapowietrzony to wystarczy że otworzysz korek wlewu płynu chłodniczego i będzie samochód odpalony stał aż do otworzenia termostatu i wtedy wszystko będzie ok.a jeśli przyczyną jest termostat to będziesz widział czy wąż na dole robi się ciepły czy też nie.

[ Dodano: 02 Maj 2008 09:50 ]
Oczywiście ogrzewanie też włącz i tylko pozostaje czekać aż włączy się wentylator.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=168425&postdays=0&postorder=asc&start=30 <<<moje MK 2 :)

jimmymm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lip 27, 2006 11:32
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: jimmymm » pt maja 02, 2008 15:54

przy odpalaonym silniku czekalem tak dlugo az temperatura wzrosla ponad norme i wentylator sie nie załączyl... to moze byc wina czujnika wentylatora? hmmm ale... nawet jak jade to sie strasznie szybko nagrzewa i temperatura przekracza dozwolony próg... zaraz sprawdze termostat i napisze dalej....



Awatar użytkownika
ChorwatVW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt mar 11, 2008 16:27
Lokalizacja: Góra/DGR/Dolny Śląsk

Post autor: ChorwatVW » pt maja 02, 2008 16:10

Na dole w okolicach termostatu masz wąż,sprawdzaj czy się nagrzewa,jeśli tak tzn że termostat ok.A skoro woda się nie gotuje jeszcze w zbiorniczku to spokojnie przetrzymaj go jeszcze dłużej odpalonego.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=168425&postdays=0&postorder=asc&start=30 <<<moje MK 2 :)

jimmymm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lip 27, 2006 11:32
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: jimmymm » pt maja 02, 2008 17:39

dobra c.d. - wszystkie weze, chlodnica sa cieple oprocz tego na dole przy termostacie... no i jak za dlugo pochodzi to woda zaczyna wylewac sie ze zbiorniczka.... tak jakby sie wracala... (auto nie dymi na biało)



Awatar użytkownika
ChorwatVW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt mar 11, 2008 16:27
Lokalizacja: Góra/DGR/Dolny Śląsk

Post autor: ChorwatVW » pt maja 02, 2008 19:11

Aha oprócz tego przy termostacie...czyli termostat do wymiany...wymontuj go i wrzuć do gorącej wody i wszystko będzie jasne czy się otworzy czy też nie.A że woda się wylewa to masz na myśli że gotuje?A jak nagle wzrasta poziom tzn. że ciągle jest powietrze w obiegu :(

[ Dodano: 02 Maj 2008 19:12 ]
Albo faktycznie się "wraca" bo obieg jest zamknięty przez termostat.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=168425&postdays=0&postorder=asc&start=30 <<<moje MK 2 :)

Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » pt maja 02, 2008 19:12

Ewidętnie termostat do wymiany i tyle, żadnej więcej filozofii.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

Awatar użytkownika
ChorwatVW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt mar 11, 2008 16:27
Lokalizacja: Góra/DGR/Dolny Śląsk

Post autor: ChorwatVW » pt maja 02, 2008 22:12

Tak się składa że też to miałem ze swoim samochodem i nie wiedziałem co jest grane...termostat też wymieniłem,a obieg był zapowietrzony...więc jimmymm próbuj i daj znać co było przyczyną.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=168425&postdays=0&postorder=asc&start=30 <<<moje MK 2 :)

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » sob maja 03, 2008 00:06

ChorwatVW pisze:a obieg był zapowietrzony
nie wiem co z tym obiegiem zapowietrzonym ale z tego co wiem to on się sam odpowietrza, i wcale nie trzeba go trzymać na odkręconym korku, włącz mu tylko nagrzewnicę aby otworzyć pełny obieg i tyle. Korek sam się odpowietrzy wypuszczając nadmiar ciśnienia na zewnątrz.


Obrazek

jimmymm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lip 27, 2006 11:32
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: jimmymm » wt maja 06, 2008 18:18

c.d. - A wiec... wyjąłem termostat, ogrzewanie zaczęło działac... i wszystko niby ok... strasznie dlugo sie nagrzewa (to wiadomo) nie mialem za duzo czasu zeby go porzadnie nagrzac... zrobie to jutro... wąz przy termostacie ten dolny tez teraz juz jest cieply... tylko niepokoi mnie jedno i kto wie czy to nie jest wina tego, mianowicie : po odgreceniu korka wypuszcza duzo powietrza, tak jakby korek nieodpowietrzal ukladu, momentalnie woda sie podnosi, czy to moze byc wina korka ?

[ Dodano: 06 Maj 2008 18:33 ]
acha... włozylem termostat do garnka z woda, zacząłem gotować i sie otworzyl... czyli dziala....

[ Dodano: 06 Maj 2008 18:37 ]
i wlasnie tego nie rozumiem... w garnku z goraca woda termostat sie otworzyl a przy bardzo nagrzanym silniku nie chcial... dolny waz byl ciagle zimny...



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt maja 06, 2008 18:42

jimmymm pisze:momentalnie woda sie podnosi, czy to moze byc wina korka ?
gdyby kanalik odpowietrzający w korku był zapchany to i płynu by nie wywalał przez korek tylko rozwaliło by któryś z węży,
nadal nie wiemy co z wentylatorem, bo jak do tej pory z Twoich postów wynika, że się nie załącza i myślę, że tu tkwi przyczyna,
jimmymm pisze:dobra c.d. - wszystkie weze, chlodnica sa cieple

więc co Wy chcecie od termostatu skoro chłodnica jest ciepła,
jimmymm pisze:wszystkie weze, chlodnica sa cieple oprocz tego na dole przy termostacie
- zastanawia mnie ten zimny dolny wąż i coś jest tu niejasnego bo skoro chłodnica ciepła to termostat puszcza płyn na duży obieg a przy wymontowaniu termostatu takie objawy:
jimmymm pisze:wyjąłem termostat, ogrzewanie zaczęło działac... i wszystko niby ok... strasznie dlugo sie nagrzewa (to wiadomo) nie mialem za duzo czasu zeby go porzadnie nagrzac... zrobie to jutro... wąz przy termostacie ten dolny tez teraz juz jest cieply
- a zatem teraz dolny wąż jest ciepły i pytanie:
jimmymm przy jakiej temperaturze widocznej na wskaźniku przy zegarach sprawdzałeś dolny wąż od chłodnicy zarówno z układem bez jak i z termostatem, bo termostat akurat nie ma wpływu na temperaturę dolnego węża skoro chłodnica jest nagrzana ?


Obrazek

jimmymm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lip 27, 2006 11:32
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: jimmymm » wt maja 06, 2008 20:11

Przed wyjeciem termostatu waz przy termostacie byl caly czas zimny, nawet jak silnik byl bardzo nagrzany (a termostat dzisiaj sprawdzilem w garnku i sie otwiera), ogrzewania nie bylo. Po wyjeciu termostatu jest ogrzewanie i ma sie rozumiec waz staje sie cieply adekwatnie do nagrzewania silnika... juz nie wiem gdzie moze byc przyczyna...



Awatar użytkownika
Dudusss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt paź 12, 2007 22:14
Lokalizacja: Świerklaniec
Kontakt:

Post autor: Dudusss » wt maja 06, 2008 20:26

może chłodnica jest przytkana.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt maja 06, 2008 20:29

jimmymm pisze:ogrzewania nie bylo. Po wyjeciu termostatu jest ogrzewanie
o jakim ogrzewaniu piszesz - ogrzewanie kabiny z nagrzewnicy, bo coś tu jest niejasne.

[ Dodano: 06 Maj 2008 20:31 ]
przy nieotwierającym się termostacie nie ma możliwości aby chłodnica była ciepła/gorąca !


Obrazek

Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » wt maja 06, 2008 21:27

Według mnie po prostu wymień termostat i na wszelki wypadek korek na zbiorniczku wyrównawczym. Co do termostatu, to nawet nowy może być walnięty, ja kiedyś musiałem dwa razy oddawać na reklamację, bo albo nie otwierał się, albo za późno się otwierał, albo w ogólę. Jak już wymieniasz to tylko Wahlera (otwierający się przy 87 st C)...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 237 gości