Stukot jakby popychacze sie tlukły lub zawory i bierze olej

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » czw lut 28, 2008 10:45

Tylko jak zaleje się castrol to jest małżeństwo do remontu silnika bo doszczelnia silnika .


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Bidon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw sty 24, 2008 16:59
Lokalizacja: Polska

Post autor: Bidon » czw lut 28, 2008 12:20

to juz sam nie wiem jakim tym olejem mam zalac??



ronuch
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 577
Rejestracja: sob gru 30, 2006 16:52
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: ronuch » czw lut 28, 2008 20:55

Souler, nie zwracaj uwagi na budowe zdan ktore pisze bo jestm dyslektykiem i zawsze mialem fory z tego powodu na lekcjach! A co do oleju to mysle ze pomimo tego ze gdzies sie minolem z prawda to i tak mam racje co do zmiany oleju na polsyntetyk!
A co do Ciebie Bidon to itak radzil bym zmienic olej na polsyntetyk jezeli bedziesz mial rozebrany rozrzad to simering na wale rozrzadu wymienisz bez problemu, a na wale korbowym odkrecisz jedno czy dwa kola pasowe i tez wymienisz bez problemu!


kupie kierownice 3-ramienna do passata 3bg czarna skóra i galke zmiany biegow do skrzyni 6

barteczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw maja 08, 2008 16:02
Lokalizacja: SO ...

Post autor: barteczek » ndz cze 15, 2008 16:48

mam takie pytanko mam golfa 3 1Y 1.9d i jak juz mi sie motor rozgrzeje to zaczyna stukac w klawiaturze , nie kopci rowno pracuje ,nie bierze olejuz(jezdze na mobil 1 polsyntetyk) 215tys km,znajomy mowil ze to plytki regulujace popychaczy czy jakos tak ,a wiec czy to jest przyczyna i ile naprawa tego moze kosztowac?


........VW............

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » ndz cze 15, 2008 17:02

Jak słychać pod deklem klawiatury cykanie zaworów czy popychaczy to zerknijcie do tego tematu http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=3246 i sprawdźcie co macie pod tym deklem u siebie.


Obrazek

vagin5

Post autor: vagin5 » czw cze 26, 2008 00:39

ale Wy Tu onomatopeje piszecie, migracja z olejami zawsze w dół nigdy w górę, jeśli ktoś twierdzi żę można to niech określi dlaczego mineral jest gorszy od semi, skład chemiczny współczynnik tbn, zachowanie i lepkosc przy określonych temperaturach! Surel może się wykazać ale pewnie zapoda jak zwykle mineral do koparek bez uzasadnienia bo mu się tak podoba hehe. jeśli coś klapie w silniku typu hydraulika to nie doszukiwał bym się winy w oleju, ale raczej w zużyciu! normalna rzecz. olej zalewać z normami zalecanymi przez producenta, na polskie warunki klimatyczne jest zalecana lepkośc 10w lub 15w tak zwane oleje wielosezonowe, wystarczy zerknąć w instrukcję obsługi VW choć by. marka oleju to już indywidualna sprawa, ja wolę zalewać taniej, ale często wymieniać, a przekonanie wlania np. mobil czy inne badziewie i wydłużenie wymiany oleju z 7 czy kkm do 15 to już szczyt głupoty.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 189 gości