Czy to świece padają ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

miszczus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: miszczus » śr gru 26, 2007 22:29

Ooo zerkne :) a co myslicie o tym spalaniu ??? czy w waszych klekocikach rowniez jest taka roznica miedzy latem a zima ???



Awatar użytkownika
jasiek21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 672
Rejestracja: pn lis 13, 2006 13:01
Lokalizacja: Pszów / Karczów
Kontakt:

Post autor: jasiek21 » czw gru 27, 2007 16:43

oczywiście palą więcej, bo jednak 15 kilometrów trzeba jechać, żeby się do normalnej temperatury roboczej zagrzał. TDIki są z zasady bardzo sprawnymi silnikami, i tu energia idzie głównie w moc, a nie w ciepło, więc i zagrzanie trochę zajmuje.
Ostatnio zmieniony czw gru 27, 2007 16:43 przez jasiek21, łącznie zmieniany 1 raz.



seba899
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt gru 28, 2007 22:56
Lokalizacja: Mazury

W moim golfie

Post autor: seba899 » sob gru 29, 2007 00:40

Jest to samo że jak spadła temperatura na minus to też mi telepie rano i cięzko pali a jak juz zaskoczy to pali na 3 cylindry. Nowy akumulator, rozrusznik, świece żarowe NGK i dalej to samo, tak więc nie piszcie że to wina swiec żarowych, bo to nie problem, gdzies indziej tkwi problem, nie wiem może w przekażniku itp. Ja narazie nie mam czasu żeby się za to wziąść ale jak spadnie do -10-15 to pewnie nie zapali z rana. Może ktoś wie co rzeczywiście może byc powodem tej sytuacji?



bzykla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 19:38
Lokalizacja: Terespol
Kontakt:

Re: W moim golfie

Post autor: bzykla » sob gru 29, 2007 10:01

seba899 pisze:Ja narazie nie mam czasu żeby się za to wziąść ale jak spadnie do -10-15 to pewnie nie zapali z rana. Może ktoś wie co rzeczywiście może byc powodem tej sytuacji?

Moge Cie jedynie pocieszyc ze Twoj gofer z pewnoscia odpali przy wiekszym mrozie.
To juz nasza druga zima razem i nigdy mnie nie zawiodl :)
Poprzedniej zimy mialem identycznie a wieksze mrozy powodowaly tylko wieksze telepanie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 237 gości