Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

klimoch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr sie 22, 2007 19:30
Lokalizacja: Świdnica,Dublin

Post autor: klimoch » pt sty 11, 2008 00:17

Witam po długiej przerwie. A więc EGR wyczyszczony i zaślepiony, dolot wyczyszczony ( troche bylo tego syfu ) , kierownice w turbinie wyczyszczone, podciśnienia sprawdzone. A auto dalej zachowuje sie jak wczesniej tzn. silnik wpada w drganie podczas dojazdow na skrzyżowania, manewrowanie na parkingu ( a wiec objaw podobny do dwumasu ) z tym że po odlączeniu wtyczki z impulsatora na szkszyni drgawki silnika ustają ale pojawia się szarpanie ( szarpie na odpiętej wtyczce ) Juz sam zgłupiałem, czy to nastawnik do czyszczenia czy może cos innego. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.



klimoch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr sie 22, 2007 19:30
Lokalizacja: Świdnica,Dublin

Post autor: klimoch » sob sty 12, 2008 18:17

Właśnie skończyłem czyścić nastawnik i nie wydaje mi się żeby był jakiś strasznie brudny. Ale do rzeczy, nic nie pomogło. Czujnik RSW ustawiony tak jak był czyli 0,760 V, dawka 4,2ml. Potem przestawiłem dawke na 3,2ml.... i dalej to samo. Juz niewiem gdzie szukać?



TomTDI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw sty 19, 2006 12:48
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: TomTDI » pn sty 14, 2008 14:46

klimoch,

a przepustnice sprawdziłeś?


diagnostyka, nastawniki, rozrządy, wtryski .....

klimoch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr sie 22, 2007 19:30
Lokalizacja: Świdnica,Dublin

Post autor: klimoch » pn sty 14, 2008 23:58

TomTDI pisze: a przepustnice sprawdziłeś?
Niebardzo wiem co masz na myśli mówiąc przepustnica, bo u mnie chyba czegoś takiego nie ma. Jedyna jaka mi przychodzi do głowy to klapa w EGR ale tak czy inaczej mam go zaślepionego.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt sty 15, 2008 06:30

andrewnik w Twoim przypadku sprawdził bym tarcze i zaciski klocków hamulcowych oraz sprawdził stan opon i wyważenie kół bo to co opisujesz wskazuje raczej na usterkę układu jezdnego i/lub hamulcowego.



TomTDI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw sty 19, 2006 12:48
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: TomTDI » wt sty 15, 2008 12:22

Jak pamiętam silnik AHF 110KM??

Przepustnica jest obok EGR
...Nowością jest umieszczenie przepustnicy w kolektorze dolotowym, która ma za zadanie zamknięcie przelotu przez kolektor w chwili wyłączenia silnika. Rozwiązanie takie zastosowano dlatego, ponieważ silniki wysokoprężne pracują z bardzo wysokim stopniem sprężania i zassane powietrze bardzo sprężone powoduje przy wyłączeniu silnika powstanie drgań. Zamkniecie dopływu powietrza powoduje że mniejsza ilość powietrza jest sprężana i zatrzymanie silnika następuje bardziej "miękko".....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



klimoch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr sie 22, 2007 19:30
Lokalizacja: Świdnica,Dublin

Post autor: klimoch » wt sty 15, 2008 21:49

Czyli tak jak myślalem, mówicie o klapie hamowania powietrznego. Jest ona w tej samej obudowie co zawór EGR. Ta część też została wyczyszczona. Jeszcze jakieś propozycje ???



TomTDI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw sty 19, 2006 12:48
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: TomTDI » śr sty 16, 2008 10:34

tu nie chodzi czy jest czysta czy brudna, ale o to czy w czasie pracy silnika się nie zamyka, wtedy powoduje falowanie obrotów

powinna cały czas być otwarta i zamykać się tylko na 3 sekundy w czasie gaszenia silnika i znowu otworzyć - sprawdź czy tak się zachowuje

można odłączyć wężyk miedzy siłownikiem 9 a zaworem sterującym 10 wtedy powinna być cały czas otwarta i wtedy sprawdzić czy dalej szarpie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



klimoch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr sie 22, 2007 19:30
Lokalizacja: Świdnica,Dublin

Post autor: klimoch » śr sty 16, 2008 21:03

Jak czysciłem dolot i EGR to urwało mi sie ramie od siłownika ( 9 ) i teraz mam tą klape caly czas otwartą. A więc to nie to. Zauważyłem jeszcze jedną rzecz ze jak potrzymam przez trochę silnik tak na 1000 RPM to jak puszcze pedał gazu to też mi tak raz lub parę razy szarpnie ( drgnie ) silnikiem. Taki sam efekt jest przy gwałtownym hamowaniu na czerwonym świetle, jak auto juz stanie.



TomTDI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw sty 19, 2006 12:48
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: TomTDI » czw sty 17, 2008 09:38

klimoch,

może spróbuj odłączyć trzeci wtrysk (wtyczkę) i wtedy zobacz czy jest jakaś różnica (na pewno mniejsza moc), kontrolka od świec będzie wtedy świecić ale jak go podłączysz to zgaśnie.


diagnostyka, nastawniki, rozrządy, wtryski .....

klimoch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr sie 22, 2007 19:30
Lokalizacja: Świdnica,Dublin

Post autor: klimoch » sob sty 19, 2008 00:48

TomTDI pisze:może spróbuj odłączyć trzeci wtrysk (wtyczkę) i wtedy zobacz czy jest jakaś różnica (na pewno mniejsza moc), kontrolka od świec będzie wtedy świecić ale jak go podłączysz to zgaśnie.

Dziś odłączyłem wtyczkę od 3-go wtryskiwacza, zapaliła sie kontrolka od świec ale tak jak przypuszczałem nie odczułem żadnej zmiany. Dalej to samo, ale dzięki za chęci :) Co sprawdzać dalej???

[ Dodano: 19 Sty 2008 01:13 ]
Najdziwniejsze jest to że jak odłącze wtyczkę z impulsatora na skrzyni to owe drgania silnika ustępują ale pojawia się szarpanie podobne jak przy objawach brudnego nastawnika



BluGolfTDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 20, 2008 10:48
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BluGolfTDI » ndz sty 20, 2008 10:59

andrewnik, Witam mam taki sam problem gdy zwalniam to silnik dostaje dziwnych drgawek a jak juz wcisne hamulec i samochod stanie to przestaje moze juz wiesz co to jest bo pompa wody jak pisza to nie bo wymienilem .

[ Dodano: 20 Sty 2008 10:03 ]
aadasiek, kolego moze wiesz co powoduje te drgania bo mam to samo a jak wcise hamulec to przestaje



Awatar użytkownika
andrewnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn lip 23, 2007 20:04
Lokalizacja: Katowice

Post autor: andrewnik » ndz sty 20, 2008 17:28

[ Dodano: 20 Sty 2008 10:03 ]
aadasiek, kolego moze wiesz co powoduje te drgania bo mam to samo a jak wcise hamulec to przestaje[/quote]


Witam, no niestety... jeżdżę juz tak od dłuższego czasu tyle dobrze ze sie nie nasila.
Koledzy tu piszą o kole dwumasowaym, że to może być przyczyna. Całkiem prawdopodobne ale jak narazie to nie znam dobrego mechanika w Katowicach, żeby mu zaufać a wymiana jest zbyt droga tak czy siak.


Pozdro !



klimoch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr sie 22, 2007 19:30
Lokalizacja: Świdnica,Dublin

Post autor: klimoch » ndz sty 20, 2008 20:55

!!! Mam pytanie do wszystkich którzy maja podobny problem z drganiem silnnika. Odłączcie wtyczkę od impulsatora na skrzyni biegów i napiszcie czy cos sie zmienia. U mnie się zmienia, silnik nie drga ale pojawia sie szarpanie jak przy brudnym nastawniku !!!

[ Dodano: 21 Sty 2008 23:52 ]
Witam. Jestem po kolejnych testach, dziś odłączyłem wtyczkę od czujnika temperatury płynu chłodzącego, który został wymieniony 2 miesiące temu. Po odłączeniu wtyczki silnikiem równiż NIE szarpie ( nie ma drgawek ) Sprawdziłem na VAG-u co sie zmienia i oprucz dawki startowej, która osiąga maksymalną możliwą dawke, zmienia sie równiez kat początku wtrysku z 1.2 na 2.6. Przy wartości 2.6 silnik nie wpada w drgawki. Tak sie zastanawiam czy jest jakas możliwosć przestawienia tego kąta wtrysku aby wartosć była większa niz 1.2, dodam jeszcze że wartość rzeczywista i wymagana jest taka sama czyli ok :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości