W silniku szarpnęło po czy stracił moc a teraz nie odpala

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » pn maja 07, 2007 15:13

jesli juz robisz to rob dobrze zeby potem nie robic drugi raz


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pn maja 07, 2007 15:15

Kinia, kurcze duze koszty, ale wydaje mi sie że 2000 to troche za duzo , popytaj jeszcze w innych warsztatach .


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Kinia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 11:48
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Kinia » pn maja 07, 2007 18:23

No, tak ..... mówią ze jest najdokładniejszy i najlepszy ale jakoś mnie do siebie nie przekonał tym bardziej ceną :( zależy mi na dobrej robocie żeby nie robić czegoś 2x mój pech jak - mechanik powiedział że nie mamy wpływu na takie awarie to czysty przypadek rzadki ale jak widać trafia się ... hmmm, szkoda ze mnie :)



Awatar użytkownika
-oli-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: ndz lut 27, 2005 20:48
Lokalizacja: Kluczbork, Olesno woj.opolskie
Kontakt:

Post autor: -oli- » pn maja 07, 2007 18:31

no mi tez teraz moj silnik tdi umarł tylko ze w czechach:((ja juz nie bawie sie w remont tylko szukam uzywanego silnika! Wspolczuje, Pozdro



Kinia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 11:48
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Kinia » wt maja 08, 2007 11:31

dziś ruszyła naprawa mojego autka jutro, bądź pojutrze Golfik wyjedzie o własnych siłach mam nadzieje że również w doskonałej kondycji jak poprzednio ... ale długo potrwa kiedy nabiorę do niego zaufania

Obrazek


ŻEBY TAK ZOSTAŁO :)

POZDRAWIAM CIEPŁO



zygimar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: wt lip 11, 2006 09:43
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: zygimar » wt maja 08, 2007 14:19

napisz jak sie autko sprawuje po reanimacji


GOLF 4 TDI 110 KM Silnik ASV.

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr maja 09, 2007 07:19

Czyli mieliscie to co my http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... hlight=alh :crazy: Trzeba uwazac i wymieniac przy robocie wszystkie zawory na inne bo te fabryczne w MK IV TDI maja wade i tak sie dzieje. Powiem tak jak tuleja pokaleczona to tulejowanie i ponowne honowanie pomoże ale musisz wziac pod uwage ze to juz nie to co orginał. Ja planowałem jak bedzie tuleja pokaleczona to zrobie tulejowanie i sprzedam autko. Bo jakos na tej nowej tulei nie chce wiecej silniczek niz 150 tys km przejechac w porównaniu do tej fabrycznej- mimo nowych pierscionków. Ale jakos tuleja była ok.



Kinia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 11:48
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Kinia » śr maja 09, 2007 10:35

JAK PECH TO PECH !!!!!
okazuje się że nigdzie nie można dostać tłoka może ktoś pomoże :
tłok 4-go cylindra silnik ALH , 1.9 TDI , to wszystko do czwóreczki z 1999 roku
Proszę o Pomoc !
Pozdrawiam Kinia!



janusz74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 13:38
Lokalizacja: korytowo

Post autor: janusz74 » śr maja 09, 2007 19:18

WITAM KOLEGĘ.Przerabiałem,podobny przypadek w swoim pasku,tzn.wymiana tłoków,pierścieni,głowica(tylko sprawdzona i wymianka 2 zaworków,gumki itakie tam)Konkretnie chodzi mi o tłoki,a w szczególności pierścionki.Kupiłem komplet tłok+pierścień(firma x)po 2tyś.okazało się że ma przedmuchy,no iod nowa polska ludowa.Pierścienie tylko Goetze lub machle(byle firmowe)Cylinder też niech Ci sprawdzi fachowiec,jakby co to szlif(ok.150zł na wszystkie dziurki),a nie tulejowanie(ok.650 zł za komplet)



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr maja 09, 2007 22:55

Kinia pisze:proszę odp. czy przy tej opcji mogąś być jeszcze jakieś uszkodzenia w silniku
do tego rozrządu i uszkodzenia w górnej części silnika,
to jeszcze może być uszkodzenie na dole przez nagłe niedomagania
smarowania przez pompę olejową, wtedy uszkadza się wał, panewki dolne (główne i korbowodowe)
a tłoki zacierają się lub puchną pierścienie w cylindrze ...
ogólnie kicha na maksa .... :( :smoke:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw maja 10, 2007 07:10

Kinia pisze:JAK PECH TO PECH !!!!!
okazuje się że nigdzie nie można dostać tłoka może ktoś pomoże :
tłok 4-go cylindra silnik ALH , 1.9 TDI , to wszystko do czwóreczki z 1999 roku
Proszę o Pomoc !
Pozdrawiam Kinia!
Ja kupiłęm do ALH tłok firmyMAHLE wraz z pierscieniami. Kupiełem go w firmie FOTA, na drugie dzień mi go ściągneli. Powracając do wcześniejszych pytań, to w przypadku ułamania sie zaworu co ma miejsce czasami w MK IV TDI ( i to nie żadko ) najczesciej kaleczy sie tłok a co najgorsze gładz. Jezeli gładz jest mocno pokaleczona to po tulejowaniu bym go sprzedał bo uwierz mi ze nie bedzie to co orginał. Jak lekko to lepiej szlif i nadwymiarowy tłok z pierscieniami. Jak to robiłęm to każdy mechanior po znajmomosci mi mówił, ze jak pójdzie gładz to zrobi elegancko ale proponuje go sprzedac bo jakosc wycinanych i wprasowywanych tulei co do orginału jest mała i nie ma co liczyc na duża trwałosc tego silnika. Radzili mi, ze jak gładz pójdzie i jak chce nim jeździc to lepiej kupić używany silnik. Takie jest moje zdanie na ten temat.



Kinia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 11:48
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Kinia » czw maja 10, 2007 13:05

Tłok - kompletny z pierścieniami kupiony : producent: NURAL GOETZE - niemieckie koszt 265 zł. mam nadzieje że firma OKi, teraz tylko jeszcze zależy od mechaniorów do których nie mogę nabrac zaufania mam wrażenie ze żyrują na takich klientach jak ja którzy nie bardzo "kaman" o mechanice - dobrze ze jest to forum i mogę także liczyć na WA,
poza tym już postanowione autko idzie na sprzedaż chociaż ciężko będzie sie z nim roztać :( jak sobie pomyślę ze znowu szukać autka w takim stanie itd. to cholera mnie zalewa bo na niego czekałem 2 miesiące a kiedy sie udało to po roku taka paskudna awaria! a auto potrzebne do pracy :((( .... jakis pech mnie prześladuje bo nigdy nie żyłowałem golfika i wszystkie wymiany robiłem na czas ...
pozdrawiam gorąco



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw maja 10, 2007 13:18

Kinia pisze:Tłok - kompletny z pierścieniami kupiony : producent: NURAL GOETZE - niemieckie koszt 265 zł. mam nadzieje że firma OKi, teraz tylko jeszcze zależy od mechaniorów do których nie mogę nabrac zaufania mam wrażenie ze żyrują na takich klientach jak ja którzy nie bardzo "kaman" o mechanice - dobrze ze jest to forum i mogę także liczyć na WA,
poza tym już postanowione autko idzie na sprzedaż chociaż ciężko będzie sie z nim roztać :( jak sobie pomyślę ze znowu szukać autka w takim stanie itd. to cholera mnie zalewa bo na niego czekałem 2 miesiące a kiedy sie udało to po roku taka paskudna awaria! a auto potrzebne do pracy :((( .... jakis pech mnie prześladuje bo nigdy nie żyłowałem golfika i wszystkie wymiany robiłem na czas ...
pozdrawiam gorąco
Z tego co sie dowiadywalem to wasnie w TDI z lat 97-00 dotycz ta awarja. Ponoc jest to wada materialowa zaworow, po 2000r na pompo wtryskach tego nie ma. Z tego co sie dowiedzialem na niemieckim forum ze dynamiczna jazd na nierozgrzanym silniku to przyspiesza. U mnie tez po roku w MK IV to sie stalo :grrr: i na silniku ALH :crazy:



Awatar użytkownika
ZagorTDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr sie 23, 2006 18:56
Lokalizacja: Zakręt
Kontakt:

Post autor: ZagorTDI » czw maja 10, 2007 13:24

Tak jak Adamm napisał,
chyba nie ma co sie pchać w tanie części..
tylko zebrać kaskę i sumiennie zrobic.. bo możesz sobie biedy narobić, jak za jakiś czas będziesz musiał to samo robić.. a dwa razy płacić za to samo raczej ci się nie uśmiecha..


SERIALIK :) tak sie powinno odnawiać samochodziki http://www.voodoo-people.com/~daz/mull/wmv/

JAK TANKOWAĆ BEZ OGRANICZEŃ http://video.interia.pl/obejrzyj,film,33697,sortuj,sm,st,18303,pozycja,6,Stacja_benzynowa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 203 gości