EGR out - wrazenia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Antonioo
VW Baron
VW Baron
Posty: 3138
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 20:05
Lokalizacja: (VWLKP)

EGR out - wrazenia

Post autor: Antonioo » wt kwie 08, 2014 19:39

wesol, wyczaiłem czemu klapa nie działa, przewód który idzie do gruchy lub sama grucha jest nieszczelna i klapa nie działa, a wypiełem weżyk w połowie i zatkałem i klapa działa. Wkurza mnie tylko to ze z tego EGR leci idzie to jakoś uszczelnić? bo EGR zatkany tzn przewód pociśnieniowy wiec EGR sie nie otwiera, ale mimo to musze blachą też zatkać bo wyczaiłem że jednak ciśnienie spalin otworzy EGR, bo widze jak ściagałem ostatnio rure to widać że siłownik z 3-4mm jest czyściutki a reszta przydymiona czyli wygląda na to że pracuje że ciśnienie spalin wypycha go i zassysa niestety syf,


MK IV 4Motion

Turbo żyje turbo pije..

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

EGR out - wrazenia

Post autor: wesol » wt kwie 08, 2014 22:46

nie ma takiej opcji by spaliny otwieraly egr. Usprawnij klape gaszaca a egr rozbierz i wstaw srubke z uszczelka.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Antonioo
VW Baron
VW Baron
Posty: 3138
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 20:05
Lokalizacja: (VWLKP)

EGR out - wrazenia

Post autor: Antonioo » wt kwie 08, 2014 23:13

Nawet jak jest duze cisnienie? Mam zatkany przewod przy egr. I widac tam jakby sie minimalnie uchylał bo jest kawalek silownika czysciutki. No klape to albo przewod albo grucha i nie ma podcisnienia pełnego a ta srubke gdzie wstawic bo leci spod tego dekla co wchodzi wezyk ufo czy jak na to mowiciee


MK IV 4Motion

Turbo żyje turbo pije..

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

EGR out - wrazenia

Post autor: wesol » śr kwie 09, 2014 06:06

kawalek bedzie czysciutki na tym troznku bo on nie jest takiej samej srednicy na zalej swojej dlugosci. Zadne tam spaliny go nie uniosa. Uniesc moze sie od podanego podcisnienia na gruszke. Zeby sie uniusl od spalin to musialyby miec cisnienie ze 3-4 atmosfery albo i wiecej.
Ufo rozbierasz- mozna wyciac fleksem. trzonek z grzybkiem wywalasz i pasuje tam srubka fi 6 plus jakas uszczleka by nieuciekalo cisnienie z dolotu co napomuje suszarka.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Antonioo
VW Baron
VW Baron
Posty: 3138
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 20:05
Lokalizacja: (VWLKP)

EGR out - wrazenia

Post autor: Antonioo » czw kwie 10, 2014 16:09

wesol, Dobra bede kombinował co i jak narazie musze uruchomić turbo i klape To jak wywale grzybek i ten trzonek to od dołu bede musiał blachą zaślepić bo ten zawór wyleci cały ze środka? o od góry śruba z uszczelką. Ale to chyba jak z odmy daje olej to i nadal może być wyciek?

Bo mi leci tak jak tutaj

Obrazek


chodzi żeby to tutaj uszczelnić jak na rysunku?

Obrazek


MK IV 4Motion

Turbo żyje turbo pije..

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

EGR out - wrazenia

Post autor: Detektor » czw kwie 10, 2014 17:26

Antonioo, wytłumacz mi po co te całe kombinacje z Egrem ? Naprawde aż tak bardzo Ci przeszkadza ten
element pod maską ? Nie możesz zakupić sobie używki w dobrym stanie ?


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
Antonioo
VW Baron
VW Baron
Posty: 3138
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 20:05
Lokalizacja: (VWLKP)

EGR out - wrazenia

Post autor: Antonioo » pt kwie 11, 2014 15:48

Detektor, tak przeszkadza mi, kupie używke i tak i tak bedzie z niego leciało.. wiec po co marnować kase niewiesz to nie nabijaj postów bezsensownym pisaniem.


MK IV 4Motion

Turbo żyje turbo pije..

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

EGR out - wrazenia

Post autor: Detektor » wt kwie 15, 2014 17:34

Antonioo, to jest twoje auto więc rób sobie z nim co tylko zechcesz tylko nie wal mi tu tekstów typu :
Antonioo pisze:niewiesz to nie nabijaj postów bezsensownym pisaniem.
Jesteśmy zarejestrowani na forum mniej więcej tyle samo czasu więc spójrz sobie teraz ile postów ja mam na koncie
a ile Ty. Przy okazji przypomnij sobie swoje niektóre posty w tematach.
Nie jestem dla Ciebie nie miły więc daruj sobie takie odpowiedzi. Chciałem się dowiedzieć po co i dlaczego a tu
człowiek od razu dostaje płytkie teksty.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
tom74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 08, 2013 11:35
Lokalizacja: Opole

EGR out - wrazenia

Post autor: tom74 » czw kwie 17, 2014 15:48

Witam szanownych kolegów. Jestem Tomek, nowy na forum, ponieważ od niedawna posiadam swoje pierwsze TDI - wcześniej tylko ZI. Jeżdżę VW Bora 1.9TDI z 2003 r. w wersji silnika ATD i mocy 101 KM.
Samochód ma przebieg rzeczywisty 148 tyś km i znam całą jego historię napraw i przeglądów. Z obecnych usterek po ostatnim sprawdzaniu mam następujące: delikatny wyciek z pompy vacum, małe rozszczelnienie na czujniku przy intercoolerze (tym za prawym przednim światłem-prawdopodobnie oring do wymiany) oraz solidne olejenie się EGR-a z jednej strony. Za Waszymi poradami zakupiłem oryginalne zaślepki VW:
Obrazek
i wywaliłem rurę łączącą kolektor z EGRem. Zaznaczam, że strasznego syfu ani w EGR i intercoolerze nie miałem-tłusty czarny osad ale o grubości 1-1,5 mm. Przeczytałem ponad 55 stron w tym temacie i zauważyłem bardzo dużo rozbieżnych informacji. Ze względu na konieczność przejechania w czasie świat sporej liczby km, chciałbym poradzić się Was, co może być powodem obecnego niechcianego zjawiska i jak to naprawić zanim coś spieprzy się totalnie.
Przy pierwszej jeździe po zaślepieniu EGR poczułem różnicę bardzo nieprzyjemną. Otóż w zakresie obrotów od 2000 do 2400-2500 słychać wyraźne gwizdanie, taki efekt wysokiego pisku jak np. w czasach aut z PRLu, gdy po stronie układu zapłonowego wysokiego napięcia dochodziło do zakłóceń w radiu. Kiedy autko rozpędzam bardzo delikatnie, to dźwięku nie ma praktycznie na żadnym biegu. Natomiast robiąc to dynamicznie słychać ten dźwięk najmocniej na 1,2,3 biegu oraz czasem na 4 i 5. Natomiast na biegu jałowym efektu tego dźwięku nie ma.
Zaznaczam, że żadnych wężyków nie zaślepiałem tylko podkładki. Błędów VAG COM nie wykrywa. Moje podejrzenia dotyczą samego EGR'a, a dokładnie jego membrany ale zbyt krótka posiadam tdi aby być pewnym.
Na zdjęciach poniżej zaznaczyłem liczbami węże na poszczególnych elementach. Proszę o pomoc, które mam ewentualnie obciąć i zaślepić. Tu nasuwa się kolejne pytanie, czy przez zaślepienie rozumiemy jedynie zaślepienie węża po zsunięciu z króćca, czy również króćca na elemencie na który był wsunięty wąż?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Poniżej widok zaworu EGR-z tej strony jest wyciek, a druga strona czyściutka:
Obrazek
Zauważyłem też, że dość luźno mam zamocowany ten czujnik-rusza się cały (przykręcony jest mocno ale wygląda jakby był złożony z dwóch części-górnej i dolnej mocowanej na śrubach imbusowych i ta górna część z przewodami ma luzy) nie w iem czy to może być powodem tych anomalii, ale chyba raczej nie:
Obrazek

Bardzo proszę o pomoc osób, które mają doświadczenie w tej kwestii. Tak jak zaznaczyłem na początku postu, przez weekend świąteczny muszę sporo przejechać kilometrów, a od 5 dni po zaślepieniu EGR'a martwią mnie te anomalie dźwiękowe.
Z góry dziękuję za pomoc.


Mój pierwszy TDI ;)

Awatar użytkownika
krisuumax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob kwie 19, 2014 22:38
Kontakt:

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: krisuumax » sob kwie 19, 2014 22:52

Mam a3 1.9 tdi alh. Sprawdzilem juz wszystko i zostal egr, ktory zasrany jest w srodku. Czy to on moze byc wina co jakis czas telwpaniem silnika? Na vagu po dodaniu gazu pokazuje OFF i nagle error w bloku EGR. Poduszki, sprzeglo,dwumas, zawory, weze itp. Wszystko ok. Co myslicie?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka


Using Tapatalk

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

EGR out - wrazenia

Post autor: wesol » ndz kwie 20, 2014 08:09

w 3 minuty odlaczysz wezyk od egr i go zaslepisz i sie przekonasz czy to od niego te anomalie. Dosc czestopowoduje wlasnie telepawki na jalowych wadliwa praca egra i w benzyniakach zwlaszcza ale i w dieslach.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
krisuumax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob kwie 19, 2014 22:38
Kontakt:

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: krisuumax » ndz kwie 20, 2014 08:10

Odlaczyc tylko wezyk i czym go zaslepic na chwile? Najlepiej na zimnym silniku nie? Bo wtedy te objawy sa czeste ;)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka


Using Tapatalk

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

EGR out - wrazenia

Post autor: wesol » ndz kwie 20, 2014 11:03

sciagasz wezyk z tego ufo( egr'a) i jakas srubka fi 5 czy 6 zaslepiasz ten wezyk by nie zaciagalo niepotrzebnie podcisnienia. Sprawa EGR zalatwiona jesli nie jest zatarty w pozycji półotwartej bo jego normalna pozycja spoczynkowa to zamknięty.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
krisuumax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob kwie 19, 2014 22:38
Kontakt:

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: krisuumax » ndz kwie 20, 2014 13:15

Vagiem sprawdzalem i non stop jest off

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka


Using Tapatalk

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości