EGR out - wrazenia

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

EGR out - wrazenia

Post autor: Michał_1977 » wt lis 05, 2013 08:09

wesol pisze:dziwne bo nie powinno wywalac a VP'ku
I właśnie TO jest dla mnie niezrozumiałe...Nawet w Toledo ARL nie wywalił byka,a tu taki rodzynek mi się trafia :panna:
Być może będzie przełom,bo właściciel zakomunikował mi wczoraj wieczorem,iż syn coś mu mówił o kontrolce,która pojawiła się parę razy wcześniej,przed moją robotą.
Jeśli faktycznie tak było,to gdzie poszukać przyczyny? W samym zaworze,czy w zaworku sterującym? :bajer:
KoJ@K pisze: Paviarotti napisał(a): EGR przecież nie ma nic wspólnego ze smarowaniem turbosprężarki



jak to nie, przecież jak EGR nie jest zaślepiony to pięknie nam smaruje ... łopatki i wnętrze suszarki całym tym sadzowo olejowym szlamem
Nie wiem,czy wiesz,ale zawór EGR znajduje się tuż przed kolektorem ssącym,a przez turbinę wędruje czyste powietrze z filtra z ewentualną domieszką mgiełki olejowej pochodzącej z odmy :chytry:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

EGR out - wrazenia

Post autor: Behemoth1987 » wt lis 05, 2013 14:39

turbo smarowane jest olejem doprowadzonym rurką z filtra oleju pod sporym cisnieniem odma raczej nie nasmaruje nam turbiny



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

EGR out - wrazenia

Post autor: KoJ@K » wt lis 05, 2013 20:15

Widze chlopaki nie zajarzyli... :kac:


Obrazek

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

EGR out - wrazenia

Post autor: italiano_83 » wt lis 05, 2013 21:13

KoJ@K pisze:Widze chlopaki nie zajarzyli...
Zajarzyli, tylko na łopatki i wirnik turbo nic z tego nie poleci, ściągnij kolektor i włóż palec w kanał dolotowy w głowicy :hehe: Tam jest sucho jak pieprz, nawet sadzy jest tam tyle co nic, tam panuje wysoka temperatura i wszystko odparowuje już w kolektorze. A po drodze jeszcze jest komora spalania i chciał nie chciał mgła olejowa zostanie wypalona podczas procesu spalania. Więc wpływ EGR na kierownice turbo jest żaden.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
rolmik
naczelny rolnik
naczelny rolnik
Posty: 2637
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 11:35
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

EGR out - wrazenia

Post autor: rolmik » sob sty 11, 2014 19:38

ja dziś wywaliłem egr zastąpiłem go flanszą niestety wywaliło mi kontrolkę silnika i autko jakby było troszkę mułowate :(


były :D http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=303319" onclick="window.open(this.href);return false;
obecny http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=471027" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
zbko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lip 22, 2013 00:46
Lokalizacja: Nottingham - UK

EGR out - wrazenia

Post autor: zbko » pn sty 13, 2014 12:00

Witam

Po założeniu tego zestawu:
http://www.ebay.co.uk/itm/Allard-1-9-TD ... 27cfc8f049

Turbo zaczeło późno wstawać dopiero przy 2500 obr, gdzie wcześniej przyśpieszało płynnie od 1900 obr.
Ogólnie czuję, że jest jakby szybsze od tych 2500 obr niż przedtem, lecz nie przyjemnie sie jeżdzi z taka turbodziurą.
Czym może to być spowodowane?
Dodam, że autko jest po mapie na 165 koni, silnik 1.9tdi ASZ



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

EGR out - wrazenia

Post autor: wesol » pn sty 13, 2014 13:24

musi byc gdzies nieszczelnosc. ALbo zostawiles wezyk odpiety od EGR czy tam klapy gaszacej i sobie zasysa powietrze a pompa vaq nie wyrabia sie albo masz nieszczelnosc na kolekotrze dolotowym Tu gdzie ta flansze pryzkrecales.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

EGR out - wrazenia

Post autor: xander_88 » pt sty 17, 2014 02:06

Przy zaślepieniu EGR w PDku, wszystkie wezyki podcisnienia,( ktore tam idą, coś koło 3ech ?) zaślepiac?


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

EGR out - wrazenia

Post autor: wesol » pt sty 17, 2014 12:24

Nie tylko ten co jest podpiety pod to ala UFO. ODpinasz z ufo i zaslepiasz ten wezyk jakąś srubką.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

EGR out - wrazenia

Post autor: xander_88 » sob sty 18, 2014 01:34

wesol, chodzi Ci o ten który bezposrednio wchodzi w zawór (wyglada jak by i zamykał i otwierał klapke) ? bo tam coś jeszcze wchodzi za tym "ufo" schowane to wszystko zostaje ?


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

EGR out - wrazenia

Post autor: wesol » sob sty 18, 2014 11:27

tak o ten co wchodzi w zawór. Nic wiecej. Reszta rurek to od klapy gaszacej( taka mala czarna gruszka wlasnie z tylu EGRa) no i duzo dalej jest od sterowanie turbina. Tych dwóch nie ruszasz.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
RUMBA
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 174
Rejestracja: pt sty 09, 2009 18:34
Lokalizacja: POLSKA
Kontakt:

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: RUMBA » wt sty 28, 2014 01:33

Panowie chciałbym się podzielić moimi doświadczeniami z ostatnich dni... Do dnia dzisiejszego miałem odprowadzoną odmę i zaślepiony EGR w silniku AGR 90km. Przy ostatnich mrozach od -15 do -20 silnik strasznie wolno się nagrzewał, na włączonym nawiewie na ciepło to już masakra... W tych temperaturach miałem okazję pojeździć ze szwagrem w trasie identycznym autem z identycznym silnikiem bez zaślepionego EGR, a jedynie z zaślepioną odmą i sam się zaskoczyłem różnicą w nagrzewaniu. Jego auto o wiele szybciej się nagrzewa dlatego dzisiaj z powrotem założyłem EGR i przeprosiłem ekologów oraz konstruktorów bo jednak robi to dużą różnicę przynajmniej w tym silniku, a nie uśmiecha mi się męczyć niedogrzany silnik i marznąć na rzecz okopconego dolotu raz na 160000km bo tak wyglądał u mnie dolot po tym przebiegu. Jeśli chodzi o odmę to w trasie auto zaczęło nam kopcić jak lokomotywa i od razu komentarze na radiu CB "panie auto ci się chyba kończy" i tu pierwsza myśl - trzeba sprawdzić odmę. Jak się okazało w wężu odmy stał kołek lodu a auto wpierdoliło 1l oleju. Po oczyszczeniu wszystko w porządku, ale na krótko... Przy tych temperaturach odma zamarzała w trasie co jakieś jedyne 60km. Po powrocie do domu sprawdzam u siebie, a cały wąż od odmy to jeden kołek lodu więc od razu wywaliłem go i podłączyłem jak fabryka dała bo w tą pogodę nie spełniał swojej funkcji. UWAŻAJCIE! Sprawdźcie sobie odmę o ile macie ją odprowadzoną bo w przypadku mojego auta i dwóch znajomych odma zamarzła. Może tylko my mieliśmy pecha, ale lepiej uczyć się na czyichś błędach :-)



Awatar użytkownika
AGR90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 09:06
Lokalizacja: Darłowo

EGR out - wrazenia

Post autor: AGR90 » śr lut 26, 2014 21:04

Panowie czy jedną blaszką można zaślepić EGR czy dwie blaszki się stosuje ? Mechanik mi wstawił tylko jedną grubą blaszkę .



Awatar użytkownika
RUMBA
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 174
Rejestracja: pt sty 09, 2009 18:34
Lokalizacja: POLSKA
Kontakt:

Re: EGR out - wrazenia

Post autor: RUMBA » śr lut 26, 2014 21:38

AGR90 pisze:Panowie czy jedną blaszką można zaślepić EGR czy dwie blaszki się stosuje ? Mechanik mi wstawił tylko jedną grubą blaszkę .
Jedna jak najbardziej także w pełni spełnia swoje zadanie. Ważne, aby dopływ spalin był odcięty. Dwie są konieczne tylko wówczas kiedy całkowicie wywalamy rurkę łączącą kolektor wydechowy z zaworem EGR, aby zarówno po jednej jak i po drugiej stronie wszystko było szczelne



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 145 gości