TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY. REGULAMIN STR 116.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tomek08 » pn cze 18, 2012 10:07

Witam, skoro piszesz, że na wolnych obrotach nie widać pęcherzy powietrza, to teoretycznie powinno być ok. Jeśli masz z kąt to na próbę zamień przekaźnik 109, jeśli nie to go rozbierz i przelutuj (popraw luty). Następnie sprawdź, czy z odpiętym czujnikiem temperatury coś się zmieni.
Najlepiej podpiąć by było vag, bo tak to będzie ciężko trafić w przyczynę.
Pozdrawiam.


Tomek

kam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: czw gru 03, 2009 21:42
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: kam » śr cze 20, 2012 16:31

dobra, kilka postów temu pisałem że auta nie moge odpalać :] winy okazał sie immo, a dokładniej płytka na pompie, po jej wywaleniu i podaniu + po zapłonie auto pali ;]
pozdr


Sprzedam
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=345282

Sokop13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 15, 2012 09:19

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Sokop13 » śr cze 20, 2012 20:51

tomek08 pisze:Witam, skoro piszesz, że na wolnych obrotach nie widać pęcherzy powietrza, to teoretycznie powinno być ok. Jeśli masz z kąt to na próbę zamień przekaźnik 109, jeśli nie to go rozbierz i przelutuj (popraw luty). Następnie sprawdź, czy z odpiętym czujnikiem temperatury coś się zmieni.
Najlepiej podpiąć by było vag, bo tak to będzie ciężko trafić w przyczynę.
Pozdrawiam.
Przekaznik jeszcze nie spr , ale po odpieciu czujnika , kontrolka od swiec zaczela sie swiecic po przekreceniu zaplonu dluzej niz ulamek sec. i tak mi sie wydaje ze powinno byc , pamietam jak jeszcze troche mrozilo (zawsze czy zimny czy cieply ) po przekreceniu zaplonu - pojawiala sie i znikala , jesli chodzi o samo odpalanie - bez zmian dalej musi pokrecic troche zanim zalapie .....dodam jeszcze ze z tym odpalaniem jest tak ze czasem po kilku obrotach odpala , a byl przypadek (w trasie pol-hol) + korek + upal , ze musialem krecic na cpn-ie po zatankowaniu ok 10 sec :grrr: . Wiec tak na ta chwile czujnik do wymiany rozumiem , czy najpierw spr przekaźnik ?? i jesli mozna by bylo prosic o fotke byl bym bardzo wdzieczny.
Dodam jeszcze , ze po zakupie wymienilem min filtr paliwa , ktory wygladal na niedawno wymieniany i w srodku bylo doslownie bloto :rozpacz: , ja od kad go posiadam nie mialem jeszcze mniej niz 1/4 , i jeszcze jedno jak tankujecie na maxa to wskazowka wychodzi poza ost kreske?? bo we wszystkich dotychczasowych samochodach tak mialem a tu przy zatankowaniu do granic mozliwosci zatrzymuje sie na poczatku ost kreski , czy tak powinno byc??


Obrazek

Sokop13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 15, 2012 09:19

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Sokop13 » pt cze 22, 2012 12:54

Witam wszystkich problemu ciag dalszy , wlasnie wrocilem od diagnosty , gofr zostal podpiety pod kompa i teraz tak:
- b. opozniony zaplon (zostal przyspieszony)
- byl blad czujnika temp. po skasowaniu nie powrocil do konca testow - wymienic??
- reszta parametrow w normie

Mam przejezdzic weekend i po weekendzie wrocic na ew podniesienie dawki rozruchowej , bo niestety na rozgrzanym silniku zadnej poprawy podczas rozruchu :grrr: , bedzie jeszcze spr klin kola pasowego czy cos w ten desen..... dziwna troche spr - zaplon przyspieszony a 0 roznicy , dlaczego???


Obrazek

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tomek08 » pt cze 22, 2012 22:35

Witam, Sokop13, jaki masz przebieg?
Ja miałem podobnie, ale przy zmianie softu Tuner wgrał mi nową mapę rozruchową i teraz pali super. Miałem podobne objawy.
Podepnij vag i sprawdź od jakich obrotów zaczyna startować silnik przy odpalaniu powinno być od 200obr/min w górę.
Ja bym jeszcze na próbę rozebrał, wyczyścił i przesmarował rozrusznik jeśli to nie pomoże to chyba tylko zmiana pompy.
Jeszcze jedno zawsze ciepły ciężko pali czy są przypadki, że zapali dobrze?
Pozdrawiam.


Tomek

Sokop13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 15, 2012 09:19

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Sokop13 » sob cze 23, 2012 10:44

Witam, przebiegiem licznikowym raczej nie ma co sie sugerowac bo na ta chwile jest 195tkm :bajer: , wczoraj po przyspieszeniu zaplonu (pisalem , ze byl b. opozniony) po ok 2h jezdzie (troche w korkach) i zgaszeniu i checi proby ponownego odpalenia - rece mi opadly , juz naprawde nie wiem co o tym myslec (musialem krecic do ok 10 sec :grrr: ) , i jesli chodzi o dawke rozruchowa to jest kolejny etap , gdyz mialem pojezdzic troche w celu spr czy cos sie zmieni po ustawieniu zaplonu. Na ta chwile wychodzi na to , ze lepiej odpala zimny 2 gora 3 obroty i jak dlugo nie jezdze , wtedy tez nie jest zle. Powoli juz zaczynam miec dosc tego samochodu , a najdziwniejsze dla mnie jest to , ze nawet malutkiej chmurki dymu nie pusci przy nawet b. agresywnej jezdzie . Wczoraj jeszcze spr przekaznik 109 i na jednym lucie widac cos takiego jakby delikatnie obtopiony byl dookola - moze to jest przyczyna tego , ze nawet przy porannym rozruchu kontrolka grzania swiec zapala sie na doslownie ulamek sec?? Zastanawiam sie tez czy nie wymienic tego czujnika temp cieczy , gdyz z tego co sie doczytalem - moze on miec wplyw na kiepskie odpalanie rozgrzanego silnika (ale z 2 str odp wtyczke wczesniej z niego i jedyne co sie zmienilo to to , ze kontrolka od grzania sie pali ok 2 moze 3 sec)..... Z tego co zrozumialem po podpieciu pod vaga - byl przestawiony zaplon i blad czujnika temp - poprawili zaplon , skasowali blad i wiecej sie nie pojawil. Zastanawiam sie czy nie jechac i nie kupic czujnika temp nie jest jakis drogi wydatek - tylko pytanie czy trzeba spuszczac plyn???


Obrazek

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: kw » sob cze 23, 2012 11:07

Sokop13 pisze:Witam, przebiegiem licznikowym raczej nie ma co sie sugerowac bo na ta chwile jest 195tkm , wczoraj po przyspieszeniu zaplonu (pisalem , ze byl b. opozniony) po ok 2h jezdzie (troche w korkach) i zgaszeniu i checi proby ponownego odpalenia - rece mi opadly , juz naprawde nie wiem co o tym myslec (musialem krecic do ok 10 sec ) , i jesli chodzi o dawke rozruchowa to jest kolejny etap , gdyz mialem pojezdzic troche w celu spr czy cos sie zmieni po ustawieniu zaplonu. Na ta chwile wychodzi na to , ze lepiej odpala zimny 2 gora 3 obroty i jak dlugo nie jezdze , wtedy tez nie jest zle. Powoli juz zaczynam miec dosc tego samochodu , a najdziwniejsze dla mnie jest to , ze nawet malutkiej chmurki dymu nie pusci przy nawet b. agresywnej jezdzie . Wczoraj jeszcze spr przekaznik 109 i na jednym lucie widac cos takiego jakby delikatnie obtopiony byl dookola - moze to jest przyczyna tego , ze nawet przy porannym rozruchu kontrolka grzania swiec zapala sie na doslownie ulamek sec?? Zastanawiam sie tez czy nie wymienic tego czujnika temp cieczy , gdyz z tego co sie doczytalem - moze on miec wplyw na kiepskie odpalanie rozgrzanego silnika (ale z 2 str odp wtyczke wczesniej z niego i jedyne co sie zmienilo to to , ze kontrolka od grzania sie pali ok 2 moze 3 sec)..... Z tego co zrozumialem po podpieciu pod vaga - byl przestawiony zaplon i blad czujnika temp - poprawili zaplon , skasowali blad i wiecej sie nie pojawil. Zastanawiam sie czy nie jechac i nie kupic czujnika temp nie jest jakis drogi wydatek - tylko pytanie czy trzeba spuszczac plyn???
W TDI 90% problemów z paleniem na ciepłym to sprawa map - czyli jak odpepniesz czujnik temp cieczy pali. Czujnik temp nie musisz od razu wymieniać, można sprawdzić vagiem po dłuższym postoju (jakieś 10 godzin) porównując jego wartości z innymi czujnikami, masz opisane na forum w ABC diagnozowania. Przekaźnik 109 odpowiada za prąd do komputera - albo przerywa i wtedy auto umiera albo chodzi, innego wyjścia nie ma. Skoro wykluczone zostały mapy startowe to może coś z układem wtryskowym?


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tomek08 » sob cze 23, 2012 22:43

Witam, przekaźnik 109 przelutuj. Co do tego czujnika, to porównaj temperatury w grupie 007 nie powinny się różnić więcej niż 5stopni C.
Co do kata wtrysku to on jest ważny właśnie na zimnym silniku, kiedy jest ciepły to już kąt możesz dać na 00 i też powinien dobrze palić.
Ja u siebie taż tak miałem, że po odłączeniu czujnika palił tak samo ciężko, pomogło wgranie nowych map.
Spróbuj jeszcze schłodzić górę pompy wtryskowej, dokładnie nastawnik i głowiczkę (miejsce gdzie przykręcone są rurki paliwowe, którymi idzie paliwo na wtryski) okładając go mokrą szmatą.
Pozdrawiam.


Tomek

Sokop13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 15, 2012 09:19

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Sokop13 » pn cze 25, 2012 18:46

Witam, na wstepie podziekowania dla kolegi Tomek08 & kw za cenne rady , wiec tak dzis spr zostalo kolo pasowe dokladnie luz - brak , w sobote wymieniony czujnik temp cieczy , oraz zwiekszona dawka rozruchowa , co prawda nie zdazylem go porzadnie zagrzac jeszcze ale zimny np pali doslownie tj ktos gdzies fajnie napisal z pol obrotu :grin: . Na cieplym trszke gorzej, ale jak dla mnie i tak malina bo musi zakrecic ze 2 razy i chodzi. Dzis jeszcze przed zmiana dawki jezdzilem z godzine , zeby przestal "dobrze" palic i jak na zlosc odpalal w miare , dopiero u mechaniora zostawilem go na chodzie na jakies kilka minut i problem powrocil....Jeszcze raz dzieki wszystkim , ktorzy pomogli.


Obrazek

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tomek08 » pt cze 29, 2012 00:40

Sprawdź vagiem, te temperatury, bo jest tak z tym odpięciem czujnika, że ECU widzi, ze silnik jest zimny i podaje większą dawkę rozruchową i paliwo od razu, a kiedy jest ciepły to jest już mniejsza dawka i rozrusznik musi rozkręcić silnik do minimum 200obr/min, wtedy ECU podaje paliwo, jest to ochrona dwumasu.


Tomek

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: kw » pt cze 29, 2012 11:54

wojtum, tak jak Ci pisze tomek08, to że odpiąłeś czujnik oznacza, że komputer widzi zimny silnik, prawdopodobnie będą to korekcji mapy startowe u tunera.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: toffic » czw lip 05, 2012 11:18

wojtum pisze:Witam!!!
Jestem posiadaczem Golfa mk4 1.9 TDI 110KM i mam pytanie co moze byc przyczyna ze na zimnym silniku autko odpala na dotyk a na rozgrzanym trzeba go troche dluzej pokrecic. Bardzo prosze o pomoc.

Z gory dziekuje wojtum
Rozrusznik, za mała prędkość obrotowa przy rozruchu i ECU tnie dawke. Zloguj RPM przy rozruchu



Awatar użytkownika
teksior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 636
Rejestracja: pt maja 23, 2008 21:31
Lokalizacja: Płaza / KCH
Kontakt:

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: teksior » pt lip 06, 2012 22:46

Mam problem z golfiną TDI AXR 101KM z 2003r. Mianowicie ciezko pali. musze dosc długo krecic rozrusznikiem zeby zapalił, nieraz za trzecim lub czwartym razie zapali po długim kreceniu. W czasie jazdy wszytko odbywa sie prawidłowo, niełapie zadnego doła czy cos w tym stylu. Iidzie jak mu przykazano. Mysle ze to wina paliwa ale czy napewno? Zatankowałem 30l na prawie pusty bak, było w nim około 5-8l paliwa. Od tej pory to sie dzieje. Co prawda do stacji nigdy nie miałem zadnych zastrzezen. Jesli jednak paliwo, jak idzie go najlepiej spuścić?


Golf MKIV -http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=383856
Golf MKII -http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=413484- Odjechał:(

KAZDY PREZES Z POLSKIEJ WSI, SMIGA GOLFEM GTI

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: kw » sob lip 07, 2012 09:52

teksior pisze:Mam problem z golfiną TDI AXR 101KM z 2003r. Mianowicie ciezko pali. musze dosc długo krecic rozrusznikiem zeby zapalił, nieraz za trzecim lub czwartym razie zapali po długim kreceniu. W czasie jazdy wszytko odbywa sie prawidłowo, niełapie zadnego doła czy cos w tym stylu. Iidzie jak mu przykazano. Mysle ze to wina paliwa ale czy napewno? Zatankowałem 30l na prawie pusty bak, było w nim około 5-8l paliwa. Od tej pory to sie dzieje. Co prawda do stacji nigdy nie miałem zadnych zastrzezen. Jesli jednak paliwo, jak idzie go najlepiej spuścić?
Nie pali ciepły czy zimny? Syf, który się gromadzi z paliwa osiada na dnie zbiornika, dlatego lepiej nie jeździć na oparach, może coś zassał. Nie ma powietrza w przewodzie paliwowym?


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 220 gości