TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY. REGULAMIN STR 116.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: kw » wt mar 27, 2012 21:04

wtct pisze:Pierwszą przyczynę tłumaczy również takie rozumowanie: pompa jest na tyle słaba, że ma problem z przepchnięciem przez wtryski odpowiedniej dawki paliwa przy trochę zużytym rozruszniku czyt. stosunkowo małych obrotach.
Ja bym spróbował odpalić ciepłego z odpiętym czujnikiem temperatury. Jak dopali ładnie to będzie wskazywało na problem z mapami.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

wtct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn gru 05, 2005 20:00
Lokalizacja: Cieszyn

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: wtct » wt mar 27, 2012 21:23

kw pisze:Ja bym spróbował odpalić ciepłego z odpiętym czujnikiem temperatury. Jak dopali ładnie to będzie wskazywało na problem z mapami.
Tak odpala bez problemu, ale wg mnie naprawa poprzez wgrywanie nowych map, to trochę nie dla mnie. Ten samochód wyjechał kiedyś z fabryki i musiał odpalać prawidłowo, więc teraz trzeba doprowadzić go do porządku. Skoro regeneracja/sparowanie rozrusznika załatwia sprawę, to myślę, że wiele mu nie brakuje.



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: kw » wt mar 27, 2012 21:26

wtct pisze:
kw pisze:Ja bym spróbował odpalić ciepłego z odpiętym czujnikiem temperatury. Jak dopali ładnie to będzie wskazywało na problem z mapami.
Tak odpala bez problemu, ale wg mnie naprawa poprzez wgrywanie nowych map, to trochę nie dla mnie. Ten samochód wyjechał kiedyś z fabryki i musiał odpalać prawidłowo, więc teraz trzeba doprowadzić go do porządku. Skoro regeneracja/sparowanie rozrusznika załatwia sprawę, to myślę, że wiele mu nie brakuje.
Ja bym polecał założenie rozrusznika valeo, na nich problem z paleniem występuje rzadziej niż na boschu, no chyba że już taki masz. Ten samochód kiedyś wyjechał z fabryki i pod fabryczne parametry zostały napisane mapy startowe, nikt nie przewidział parametrów silnika po kilkuset tys. kilometrów, dlatego robi się korektę.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

kwas6110
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt lut 23, 2010 19:40
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: kwas6110 » ndz kwie 01, 2012 12:00

Witam
Tak jak w temacie samochód nie pali jak się go zgasi gdy jest rozgrzany.
Podłączyłem vaga i takie błędy mam:
17958 - Charge Pressure: Control Deviation
P1550 - 35-10 - - - Intermittent

Z tego co się orientuje to albo łopatki od turbo stanęły albo zawór n 75 szwankuje czyli nie powinno mieć to wpływu na usterkę z tematu.
17664 - Engine Coolant Temp Sensor (G62): Open or Short to Plus
P1256 - 35-10 - - - Intermittent

Ten błąd to chyba uszkodzony czujnik temperatury dla komputera czyli nie powinno mieć to wpływu na usterkę z tematu.
17656 - Injection Start Regulation: Control Deviation
P1248 - 35-10 - - - Intermittent

A ten błąd to za mały poziom paliwa, oczywiście paliwo jest. Czy może być coś nie tak z pompą paliwa?
Samochód to Seat Cordoba 1.9 TDI ASV 2001 r.



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: kw » ndz kwie 01, 2012 12:30

kwas6110 pisze:17656 - Injection Start Regulation: Control Deviation
To wygląda na problem z przestawianiem kąta wtrysku, może powodować problem z paleniem na zimnym.
Odłącz czujnik temp cieczy i zobacz jak wtedy odpala kiedy jest rozgrzany.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

kwas6110
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt lut 23, 2010 19:40
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: kwas6110 » ndz kwie 01, 2012 12:43

Tak tylko że samochód nie chce palić jak jest rozgrzany. Czy to też może być przyczyna. Czy kąt wtrysku wtrysku można sprawdzić w vagu.?



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: kw » ndz kwie 01, 2012 13:02

kwas6110 pisze:Tak tylko że samochód nie chce palić jak jest rozgrzany.
No to właśnie Ci piszę, żebyś odpiął czujnik temp cieczy i zobaczył czy wtedy pali. Jak zapali ładnie to jedziesz do tunera po nowe mapy, ewentualnie możesz spróbować mniejszym kosztem zrobić regeneracje rozrusznika, jeśli to bosch.

Kąt wtrysku możesz sprawdzić, ale najpierw wykasuj te błędy i zobacz, czy się pojawią ponownie po problemie z odpalaniem.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

kwas6110
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt lut 23, 2010 19:40
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: kwas6110 » ndz kwie 01, 2012 14:46

Odpaliłem samochód na zimnym silniku ok 25 stopni C pojawił sie błąd 671 Przełącznik Cruise Control – E45 – niezdefiniowana pozycja przełącznika skasowałem go . Pochodził do ok 40 stopni C. Gdy zgasiłem nie chciał odpalić. Po kilku min odpalił (błędu nie ma). Pojawił się ten sam błąd 671 ale już po odpaleniu () i nie dało się go skanować . Błędy które wypisałem w 1 poście nie pojawiły się. Samochodem jeździ tylko osoba która go makabrycznie zamula praktycznie do ok 2000 rmp. Ja teraz pojeździłem nim trochę pokręciłem go tak do 3500 rmp (trochę czarnego dymu za sobą zostawiał tak po 3000 rmp) i gdy przyjechałem jak turbo ostygło to go zgasiłem. 90 stopni C i odpala teraz bez problemu za każdym razem. Tego czujnika nie wypiąłem bo tu jest trochę ciężko się dostać do niego a pada deszcz więc jak przestanie padać to może spróbuje. Czy macie jakieś propozycje co może być przyczyną że samochód nie odpalał na ciepłym silniku a jak go przewietrzyłem to problem znikł (na jak długo nie wiem). i co oznacza ten błąd?



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tomek08 » pn kwie 02, 2012 11:14

Witam, kiedyś też tak miałem, dojeżdżam do pracy 5,5km, więc silnik nie zdąży się dobrze nagrzać, więc jeżdżę delikatnie, po jakimś czasie silnik ciężej zapalał, jednak jak go po rozgrzaniu troszkę przegoniłem to problem znikał.
Teraz po korekcie map startowych i ustawieniu kąta wtrysku jak należy, problem znikł.
Co do błędu 17656 - Injection Start Regulation: Control Deviation to są trzy opcje: zaworek N108, wtrysk sterujący lub brak paliwa.
Ja miałem paliwo, ale okazało się, że smok (kosz) w zbiorniku paliwa był cały zawalony, jakby dżemem, po wyczyszczeniu tego problem znikł. Sprawdź, czy w przezroczystym wężyku paliwa, nie ma powietrza. U mnie szła piana, jednak piana zaczęła iść dopiero po odkręceniu odstojnika, wcześniej nie było nawet pęcherzyka :bajer:
http://img.photobucket.com/albums/v384/ ... /17656.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam.


Tomek

kwas6110
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt lut 23, 2010 19:40
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: kwas6110 » pn kwie 02, 2012 11:54

Witam
tomek08 pisze:Teraz po korekcie map startowych i ustawieniu kąta wtrysku jak należy, problem znikł.
Można to zrobić samemu czy lepiej u mechanika?
tomek08 pisze:Co do błędu 17656 - Injection Start Regulation: Control Deviation to są trzy opcje: zaworek N108, wtrysk sterujący
Gdzie znajduje się ten zaworek N108, G80?
tomek08 pisze:Ja miałem paliwo, ale okazało się, że smok (kosz) w zbiorniku paliwa był cały zawalony, jakby dżemem, po wyczyszczeniu tego problem znikł.
Czy żeby wyczyścić "smok" to należy wyjąć pompkę paliwa? Dzięki za zainteresowanie



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: kw » pn kwie 02, 2012 12:26

kwas6110 pisze:Witam
tomek08 napisał(a):
Teraz po korekcie map startowych i ustawieniu kąta wtrysku jak należy, problem znikł.

Można to zrobić samemu czy lepiej u mechanika?
Samemu i u mechanika można podnieść dawki startowe poprzez adaptację vagiem, niektórzy na forum twierdzą, że pomogło, jest kilka tematów. Korekcja map powinna rozwiązać problem, takie usługi oferują dobre firmy zajmujące się chiptuningiem


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tomek08 » pn kwie 02, 2012 19:38

Zaworek N108 znajduje się w pompie wtryskowej pod rurkami wychodzącymi na wtryski, aby go wyjąć prawdopodobnie trzeba wyjąć pompę, G80 to jest wtrysk sterujący. Najłatwiej sprawdzić N108 omomierzem zmierzyć opór, powinien mieć od 80-120ohm, ale może być jeszcze zabrudzone sitko w środku.
G80 powinien mieć od 10-20ohm.
Ja obstawiał bym zabrudzony smok w baku.
Dźwigasz tylną prawą kanapę, pod wykładziną masz pokrywkę na trzy blachowkręty, odpinasz przewody paliwowe, wtyczkę do wskaźnika paliwa i odkręcasz dużą plastikową nakrętkę, a następnie wyciągasz wszystko i czyścisz.
Składasz w odwrotnej kolejności.
Pozdrawiam.


Tomek

kwas6110
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt lut 23, 2010 19:40
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: kwas6110 » wt kwie 03, 2012 11:38

Dzięki za zainteresowanie i sensowne odpowiedzi.
Jak będę miał chwile to najpierw sprawdzę smok i zobaczę co tam słychać i napisze na forum. Jak będzie się to powtarzało to zajmę się tymi zaworkami.
Zapomniałem jeszcze dodać że czasami świeci się kontrolka świec żarowych a z tego co wiem to też oznacza ona jakieś błędy .
Pozdrawiam



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tomek08 » wt kwie 03, 2012 13:48

Witam, kontrolka świec oznacza albo walnięty czujnik od stopu (ale świeciła by cały czas), albo właśnie błąd 17656 - Injection Start Regulation: Control Deviation . U mnie zaświeciła się kontrolka TCS, a u Ciebie jeśli nie masz ESP, to właśnie będzie świecić kontrolka świec.
Ja obstawiam syf w zbiorniku.
Pozdrawiam.


Tomek

Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 214 gości