Trudno zapala po pierwszym podgrzaniu, po 2 grzaniach ideal

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
meverick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: wt mar 06, 2007 23:36
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: meverick » pn maja 07, 2007 19:43

vw_vandal, nie strasz mnie :bajer: chce wymienić pierścienie, dotrzeć zawory i gniazda zaworowe, dać głowice do splanowania (tylko żeby była szczelna), wtryski mam nowe więc ich nie zmieniam, wszystkie nowe uszczelki, panewki teoretycznie są OK ale chyba też wymienie - jak już robić to robić :helm: mam nadzieje ze na tym się skończy :bigok:


www.jettaclub.pl

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » wt maja 08, 2007 07:35

meverick, Ja też nie dawno remoncik robiłem miałem tylko słabe pierścienie na jednym tłoku ;) Ale wymieniłem Panewki korbo., pierścienie, panewki na wałku pośrednim, uszczelkę pod głowicę, uszcz. kolektorów, miski olejowej i pokrywy zaworów, głowica do planowania i sprawdzona na szczelność do tego nowe śruby. Był wypadek to jeszcze spawałem gniazdo wtrysku ;) A miałem tylko zmienić pierścienie ;)


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
Kenaj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: sob paź 23, 2004 18:14
Lokalizacja: WB'andit / WF
Kontakt:

Post autor: Kenaj » pn lip 30, 2007 16:04

witam
prześledziłem cały topic.
chciałem sie podpiąć z moim problemem, mianowicie:
golfika 1.6 td 1V zakupiłem w kwietniu br. Normalnie banglał od pierwszego, bez żadnych problemów. JAkieś dwa tygodnie temu zaczął marudzić przy odpalaniu po nocy. Szczególnie jak dłużej postoi to robi problemy, dopiero za 2-3 razem odpala. W drodze info wymieiłem świece ( mały wydatek, a trzeba to zrobić ), pasek rozrządu i filtr paliwa + powietrza. Z tego co wyczytałem, musze spr końcówki wtrysków oraz w ostateczności pompe oddać do regeneracji. Ktoś ma może inny pomysł??


"Volkswageny nie kapią olejem, one tak zaznaczają swój teren"

KuRcZaKjaS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: ndz lis 04, 2012 20:42

Trudno zapala po pierwszym podgrzaniu, po 2 grzaniach ideal

Post autor: KuRcZaKjaS » śr lis 21, 2012 20:30

Witam,
Odgrzebie bo mam problem z moim golfem 2 1.6td 1V. Problem polega na tym że auto strasznie ciężko ruszyć do odpalenia. Nie wiem, aku mam naładowany (pokazuje 12,5 V moc 640 Ah) ładowanie mam 14,3V, wzbudzenie po lekkiej przygazówce ale jest cały czas. Auto z rana pali z trudem rozgrzane nawet gorzej. Możliwe że rozrusznik pada ?? Jak przekręci silnikiem to pali ładnie równo. Nie zdażyło mi się go kręcić dłużej niż 3 obroty wałem (dłużej nie pokręci bo albo odpala albo już aku nie ma siły). Możliwe że to akumulator daje za małe napięcie ?? tylko to nie mówi czemu jak rozgrzany to gorzej, a akumulator dalej 12V



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Re: Trudno zapala po pierwszym podgrzaniu, po 2 grzaniach id

Post autor: krzycho85 » śr lis 21, 2012 21:04

Sprawdź klemy, przewód masowy i ten od aku do rozrusznika, jeśli są czyste to rozrusznik do rozebrania, wyczyszczenia i ewentualnej wymiany szczotek i tulejek.
To, że Ci gorzej na gorącym kręci wskazuje właśnie na rozrusznik. Miałem kiedyś to samo w audi.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości