Słabe grzanie TDI

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

Słabe grzanie TDI

Post autor: kornat » pn gru 10, 2012 19:00

sebool12, mi przychodzi jedno na myśl. Może korek zbiornika wyrównawczego upuszcza cały czas ciśnienie i dlatego ciężko mu dobić do 90*C



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Re: Słabe grzanie TDI

Post autor: XV2 » pn gru 10, 2012 19:04

slawko333 pisze: tak jasne, ty jestes najmadrzejszy
Sam uświadamiasz swoją głupotę jeździłeś moim autem że wnioskujesz że pisze bzdury ?
slawko333 pisze: starsznie sie spinasz jak ktos ci na cos zwroci uwage, jak w twoim temacie z przespawywaniem sciany grodziowej, spinales sie jak male dziecko jak ktos ci tylko chcial cos podpowiedziec lub spytac sie dlaczego robisz tak a nie inaczej
slawko333 pisze:z tymi pedalami to poejchales troche, zmarnowany tylko czas


To nazywasz swoja modrością powodzenia :banghead: Co ty możesz wiedzieć czy zmarnowałem czas ??
slawko333 pisze: niedziw sie ze ktos sie smieje z ciebie skoro piszesz ze przy -8 stopniach po 3 km masz auto nagrzane
Kłania się czytanie ze zrozumieniem
XV2 pisze: Jak -10 nie więcej jak 5 km


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Awatar użytkownika
sebool12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 20:37
Lokalizacja: Szczerców
Kontakt:

Słabe grzanie TDI

Post autor: sebool12 » pn gru 10, 2012 19:23

slawko333 i XV2 przestańcie się spinań bo wam guma w majtach pęknie :los2:
XV2 wrzuć ten filmik i będziemy dalej gadać, bo jak na razie to robi się spam
kornat pisze: Może korek zbiornika wyrównawczego upuszcza cały czas ciśnienie i dlatego ciężko mu dobić do 90*C
Znasz jakiś sposób na sprawdzenie szczelności ?
Czy możliwe jest, ze to przez dostawanie się oleju do płynu chłodniczego ? Pytam bo nigdy nie widziałem tak czarnego płynu jak u niego :shock:, ale zaznaczam, że co do tego to 100% pewności nie mam.


Golf III 3D 1.9 TDI 1Z '95 ROLLING STONES
italiano_83 pisze:Podstawa to gnój nie ma gnoju nie ma mocy :bajer:
:los2:

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Słabe grzanie TDI

Post autor: slawko333 » pn gru 10, 2012 19:32

a czemu niepodepniesz do kompa i niesprawdzisz jaka jest temp? sprawdzales dolny waz jak juz osiagnie te 80 st? jaki kat wtrysku? skad wiesz ze pali 8 l? tankowane do pelna? jak objezdza 150 konne auta to niedziwne ze bedzie spalal wiecej niz norma



kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Słabe grzanie TDI

Post autor: kornat » pn gru 10, 2012 19:34

Szczelność to widać osad po wycieku. Co do korka to można go podmienić na jakiś czas i zobaczyć jak się to zachowuje.
Przy padniętej uszczelce pod głowicą to silnik raczej się gotuje niż nie dogrzewa. Może ma jakiś stary płyn



Awatar użytkownika
sebool12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 20:37
Lokalizacja: Szczerców
Kontakt:

Słabe grzanie TDI

Post autor: sebool12 » pn gru 10, 2012 20:30

slawko333 pisze:a czemu niepodepniesz do kompa i niesprawdzisz jaka jest temp?
Nie ma kiedy podjechac nawet zeby sprawdzic ;/ W tym tyg moze sie uda to podlacze i sprawdzimy
slawko333 pisze:jak objezdza 150 konne auta to niedziwne ze bedzie spalal wiecej niz norma
Ale mimo wszystko nawet po chipie nie wydaje ci sie, ze na diesla 8L/100km przy eko jezdzie w trybie mieszanym to zdecydowanie za duzo ?

W jakiej grupie był ten kąt wtrysku? Bo już nie pamiętam
Jeżeli możecie to napiszcie co sprawdzić jak podłącze pod kompa, żeby znajomy nie musiał 10 razy jeździć do mnie


Golf III 3D 1.9 TDI 1Z '95 ROLLING STONES
italiano_83 pisze:Podstawa to gnój nie ma gnoju nie ma mocy :bajer:
:los2:

buli027
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt maja 24, 2011 08:34

Słabe grzanie TDI

Post autor: buli027 » pn gru 10, 2012 21:02

witam ponownie zrobiłem dzisiaj tak jak pisaliście i pierwszy zagrzał się wąż idący do chłodnicy powrotny był zimny później zagrzały się węże na nagrzewnicę i na końcu zagrzał się wąż powrotny od chłodnicy jak silnik się już dobrze zagrzał włączyłem ogrzewanie i leciało ciepłe powietrze ale bez rewelacji a po ustawieniu na maxa szybko się schłodziło zasłoniłem szczelnie chłodnice przejechałem 10 km i włączyłem ogrzewanie i w końcu poczułem jak to auto grzeje ale po ustawieniu na maxa znowu zaczęło się studzić a najciekawsze jest to że wskaźnik cały czas pokazuje że silnik jest kompletnie zimny więc na pewno muszę wymienić czujnik i termostat chodź nie ma nawet roku możecie doradzić jakąś sprawdzoną firmę?

dzięki wszystkim za pomoc



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Słabe grzanie TDI

Post autor: Michał_1977 » pn gru 10, 2012 21:20

sebool12 pisze:Co może byc nie tak? Dodatkowo auto pali jak smok (8L/100km :shock: ) przy spokojnej jeżdzie, przy deptaniu to lekko 10L/100km
Stawiam na spóźniony kąt wtrysku.Natomiast jesli podpinałeś VAG-a i sprawdzałeś go,to weź pod uwagę,że czujnik temperatury ma bardzo duży wpływ na prawidłowy odczyt kąta wtrysku na VAG-u.
sebool12 pisze:W jakiej grupie był ten kąt wtrysku?
W grupie 000

XV2,rozumiem wymianę zdań i spory,bo w końcu jest to forum dyskusyjne,ale Ty kolego pojechałeś po bandzie i to ostro.
Wyzywanie kogoś od debili,głupków,pajaców i innych,to już jest mocne przegięcie!
Wedle życzenia Twego-warn!


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Słabe grzanie TDI

Post autor: Haki » pn gru 10, 2012 21:23

sebool12 pisze:http://img09.allegroimg.pl/photos/orygi ... 2836660606

Drugi rząd ikon, druga opcja (ikona oleju/C) to nie jest temp oleju ?

jest .. ale ja pisałem o zegarach nowszych MK ... zresztą nie było tematu - czekamy na filma :bigok: :kufel:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
sebool12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 20:37
Lokalizacja: Szczerców
Kontakt:

Słabe grzanie TDI

Post autor: sebool12 » pn gru 10, 2012 22:34

Michał_1977 pisze:Natomiast jesli podpinałeś VAG-a i sprawdzałeś go,to weź pod uwagę,że czujnik temperatury ma bardzo duży wpływ na prawidłowy odczyt kąta wtrysku na VAG-u.
Jeszcze nie podpinałem u niego ;)
Spóźniony kąt tzn będzie miał większe czy mniejsze wartości od 49-56?
A co do czujnika to mam rozumieć, że jeżeli czujnik będzie walnięty to na VAG-u będę miał przekłamane wartości ? W takim razie jest jakiś sposób na sprawdzenie czy czujnik temperatury działa właściwie ?


Golf III 3D 1.9 TDI 1Z '95 ROLLING STONES
italiano_83 pisze:Podstawa to gnój nie ma gnoju nie ma mocy :bajer:
:los2:

kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Słabe grzanie TDI

Post autor: kornat » pn gru 10, 2012 22:52

Jak jest mniejsza wartość to kąt jest opóźniony. Co do czujnika to sprawdzasz na zimnym i na ciepły silniku
Engine>means. block> grupa 007 (tych trzech okienkach powinna być identyczna temperatura) z tej grupy zapamiętujesz wartość z 4 okienka następnie przechodzisz do Instruments>means. block> grupa 003 i patrzysz na pierwsze okienko czy ma podobną wartość jak ta z grupy 7 w 4 okienku.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Słabe grzanie TDI

Post autor: Michał_1977 » wt gru 11, 2012 07:59

sebool12 pisze:jeżeli czujnik będzie walnięty to na VAG-u będę miał przekłamane wartości ?
Tak. Gdy czujnik świruje,to VAG pokazuje jakieś brednie. Na blacie wskazówka wskazuje 90*,a VAG- 17*....23*....i takie tam.
W ALH mojej siostry tak było i za szlaka nie mogłem ustawić kąta,bo jak bym nie ustawił koła na pompie,zawsze pokazywała mi się wartość od 100 jednostek w górę,nie dało rady zejść niżej.
Później zmieniłem czujnik,ble,ble,ble i dalej :ass: Okazało się,że wiązka jest "sieknięta" w okolicach czujnika.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Developers
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 593
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 19:51
Lokalizacja: Garageee
Auto: GULF MK II AUDI S3 8L

Re: Słabe grzanie TDI

Post autor: Developers » czw gru 13, 2012 15:40

buli027 pisze:witam ponownie zrobiłem dzisiaj tak jak pisaliście i pierwszy zagrzał się wąż idący do chłodnicy powrotny był zimny później zagrzały się węże na nagrzewnicę i na końcu zagrzał się wąż powrotny od chłodnicy jak silnik się już dobrze zagrzał włączyłem ogrzewanie i leciało ciepłe powietrze ale bez rewelacji a po ustawieniu na maxa szybko się schłodziło zasłoniłem szczelnie chłodnice przejechałem 10 km i włączyłem ogrzewanie i w końcu poczułem jak to auto grzeje ale po ustawieniu na maxa znowu zaczęło się studzić a najciekawsze jest to że wskaźnik cały czas pokazuje że silnik jest kompletnie zimny więc na pewno muszę wymienić czujnik i termostat chodź nie ma nawet roku możecie doradzić jakąś sprawdzoną firmę?

dzięki wszystkim za pomoc
Kolego masz do wymiany termostat. Po wymianie termostatu pokazywało normalnie temperaturę ? Czy też nie ? Być może, że termostat został źle założony lub po prostu zły. Sam wymieniałeś czy ktoś robił to za ciebie ? Ja jestem zadowolony z firmy WAHLER szybko nie padają jak inne zamienniki. Koszt takiego termostatu 40-60zł. Tylko jak będziesz kupował pamiętaj, że nie które silniki mają rożne termostaty i mogą się nie nadać!!


Mieć mniej, żeby mieć więcej. To wymaga poświęceń. Spójrz głębiej, żeby dostrzec. To co najcenniejsze, to co najważniejsze....
https://www.facebook.com/Golf-MK-II-1817132551907679/

majst3r89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr lip 13, 2011 18:49
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Słabe grzanie TDI

Post autor: majst3r89 » czw gru 13, 2012 16:19

Panowie czy aby wymienić termostat w Golfie 4 ASZ konieczne jest zwalanie alternatora, tak jak to powiedział mechanik??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 247 gości