Oryginalny pasek rozrządu i rolki.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Oryginalny pasek rozrządu i rolki.

Post autor: feniks » śr sty 02, 2013 14:06

wesol pisze:do 120 tys km
wymieniałem u siebie po 86tys km (model 04r)- wszyscy straszyli(poza Niemcem od którego kupywałem), że niby co 90wg serwisu,
sprawdziłem i po 120 zalecają, dla świętego spokoju zmieniłem
pasek jak i cała reszta po 86tys w stanie BDB - ech mogłem jeszcze nie robić :los2:


Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Oryginalny pasek rozrządu i rolki.

Post autor: Piasek » śr sty 02, 2013 15:01

feniks pisze:pasek jak i cała reszta po 86tys w stanie BDB - ech mogłem jeszcze nie robić :los2:
tego nie żałuj.
Ja mam ALH o nr pow. 500 czyli interwał co 120 tys km. Pierwszy rozrząd zmieniłem przy 182 tyś km - sam pasek. Kolejny po przebiegu 165 tyś km - cały kpl wraz z pompą. Tutaj opis:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=314117" onclick="window.open(this.href);return false;


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Oryginalny pasek rozrządu i rolki.

Post autor: dimmer » śr sty 02, 2013 21:53

Koledzy takie pytanie mam nie wiem czy w dobrym temacie jak coś to przepraszam, czy na oryginalnym pasku rozrządu VW jest bita data produkcji ??


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Oryginalny pasek rozrządu i rolki.

Post autor: Piasek » śr sty 02, 2013 22:52

Na paskach nie widziałem ale na pudełku powinna być.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Oryginalny pasek rozrządu i rolki.

Post autor: dimmer » śr sty 02, 2013 23:00

A no to nic bo chciałem się dowiedzieć mniej więcej ile lat ma ten zdemontowany:) numery na nim są ale nie udało mi się wywnioskować konkretnej daty:)


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

MK3speed
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: wt sty 01, 2013 18:20

Re: Oryginalny pasek rozrządu i rolki.

Post autor: MK3speed » czw sty 03, 2013 00:40

Pasek paskowi zawszę nie równy :) ja zawsze montuję Conti i jestem zadowolony :) widziałem wiele zerwanych pasków i mogę stwierdzić że jedynie to była wina użytkowników :) W swoim autku stosuję pasek conti i podzespoły ruville i się jeszcze nigdy nie zawiodłem pilnuję przebiegu i terminu wymiany :) Jak robić to robić porządnie i na porządnych gratach :D :helm: nie lubię dziadowania na częściach :D :P



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Oryginalny pasek rozrządu i rolki.

Post autor: Piasek » czw sty 03, 2013 10:08

MK3speed pisze:Jak robić to robić porządnie i na porządnych gratach :D :helm: nie lubię dziadowania na częściach :D :P
nie to żebym "pił" do Ciebie
ale zazwyczaj takie teksty słyszę od największych żydoli i dusigroszy. Przyjeżdża to taki Paskiem z 2007 roku, opowiada bajki stojącej gawiedzi jak to on w ASO wszystko kupuje i ile to pieczątek w książce serwisowej posiada, a jak przychodzi co do czego to Kager i 4Max są dla niego za drogie zaś w silnik na CR`ach oleje z beczki 15W-40 po 10zł/litr kupują...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

MK3speed
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: wt sty 01, 2013 18:20

Re: Oryginalny pasek rozrządu i rolki.

Post autor: MK3speed » czw sty 03, 2013 20:39

Piasek pisze:
MK3speed pisze:Jak robić to robić porządnie i na porządnych gratach :D :helm: nie lubię dziadowania na częściach :D :P
nie to żebym "pił" do Ciebie
ale zazwyczaj takie teksty słyszę od największych żydoli i dusigroszy. Przyjeżdża to taki Paskiem z 2007 roku, opowiada bajki stojącej gawiedzi jak to on w ASO wszystko kupuje i ile to pieczątek w książce serwisowej posiada, a jak przychodzi co do czego to Kager i 4Max są dla niego za drogie zaś w silnik na CR`ach oleje z beczki 15W-40 po 10zł/litr kupują...
Niestety się pomyliłeś :D ja na graty nie żałuję sobie pieniędzy :D wiem że sa tacy ludzie bo często spotykam takich w warsztacie jak płaczą że drogo. :hehe: ale wiem że najgorsi są handlarze to są dusi grosze :)



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Oryginalny pasek rozrządu i rolki.

Post autor: ciachotdi » pt sty 04, 2013 11:07

Ja dla przestrogi opisze swoj przypadek. Miałem kiedyś dawno dawno golfa 3 kupiłem do niego pasek plus rolka i dalem do roboty tzw. koledze "dobry fachura" po ok 6 miesiacach, pech czy przypadek pękła śruba na wale - zawory się spotkały z tłokami naprawa wyniosła mnie ok. 1300 zł. Zaprowadziłem tym razem do innego mechanika jego diagnoza - źle założony napinacz w efekcie czego silnik pracował twardo i pasek nie puścił ale śruba tak. Teraz jestem mądrzejszy (wolę niech pasek strzeli z zaniedbania niż oddać jakiemuś partaczowi co mówi że się podejmuje roboty - tamten silnik już nie chodził tak jak wcześniej.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Oryginalny pasek rozrządu i rolki.

Post autor: wesol » pt sty 04, 2013 11:16

dlatego tez zawsze mowie ze nikt nie da gwarancji po wymianie rozrzadu ze powinien caly zestaw wytryzmac czy 90 czy 120 tys czy ile tam sobie producent podaje. Mozesz walczyc z mechanikiem jak ci strzeli po paru tysiacach ale po 40 czy 50 tys km to nikt ci tej gwarancji nie uwzgledni mimo ze producent podaje ze powinien przelatac na tym dwa razy tyle. Ludzie nie moga tego pojc i gadki w stylu wymienie rozrzad i moge o nim zapomnieć jest bardzo mylne. Ja bym nawet powiedzial ze po wymianie nalezy sie własnie bardziej zainteresowac rozrzadem i go dogladac.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

MK3speed
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: wt sty 01, 2013 18:20

Re: Oryginalny pasek rozrządu i rolki.

Post autor: MK3speed » pt sty 04, 2013 21:06

wesol pisze:dlatego tez zawsze mowie ze nikt nie da gwarancji po wymianie rozrzadu ze powinien caly zestaw wytryzmac czy 90 czy 120 tys czy ile tam sobie producent podaje.
Może i producent auta daję gwarancje na 90 czy 120 tyś bo wiem że np skoda octawia 2 ma pierwszy rozrząd po 150 :D ale nie producent pasków :D Jeśli ktoś mi przyniesie rozrząd to mu napewno nie dam gwarancji :D a Jeśli rozrząd kupuję ja to dam mu gwarancje na 60 tyś albo 3 lata jeśli nie wykorzysta kilometrów :D
ciacho840 pisze:Ja dla przestrogi opisze swoj przypadek. Miałem kiedyś dawno dawno golfa 3 kupiłem do niego pasek plus rolka i dalem do roboty tzw. koledze "dobry fachura" po ok 6 miesiacach, pech czy przypadek pękła śruba na wale - zawory się spotkały z tłokami naprawa wyniosła mnie ok. 1300 zł. Zaprowadziłem tym razem do innego mechanika jego diagnoza - źle założony napinacz w efekcie czego silnik pracował twardo i pasek nie puścił ale śruba tak. Teraz jestem mądrzejszy (wolę niech pasek strzeli z zaniedbania niż oddać jakiemuś partaczowi co mówi że się podejmuje roboty - tamten silnik już nie chodził tak jak wcześniej.
Mogę Ci powiedzieć że miałem problem z powierzchnią wału w 1Z i wkońcu zmieniłem silnik bo powierzchnie mi rozwaliło i się wał nie nadawał mam jeszcze 4 na zapas :D :) zawsze gdy ruszam śrubę na wale daję nową moment w nm i do tego kąty. Moim zdaniem to przypadek to co Cię spotkało :) a To co raczej powiedział Ci inny mechanik że był za mocno napięty to bujda :D

Dla ciekawości powiem że miałem kiedyś przypadek w renault był problem że po założeniu rozrządu i po przejechaniu 40 50 tyś pasek zlatywał i wiadomo kolizja :D 2 razy była robiona glowica w servisie i za każdym razem 40 50 tys i kolizja okazało się że nie było tulejek ustalających głowicę względem bloku :D dodam że np w KIA SPORTAGE przeskakujący rozrząd to dość częsta sprawa :D



Awatar użytkownika
MD2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 19:34
Lokalizacja: śląskie

Oryginalny pasek rozrządu i rolki.

Post autor: MD2 » sob lut 16, 2013 13:14

Moje pytanie - jak zapatrywać się na zarys zębów paska rozrządu ? czy lepsze są te z trapezowym zarysem czy moze te z zębami okrągłymi?
A moze raczej bez większej różnicy?

P.S. szykuje sie u mnie wymiana rozrządu - golf IV ASZ 01'



Awatar użytkownika
sawawawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob lut 20, 2010 22:19
Lokalizacja: hamb/sul

Oryginalny pasek rozrządu i rolki.

Post autor: sawawawa » sob lut 16, 2013 13:55

MD2 pisze: te z trapezowym zarysem
a są takie do ASZ? :blush:
Pasek ma pasować do kół z którymi współpracuje i taki pasek montujemy



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Oryginalny pasek rozrządu i rolki.

Post autor: wesol » sob lut 16, 2013 20:52

a gdzie on znalazł pasek o trapezowych zebach??


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 174 gości