Dziwny ruch paliwa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Persil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt lis 07, 2006 00:11
Lokalizacja: Biłgoraj

Dziwny ruch paliwa

Post autor: Persil » sob mar 17, 2007 01:36

witam

i znowu mam problem a chodzi o to że zauważyłem dziwny ruch paliwa filtr paliwa pompa wtryskowa. bo wg. instrukcji pompa wtryskowa zasilana jest od góry pompy natomiast nadmiar kierowany jest do filtra celem ogrzania gnojówki. natomiast u mnie jest jak dla mnie troszke dziwnie ponieważ tam gdzie jest nadmiar z pompy to paliwo nie idzie do tego plastikowego zaworka w filtrze tyko w kierunku do pompy wtryskowej :kac: czyli pompa pobiera dodatkowe paliwo z filtra przez nadmiar. NIE WIEM CZY TAK MA BYĆ BO PALI MI OK 10L / 100KM TROSZKE DUŻO JAK NA DIESLA (1Y) '97



ryba_71
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pt paź 14, 2005 14:01
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ryba_71 » wt mar 20, 2007 11:28

pali stanowczo za dużo. U mnie powrót z wtrysków do pompy jest wężykiem elastycznym w oplocie płuciennym do góry pompy (wężyk taki sam jak przy połączeniu wtryskiwaczy między sobą tylko dłuższy) a z pompy do filtra czarnym z tworzywa, ale spalanie w cyklu mieszanym to około 5litrów/ 100km



Awatar użytkownika
rhl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: pn gru 26, 2005 00:30
Lokalizacja: nie powiem :P
Kontakt:

Post autor: rhl » pn kwie 23, 2007 10:53

ryba_71 pisze:5litrów/ 100km
jakbym jechał jak emeryt czyli nie więcej jak 90km/h to spali mi tak z 5-5.5l ON a jesli jazda normalna czyli 90km/h + czasem szybsza jazda 140-160 to tak spali 6-6,7l ON więc myślę że przy tych twoich
Persil pisze:OK 10L / 100KM
to stanowczo za duuużo silnik również 1Y a oponki: 4x205, skonsultuj to z jakimś dobrym mechaniorem



Awatar użytkownika
mindcrasher
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw kwie 13, 2006 13:32
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: mindcrasher » pn kwie 23, 2007 14:18

Persil pisze:PALI MI OK 10L / 100KM
no takie spalanie to świadomy masochizm z Twojej strony, jak koledzy pisali powinnien palić 5-6, a będąć już przy tym tamacie to mam pytanie odnośnie tego zaworka na filtrze, jak wymieniałem filtr to dmuchałem w ten zaworek, wzdłuż czyli tam gdzie przychodzą wężyki jest drożny, ale jak jeden przytkać to powietrze nie uchodzi ta dolną częścią wchodzącą w filtr, no to jak paliwo mam wrócić do filtra?? czyżbym miał zaworek do wymiany??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 204 gości