[AGR] Dziwne stukanie z silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

[AGR] Dziwne stukanie z silnika

Post autor: RALFI » pn mar 12, 2007 09:28

Witam

Zauważułem że po rozgrzaniu silnika w tle "klekotu" słychać takie terkotanie jakby pociąg jechał po szynach - nie wiem co to za cholerstwo na zimnym silniku tego nie ma. Z silnikiem wszystko ok ciągnie ładnie ale zaczyna mnie to niepokoić.
Pytanie czy on ma dwumase bo wydaje mi sie ze to dochodzi z okolicy skrzyni biegów, sprzęgła czy ktoś sie z tym spotkał, biegi wchodzą idealnie nie wiem co sie dzieje. Dzieki za wszelkie sugestie. Pozdr.
SILNIK AGR

[ Dodano: Pon Mar 12, 2007 10:49 ]
Może ktoś mi powie jak objawia sie awaria koła dwumasowego, czytałem sporo ale oprócz drgań nic nie wyczytałem, może jakieś dźwięki???
Ostatnio zmieniony pn mar 12, 2007 13:32 przez RALFI, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pioan1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 22:09
Lokalizacja: Cer-ica zach-pom

Post autor: pioan1 » pn mar 12, 2007 13:06

koło masowe jak siada poczujesz jak wciśniesz sprzęglo i bardzo powoli puszczając je bedziesz ruszał -najlepiej pod górę
poczujesz dziwne wibracje -to to
a jak siada ono to nie słychać



Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Post autor: RALFI » pn mar 12, 2007 13:11

To widocznie nie koło masowe ponieważ nawet wczoraj delikatnie ruszałem powoli pod stromą górę i nic sie nie działo więc dalej muszę szukać - może łożysko oporowe na sprzęgle rzęzi. Dzieki za podpowiedź wiem ze to nie koło masowe.



golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » pn mar 12, 2007 16:51

mam podobny problem i to chyba rolka z napinaczem paska wieloklinowego siada ten amortyzator i wydaje mi sie że tu jest przyczyna zobacz jak u ciebie



Awatar użytkownika
pioan1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 22:09
Lokalizacja: Cer-ica zach-pom

Post autor: pioan1 » pn mar 12, 2007 19:31

golfir pisze:mam podobny problem i to chyba rolka z napinaczem paska wieloklinowego siada ten amortyzator i wydaje mi sie że tu jest przyczyna zobacz jak u ciebie
amortyzator może dostać luzu na tulejce lub na części roboczej a rolka na łożysku (szumi)
to akurat można sprawdzić -nie trzeba być fachmanem



Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Post autor: RALFI » wt mar 13, 2007 09:02

Musze sprawdzić ten amortyzator ale wydaje mi sie że to z drugiej strony słychać, dzieki za sugestie, Pozdr



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 166 gości