Uszczelka pod pokrywe głowicy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Giugiaro1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt sty 09, 2007 14:41
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Uszczelka pod pokrywe głowicy

Post autor: Giugiaro1 » pn mar 12, 2007 09:18

We wrześniu 2006r założyłem nową uszczelkę pod pokrywą głowicy. Od tamtego czasu zrobiłem ok 5000km. W piątek zrobiłem 150km i ubyło mi ponad pół litra oleju (widać wyraźnie że wydostaje się spod pokrywy). Dociągnąłem śruby, ubytki oleju zmniejszyły się jednak dalej leci. Mam już nową uszczelkę, i moje pytanie jak ją założyć aby nie zaczęła puszczać po kolejnych 5000km? W poprzedniej przesmarowane silikonem były te elemanty gumowe (wiecie pewnie o co chdzi), a sama uszczelka tylko w miejscach w których są otwory na śruby. Może trzeba przesmarować całą? Albo lepiej nie smarować? Czy zakładać na rozgrzany silnik czy na zimny? I ile czasu trzeba odczekać aby móc odpalić silnik? Można zaraz po założeniu, czy uszczelka musi się ułożyć?



Awatar użytkownika
gitfunfel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 17:13
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: gitfunfel » pn mar 12, 2007 09:36

Mam to samo. Pewnie też się pokusiłeś na tanią uszczlekę z jakiegoś 4 max'a. Coraz mocniejsze dokręcanie nic nie pomaga tylko powoduje ze uszczelka pęka i jeszcze bardziej cieknie. Ja zastosowałem czerwony silikon, przesmarowałem całą uszczelkę grubo i gęsto i na razie sucho.


Jeśli nad wszystkim panujesz to znaczy, że nie jedziesz wystarczająco szybko.

Awatar użytkownika
Bordos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: sob lip 29, 2006 13:44
Lokalizacja: Gda

Post autor: Bordos » pn mar 12, 2007 09:59

Najlepiej kupic uszczelkę dobrej firmy - lub jak niektórzy robią uszczelkę metalową od 1.9 td - która jest mocniejsza od zwykłej.



Giugiaro1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt sty 09, 2007 14:41
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Post autor: Giugiaro1 » pn mar 12, 2007 10:18

Bordos Metalowa uszczelka to chyba pod głowice a nie pokrywe głowicy. Mam racje?



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » pn mar 12, 2007 10:59

masz racje. pod pokrywe zaworow jest gumowa z metalowym usztywnieniem. na silikonie poloz cala uszczelke, dwustronnie. tego sie nie dociaga ile sily bozia dala tylko z wyczuciem.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Giugiaro1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: wt sty 09, 2007 14:41
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Post autor: Giugiaro1 » pn mar 12, 2007 15:13

Wielkie dzięki. Zrobiłem tak jak pisaliście. Wysmarowałem ładnie, dociągnąłem z wyczuciem odczekałem chwile i przejechałem się. Na razie wszystko si. Zero wycieków i ubytków oleju. Wiosne czuje się w powietrzu i aż chętnie się grzebie w aucie:) Chyba już czas założyć letnie gumy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 165 gości