bierze olej...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr mar 07, 2007 14:09
Lokalizacja: Łódzkie
Kontakt:

Post autor: dgolf » śr mar 07, 2007 14:17

Pożyczasz akumulator od sąsiada. Podłączasz równolegle do swojego starego +do+ - do -. Po odłączeniu starego masz ciągle prąd z akumulatora sąsiada. Podłączasz nowy, odłączasz sąsiada i po robocie. Ta sama sytuacja, co podłączanie "lejców".
Ostatnio zmieniony pt lip 01, 2011 12:20 przez dgolf, łącznie zmieniany 2 razy.



grzegorz65
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 11:41
Lokalizacja: Polska południowa

Post autor: grzegorz65 » śr mar 07, 2007 20:09

dgolf pisze:Pożyczasz akumulator od sąsiada. Podłączasz równolegle do swojego starego +do+ - do -. Po odłączeniu starego masz ciągle prąd z akumulatora sąsiada. Podłączasz nowy, odłączasz sąsiada i po robocie. Niech mi tylko ktoś napisze, że tak nie można, to jest pajac. Ta sama sytuacja, co podłączanie "lejców".
Podłączasz, odłączasz, podłączasz, odłączasz i po chwili ani Ty ani Sąsiad nie ma sprawnego akumulatora!!! :rotfl: Jestem pajac?? :rotfl: a co tam... ale co sie uśmiałem czytając tego posta - warto być nawet pajacem :rotfl:


Grzegorz

Awatar użytkownika
rob555
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: pt paź 06, 2006 11:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rob555 » śr mar 07, 2007 20:38

jarorlit pisze:Witam,

Podlącze sie do postu i zapytam tak...
Silnik mojego golfika to 1,9TDI (ASV). Mam go od roku i zrobilem 30 tys km. Obecnie ma 200tys. km oprzejechane.

Od zmiany do zmiany oleju (15tys. km) nie zuzyl prawie wcale (2 mm na bagnecie) w okresie wiosna-lato.
Dzisiaj zmienialem olej kolejny raz (takze po 15 tys. km) i zauwazylem przed zmniana ze zuzyl go troche wiecej (spadlo jakies 7 mm) czyli ok. 500 ml.
Czy to normalne zjawisko w nizszych temperaturach (zima) ??
Czy tez zuzycie oleju zaczyna z jakiegos powodu wzrastac?

Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz !!
Zima tez ale po prostu uszczelniacz na turbinie sie z czasem wyrabia i popuszcza olej. Im bardziej cisniemy auto tym wiecej zre. Norma.


Nowa siedziba - GDANSK ul. PRZEMIAN 2 (boczna od starogardzkiej)

http://www.tune-up.pl -Tuning Gdansk

Mateusz10910
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 14:10
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Post autor: Mateusz10910 » ndz mar 08, 2009 14:17

Witam mam problem z golfem MkIII 1,4 B bierze mi sporo oleju, nie wiem dlaczego silnik ma ducha kontrolka gasnie szybko bardzo dobrze odpala. Nie wiem czy rozbierac silnik ????????????????????


Mateusz10910

kamfin0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob sty 24, 2009 15:10
Lokalizacja: Mszczonów

Post autor: kamfin0 » ndz mar 08, 2009 23:44

Odłączenie akumulatora raczej nic nie da. Ja bym raczej stawiał na uszkodzony czujnik.

A najlepiej to podłączyć go pod kompa. Może to tylko jakiś błąd się pojawił i dlatego ta kontrolka świeci.
Co do wlewania oleju ponad stan to słyszałem że nie powinno się tego robić bo mogą popadać uszczelniacze.

Ja mam MK3 1,9 TDI i też mi bierze olej (1 l na 1500 km) ale u mnie to pewno będą uszczelniacze zaworowe bo jak postoi przez noc to ciężko pali i przez jakieś 10-15 min kopci na niebiesko a potem przestaje wiec stawiam na uszczelniacze.



Awatar użytkownika
roberts
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw lut 24, 2005 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: roberts » pn mar 09, 2009 18:15

Do pompowtrysków niezależnie od przebiegu leje się wyłącznie olej spełniający normę min. VW 505.01 wytrzymały na ciśnienia panujące w tych silnikach..Ja do silnika TDi atd 100KM leję castrol edge 5w/40.Leję pod max po 15000km zostaje mi min.Nic nie dolewam.
Przebieg 185000



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 191 gości