Auto gasnie przy wlaczaniu kierunkow. Elektryka?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Arutoru
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 00:49
Lokalizacja: Bytom

Auto gasnie przy wlaczaniu kierunkow. Elektryka?

Post autor: Arutoru » ndz mar 04, 2007 01:05

Witam wszystkich!
Jestem nowy na forum. Od 2 tyg. jestem szczesliwym (choc ostatnio raczej nie) posiadaczem GOLFA MK3 1.9 TDI
Moze opis usterki bedzie troche nudnawy ale bede sie staral opisac go dokladnie.
Nie wiem od czego zaczac. Odpalam auto i jade. Na pierwszym lepszym skrzyzowaniu wlaczam kierunkowskaz i auto sie wylacza. Jak auto zgasnie nie moge go od razu zapalic bo nie ma zaplonu. Dzialaja wiatla, wycieraczki, nawiewy ale po przekreceniu kluczyka w stacyjce nie zapalaja sie kontrolki na desce rozdzielczej. Musze odczekac jakies 20 moze 30 sekund i wtedy moge odpalic bez problemu. Za kazdym razem czas jaki musze odczekac jest taki sam. Sa dni, ze auto jezdzi bez zarzutu i moge wlaczac kieruki a sa takie dni, ze auto gasnie 3 razy. Zauwazylem jeszcze, ze dzieje sie to na zimnym silniku. Jak temp. przekroczy 70st. wszystko dziala(w kazdym bac razie nie pamietam zeby zgaslo auto przy takiej temp) Wymienilem kostke od stacyjki ale dalej to samo. Nie mam pojecia co robic. Elektryk tez rozlozyl rece a moze nie chcialo mu sie szukac. Mial ktos podobny przypadek? Ma ktos moze schemat instalacji elektrycznej do tego modelu?
Dziekuje za wszelkie porady i sugestie.
Pozdrawiam.
Artur
Ostatnio zmieniony ndz mar 04, 2007 11:41 przez Arutoru, łącznie zmieniany 1 raz.



erwin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt sty 23, 2007 21:17
Lokalizacja: walbrzych

Re: POMOCY! dziwny przypadek

Post autor: erwin » ndz mar 04, 2007 01:14

Arutoru pisze:Witam wszystkich!
Jestem nowy na forum. Od 2 tyg. jestem szczesliwym (choc ostatnio raczej nie) posiadaczem GOLFA MK3 1.9 TDI
Moze opis usterki bedzie troche nudnawy ale bede sie staral opisac go dokladnie.
Ni to wyglada na uszkodzenie kostki stacyjki . Swiatla i dmuchawa wycieraczki sa zasilane z 75x dlatego dzialaja reszta ukladu inst elektr. jest zasilana z zacisku 15 ktory u ciebie znika ja atakowalbym kostke to nie sa duze koszty pozdro
Ostatnio zmieniony ndz mar 04, 2007 01:57 przez erwin, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
uysy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: pt lis 19, 2004 14:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: uysy » ndz mar 04, 2007 01:59

Erwin, naucz się cytować bo tniesz znacznik końca nagminnie :bigok:



daro31ie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 20:23
Lokalizacja: Carlow
Kontakt:

Post autor: daro31ie » ndz mar 04, 2007 17:40

stawiam na kostke stacyjki lub moze problemy w wiazce przy kierownicy :okej:


nie ma glupich ludzi sa tylko trosze inni

erwin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt sty 23, 2007 21:17
Lokalizacja: walbrzych

Post autor: erwin » ndz mar 04, 2007 22:38

uysy pisze:Erwin, naucz się cytować bo tniesz znacznik końca nagminnie :bigok:
soorry pozdro



orzellocsec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt lut 02, 2007 09:28
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: orzellocsec » wt mar 13, 2007 09:55

Witam miałem podobny problem-tylko że podczas odpalania odcinało mi zapłon-silnik kręcił ale nie zapalał.Czasami sie udało a czasami nie-okazało sie ze to wina kostki stacyjki.Po wymianie problemy znikły.Polecam kostke febi.Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 216 gości