Pękła linka, brak sprzęgła

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

SOURANDER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 07, 2006 10:01
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Pękła linka, brak sprzęgła

Post autor: SOURANDER » czw mar 01, 2007 01:30

Witam

Mam taki problem. Pękła mi linka od sprzęgła w trasie. Po obadaniu co i jak okazało się ze oderwała sie sama końcówka ktora pociąga za dzwignie w skrzyni. Na prędce postanowiłem dorobić końcówkę do tej pozostałej linki zeby tylko do domu dojechac. Jednak nic to nie dało bo dzwignia sprzęgła (ta wychodząca ze skrzyni) nie stawia żadnego oporu. Nie naciąga sprzęgła wogóle. Nie wiem co mogło pasc i czego mam sie spodziewac. Jak to sprawdzic bez wyjmowania skrzyni, na parkingu? Na forum znalazłem kilka podobnych tematów jednak nikt nie napisał jak jego "przygoda" sie skonczyła. Auto zostawiłem na stacji benzynowej, jutro musze odebrac i działac. Prosze jakies informacje na ten temat.

Pozdrawiam - SOURANDER



Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » czw mar 01, 2007 07:23

Mialem to samo, tylko ze bez pekniecia linki.
W skrzyni, w tej koncowej czesci (tej co jest przy podluznicy) jest dekiel, w nim znajduje sie mechanizm wlaczania sprzegla (taki zabek, ktory po nacisnieciu tej dzwigni wlaczania sprzegla ktora wychodzi ze skrzyni zalacza sprzeglo). na 99% wlsnie ten zabek pekl, i kreci sie na takim walku do ktorego jest przymocowany. Problem w tym ze ten dekiel w ktorym jest to wszytsko zamocowane nie wystepuje jako czesc zamienna, na szrotach nie idzie go dostac :/ masakra. Szykuj sie na wymiane skrzyni, lub kupno uszkodzonej skrzyni z dobrym deklem.
U mnie to sie skonczylo kupnem rozbitej jetty, przelozeniem dekla i zagraceniem babci podworka czesciami z jetty (nie mam czasu zeby sie zabrac za segregowanie czesci :( )



SOURANDER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 07, 2006 10:01
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: SOURANDER » pt mar 02, 2007 12:52

Witam

Dzieki za szybka odpowiedz. Samochod zrobiony. Sprzegła nie bylo gdyz zalozona na predce prowizorka byla za dluga i zbyt sprezysta. Pociagajac reka za dzwognie sprzegla przy skrzyni podnosi sie ona na sprezynie bez specjalnego oporu jednak to tylko jalowy skok. Zeby wysprzeglic trzeba ta wajche uniesc jeszcze wyzej ale reka nieda sie tego raczej zrobic i stąd mylna ocena ze cos padło w srodku.

Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 182 gości