tłumnik drgań koła pasowego (od wału korbowego)

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

hayabusarider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: sob kwie 09, 2005 16:58
Lokalizacja: LBN

tłumnik drgań koła pasowego (od wału korbowego)

Post autor: hayabusarider » wt lut 27, 2007 16:11

Witam, Proszę mi powiedzieć czy istnieje jakiś zamiennik i kosztuje taniej niż w ASO, w aso część kosztuje 1251zł !!!!!!!!. Gdzie kupić zamiennik??
Obrazek



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » wt lut 27, 2007 16:48

ASO forda np. tam bedzie taniej lub uzywka z giełdy pasuje z wszystkich aut z tym silnikiem


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

hayabusarider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: sob kwie 09, 2005 16:58
Lokalizacja: LBN

Post autor: hayabusarider » wt lut 27, 2007 16:56

Jak ASO forda nie rozumiem??
A za używkę dziękuję -- napewno lepsze nie będzie niż moje. Buja mi się to koło na 0,5 cm na boki, aż napinacz wibruje



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » wt lut 27, 2007 17:23

Jak ASO forda nie rozumiem??
Ford Galaxy to blizniacze auto VW Sharana rozni sie paroma pierdołami ale silniki ma te same :) 1.9 TDI
hayabusarider pisze:A za używkę dziękuję -- napewno lepsze nie będzie niż moje. Buja mi się to koło na 0,5 cm na boki, aż napinacz wibruje
Twój problem nie polega na uszkodzonym tłumiku drgan skretnych, tylko na uszkodzonym kole zebatym rozrządu które jest do niego przykrecone - skoro sie juz tak kiwa, jest duze prawdopodobienisto uszkodzenia rowniez czola wału - problemu nie nalezy lekcewazyc bo skonczy sie kolizja silnika jak sie to kolo urwie lub jak sie w koncu zetnie klin - poczytaj sobie o tym na forum


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

zloty60
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zloty60 » wt lut 27, 2007 18:12

Kolego hayabusa ja kupilem to kolko w firmie FOTA S.A dalem za nie 600 zlotych ( nowka)
Jest firmy KAGER
Kupilem w Lublinie.Wiecej info na priv


CB :) BEZ TEGO SIE NIE RUSZAM !!!!!!!!!

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » śr lut 28, 2007 00:19

Corvax pisze:Twój problem nie polega na uszkodzonym tłumiku drgan skretnych, tylko na uszkodzonym kole zebatym rozrządu które jest do niego przykrecone - skoro sie juz tak kiwa, jest duze prawdopodobienisto uszkodzenia rowniez czola wału - problemu nie nalezy lekcewazyc bo skonczy sie kolizja silnika jak sie to kolo urwie lub jak sie w koncu zetnie klin - poczytaj sobie o tym na forum
_________________
Własnie ja tak miałem ,
hayabusarider, NIE LEKCEWAŻ bo koszty duze.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

zloty60
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zloty60 » śr lut 28, 2007 17:58

Corvax pisze:


Twój problem nie polega na uszkodzonym tłumiku drgan skretnych, tylko na uszkodzonym kole zebatym rozrządu które jest do niego przykrecone - skoro sie juz tak kiwa, jest duze prawdopodobienisto uszkodzenia rowniez czola wału - problemu nie nalezy lekcewazyc bo skonczy sie kolizja silnika jak sie to kolo urwie lub jak sie w koncu zetnie klin - poczytaj sobie o tym na forum
Masz racje ale w wiekszosci przypadkow kolko sie kiwa samo w sobie gdyz wywija sie ze starosci albo parcieje ta guma...Moje sie kiwalo gdy je zalozylem na tokarke...
Ale zebate tez wymienielem i nowka sruba i jest git...


CB :) BEZ TEGO SIE NIE RUSZAM !!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr lut 28, 2007 18:52

zloty60 pisze:gdyz wywija sie ze starosci albo parcieje ta guma
zgadza sie ale nie 0,5cm na boki


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

medin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 19:15
Lokalizacja: Tychy

Post autor: medin » śr lut 28, 2007 20:21

Kolego to nie wina tłumnika drgań tylko koła zębatego jedz natychmiast do dobrego warsztatu zeby ci wymienili bo inacze bedziesz miał silnik do wymiany,poczytai sobie posty o temacie koło pasowe to sie lepiej zoriętujesz



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » czw mar 01, 2007 19:58

A szczerze to ja wole kupic uzywane na jakims szrocie niz kupowac jakiegoś kagera, kager to największy hłam jaki moze być. Ja u siebie kupiłem uzywane za 250 zł, stare piszczało jak cholera, zewnetrznie wygladało ok, a po odpaleniu piszczało, wziąłem z komisu z mozliwością ew. zwrotu, załozyłem i jest git. pzdr.



hayabusarider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: sob kwie 09, 2005 16:58
Lokalizacja: LBN

Post autor: hayabusarider » czw mar 01, 2007 20:38

A z jakiego komisu? gdzie?



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » czw mar 01, 2007 21:14

W lublinie na Poligonowej jest taki auto złom. Gość ma duzo części do nawet najnowszych samochodów np. MK5:), jeździ po to do Austrii, Holandii, Belgii,Włoch, do Niemiec nie bo tam juz pozamiatane :)



zloty60
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zloty60 » pt mar 02, 2007 18:08

szatanek pisze:A szczerze to ja wole kupic uzywane na jakims szrocie niz kupowac jakiegoś kagera, kager to największy hłam jaki moze być. Ja u siebie kupiłem uzywane za 250 zł, stare piszczało jak cholera, zewnetrznie wygladało ok, a po odpaleniu piszczało, wziąłem z komisu z mozliwością ew. zwrotu, załozyłem i jest git. pzdr.
Kolego a widziales wogole na oczy takiego Kagera ze tak piszesz.Masz choc troche pojecia o tym? I czytales dokladnie caly watek? Chyba nie.Wiec chce Ci powiedziec ze kolega szukal cos ponizej bagatelnej sumy 1000 zlotych jaka sie placi u Danelczyka czy indziej za orginal takiuego kola.
Ciekawe gdzie jest taki "komis" z takimi rzecami? Jakos nie kojaze, moze nam wyjasnisz...
A po drugie to nie kolo Ci "piszczalo jak cholera" tylko podslakujacy pałąk napinacza albo pasek w miejscu opasania rolki...

Podpowiedzialem firme Kager bo jest to chyba alternatywne rozwiazanie tego typu usterki w MK3.A kupowanie tego kola na szrocie czy gdzies indziej chyba sie mija z celem nie uwazasz?

A co do samej usterki kolego hayabusa powienies jak najszybciej zajrzec do rozrzadu i niech jakis mechanior i wymieni (tylko pozadnie) to male kolko zebate i da nowa srube na klej.Jesli jeszcze czolo walu sie nie wywichrowalo.Koledzy maja racje.

Pozdrawiam


CB :) BEZ TEGO SIE NIE RUSZAM !!!!!!!!!

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » pt mar 02, 2007 19:13

Kolego jakbyś dobrze obejrzał koło orginalne to byś wiedział ze jest podana na nim częstotliwośc drgan przy jakich pracuje ten gumowy tłumik. Uszkodzic sie on moze właśnie np tak ze parcieje ta guma i zaczyna przy obrotach piszczeć. Jesli słysze ze piszczy i po wymianie jest zupełna cisza to wiem chyba co mówie , więc nie pisz mi tu o jakims pałąku, jeśli wymiana koła nie pomogłaby to szukałbym przyczyny gdzie indziej. A jesli chodzi o komis to moze własnie dlatego nie wiesz gdzie on jest bo masz pod nickiem napisane "prawie lublin", prawie robi wielką różnicę, ale chyba wyrażnie napisałem ze jest na ul. Poligonowej w Lublinie. Jesli chodzi o zamienniki to kager w focie jest czymś takim jak TIP w Relau, albo Aro w macro. Tak sie składa ze mam znajomego w Focie i za kazdym razem jak u niego kupuje podaje mi kilka zamienników zawsze odradzając kagera. Jestem ciekawy czy gdyby fota oferowała obok kagera inne koła pasowe do vw np. Ruvilla czy chociażby CORTECO i były one droższe np o 150 zł to wybrałbys to samo?? :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 223 gości