Migająca kontrolka świec żarowych...!!! POMOCY!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Bogusław
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 02, 2007 20:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Migająca kontrolka świec żarowych...!!! POMOCY!

Post autor: Bogusław » sob lut 24, 2007 22:51

Witam!

Przy uruchomieniu ciepłego silnika impulsowo wzrastają obroty silnika do 2800/3000 (nie dotykam gazu) po chwili spadają do wartosci właściwej na biegu jałowym i niby wszystko jest ok, ale po kilkunastu sekundach zaczyna migać kontrolka świec żarowych i tak sobie miga..... :blush: ale silnik ciągnie jak należy! Przy zimnym silniku problem nie występuje, odpalam i jadę bez żadnych skoków obrotowych i nic nie miga! Wystarczy rozgrzany silnik zgasić i ponownie uruchomić aby obroty impulsowo skoczyły i po chwili zaczęła migać kontrolka świec żarowych!!! PROSZĘ O POMOC! :D
Dziękuję i pozdrawiam Bogusław


Pozdrawiam Bogusław

Awatar użytkownika
ROF
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 12, 2007 01:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: ROF » sob lut 24, 2007 23:00

migajaca kontrolka oznacza blad krytyczny, wiec lepiej jedz z tym na VAG

czesto bywa ze kontrolka miga bo jest problem ze swiatlem stop, ale jak skacza obroty to raczej nie bedzie to ;)



Bogusław
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 02, 2007 20:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bogusław » sob lut 24, 2007 23:16

ROF pisze:migajaca kontrolka oznacza blad krytyczny, wiec lepiej jedz z tym na VAG

czesto bywa ze kontrolka miga bo jest problem ze swiatlem stop, ale jak skacza obroty to raczej nie bedzie to ;)
oczywiście w ostateczności będę zmuszony do wizyty w service vw ale być może, któś już miał podobny problem i zechce mi podpowiedzieć...
światło stopu działa jak należy...
pozdrawiam Bogusław


Pozdrawiam Bogusław

Awatar użytkownika
SEZAM
Bob the Builder
Bob the Builder
Posty: 321
Rejestracja: czw sty 25, 2007 22:55
Lokalizacja: WARNDORF
Kontakt:

Post autor: SEZAM » sob lut 24, 2007 23:48

miałem kolego taki problem bez skaczących obrotów i po wymianie czujnika świateł STOP problem zniknął !!! powodzenia pozdrawiam :okej:



Bogusław
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 02, 2007 20:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bogusław » ndz lut 25, 2007 15:28

SEZAM pisze:miałem kolego taki problem bez skaczących obrotów i po wymianie czujnika świateł STOP problem zniknął !!! powodzenia pozdrawiam :okej:
ale u mnie światło (stop) działa jak należy, aczkolwiek sprawdzę czujnik, choć z uwagi na skoki obrotów i problem tylko przy ciepłym silniku mniemam, że to nie czujnik świateł (stop) jest odpowiedzialny za zamieszanie....!
pozdrawiam Bogusław


Pozdrawiam Bogusław

zuczek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań/Horodyszcze
Kontakt:

Post autor: zuczek » ndz lut 25, 2007 20:05

Bogusław, to wszystko to wrozenie z fusow. Pojedz do kogos kto ma VAG-a. Wystarczy chwila i bedziesz wiedzial co sie dzieje. Obroty nie skacza bez przyczyny.
A jesli chodzi o kontrolke swiec to mi migala jak mialem uszkodzone wtryski.


Tylko BMW!

Bogusław
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 02, 2007 20:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bogusław » ndz lut 25, 2007 21:05

zuczek pisze:Bogusław, to wszystko to wrozenie z fusow. Pojedz do kogos kto ma VAG-a. Wystarczy chwila i bedziesz wiedzial co sie dzieje. Obroty nie skacza bez przyczyny.
A jesli chodzi o kontrolke swiec to mi migala jak mialem uszkodzone wtryski.
właśnie tak zamierzam jutro zyrobic / podjechać do mechanika i sprawdzić vag`iem.
jeżeli to nie tajemnic jaki był koszt napawy wtrysków???
mam nadzieję, że u mnie to nie problem wtrysków ponieważ na zimnym silniku przy uruchomieniu jest ok, problem pojawia sie przy rozgrzanym silniku, aczolwiek prawie wszystko jest mozliwe...więc jutro mam nadzieję się okaże,....?!
Pozdrawiam i dziękuję Bogusław

[ Dodano: 01 Mar 2007 12:26 ]
Witam wszystkich
Okazało się, że problem zgłasza: ZAWÓR ODCINAJĄCY DOPŁYW PALIWA, BŁĄD NR N109 NA VAG`U. PO WYMIANIE ZAWORU PROBLEM ZOSTAŁ ROZWIAZANY!
Pozdrawiam Bogusław


Pozdrawiam Bogusław

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 153 gości