Ile wam teraz palą klekoty?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ROF
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 12, 2007 01:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Ile wam teraz palą klekoty?

Post autor: ROF » czw lut 22, 2007 22:14

jeżdżę po mieście na długości 5 - 10 km i wychodzi mi ok 7,5 z czego wcale nie pociskam i jeżdżę ekonomicznie. Czy to normalnie czy dużawo?



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw lut 22, 2007 22:31

O tym było już wiele razy , wystarczy poszukać, zimą ten temat powraca jak bumerang :rolleyes: wiadomo krótkie trasy, mała temp. i spalanko wzrasta, mój teraz zimą na odcinku 4km do pracy postój 8h i spowrotem do domu z postojem porannym z odpalonym silnikiem 1,5 min jak czekam na żonę wychodzi 7,3l . Wekrzośc osób bierze fabryczne normy, przy czym normy dla MKIII były ustalane wg starych norm na stanowisku badawczym a nie w ruchu miejskim. Róznica dochodzi do 10%. Czyli dodaj 10% do normy silniczka i wyjdzie ok, ale zimą wiadomo jest zawsze wyższe. U mnie wg starej normy podają 7,4l w mieście a zimą mi pali 7,3l to wg mnie ok, bo latem spada do 6,5l- to lepiej niż zakłądali :food: . Z mojego silnika mistrza oszczdnosc nie zrobie ale wg mnie jest ok- i tak lepiej w stosunku do benzynki o tej porze o 4l. Moim zdaniem masz wszystko w porzadku. Chyba ze palił by w granichach 8-10 to moza sie zastanawiac co. przyjdzie lato i spalanko spadnie :grin:



Awatar użytkownika
west_kolo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: ndz lis 05, 2006 17:12
Lokalizacja: koło , poznań
Kontakt:

Post autor: west_kolo » czw lut 22, 2007 22:39

no moj pali delikatnie mniej okolo 5,5 litra jak dojezdzam na uczelnie ale w trasie wychodzi juz po nizej 5 przy srednim bucie



Awatar użytkownika
ROF
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 12, 2007 01:14
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: ROF » czw lut 22, 2007 22:43

no to spora różnica :/ a na jakim odcinku jeździsz?

bo ta moja jazda po miescie to wcale nie stanie w korkach, bo jadę okrężną droga gdzie jest pusto.

nagrzewa sie po ok 5 - 6 km...



AndrzejOsz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr sty 31, 2007 10:05
Lokalizacja: Sierpc

Post autor: AndrzejOsz » czw lut 22, 2007 22:56

witam
mój golf IV kombi pali 8l jazda po mieście, grzanie rano auta i ogólnie krótkie odcinki. Podobno tak palą. Wczesniej jezdziłem innym autem na lpg i wychodziło troche taniej. Kupiłem auto w zimie więc na razie nie mogę sie pocieszyc bo zaczym sie rozgrzeje to dojade do pracy wiec jezdze jak emeryt. Na razie mam troche mieszane uczucia co do nowego nabytku, ale mam nadzieje ze jak sie cieplo zrobi to te moje tdi pokaze na co go stac. Troche jeszcze mnie martwi bo chyba przekladnie kier. mam do roboty, nie wiecie ile to moze kosztowac i czy lepiej kupic regenerowaną profesjonalnie czy uzywaną, bo nowa to pewnie niezle kosztuje. Pozdrawiam



Jerry-diesel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw lut 22, 2007 16:13
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Post autor: Jerry-diesel » czw lut 22, 2007 23:02

mój Golfik MK1 1.6 Dieselek pali w granicach 6 litrów przy czym trasa ma długość 4 km dziennie i zazwyczaj jade na 2 abo 3 biegu bo jezdze do lasu do pracy. W lesie szybciej nie pojedzie... Mysle że to dobry wynik. Ale musze wymienić wtryskiwacze bo nie pali na wszystkie cylindry rano jak jest zimny.


VW Golf MK1 1.6 D

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » czw lut 22, 2007 23:07

Jerry-diesel pisze: Ale musze wymienić wtryskiwacze bo nie pali na wszystkie cylindry rano jak jest zimny.
T pewnie musisz wymienic świece żarowe, takie sa objawy, jakby nie działąy wtryskiwacze to by mocno stukał na cylindrach i waliło by ostro silnikiem. jak autko rano sie napędza na cylindrach to na 99% swiece.



piter13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 20:02
Kontakt:

Post autor: piter13 » czw lut 22, 2007 23:25

mi powyzej 5 literków ,ale w cyklu mieszanym



Awatar użytkownika
Kamień
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn cze 20, 2005 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ile wam teraz palą klekoty?

Post autor: Kamień » czw lut 22, 2007 23:43

ROF pisze:jeżdżę po mieście na długości 5 - 10 km i wychodzi mi ok 7,5 z czego wcale nie pociskam i jeżdżę ekonomicznie. Czy to normalnie czy dużawo?
Ja od 1,5 miesiąca jeżdżę też tylko po mieście na odcinkach podobnej długości (a zazwyczaj nawet krótsze - ok 4 km do pracy) i spalanie wychodzi mi prawie 8 litrów. Myśle że jest ok bo w trasie spalał mi około 5 litrów, a teraz nawet się nie zdąży nagrzać do optymalnej temperatury.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
SEZAM
Bob the Builder
Bob the Builder
Posty: 321
Rejestracja: czw sty 25, 2007 22:55
Lokalizacja: WARNDORF
Kontakt:

Post autor: SEZAM » pt lut 23, 2007 01:36

Witam!!!! ja dziennie do pracy i do domku mam 50 km po mieście i szczerze powiem nie oszczędzam mojego bandziorka :satan: i mieszczę się non stop w 6 max 6.5 litra !!! Dla mnie rewelacja :chytry: pozdrawiam papa :okej:



Awatar użytkownika
blachy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: pn sty 02, 2006 10:37
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: blachy » pt lut 23, 2007 07:39

Mój też zimą pali wyraźnie więcej. Przy krótkich odcinkach po około 5km przy mroźnej temp 7 litrów jak nic wychodzi na 100. Na trasie też jest więcej, nawet jak się rozgrzeje. Średnio około 0,5l. Latem duuuużo mniej.

Pozdro



Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » pt lut 23, 2007 08:42

ten temat już sie XXX razy pojawiał, może trzeba by czasem poszukać


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

Jerry-diesel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw lut 22, 2007 16:13
Lokalizacja: Rudnik nad Sanem
Kontakt:

Post autor: Jerry-diesel » pt lut 23, 2007 10:10

PinkFloyd pisze:
Jerry-diesel pisze: Ale musze wymienić wtryskiwacze bo nie pali na wszystkie cylindry rano jak jest zimny.
T pewnie musisz wymienic świece żarowe, takie sa objawy, jakby nie działąy wtryskiwacze to by mocno stukał na cylindrach i waliło by ostro silnikiem. jak autko rano sie napędza na cylindrach to na 99% swiece.
świece mam w porządku bo sam sprawdzałem. Grzeją jak głupie. A silnik po odpaleniou jeśli nie dodam mu gazu to zgaśnie. A jak dodam to mocno przerywa i nie pali na wszystkie. Bardzo trzęsie silnikiem. Jestem pewny że to wina wtrysków. Pompa po regeneracji. Głowica była robiona, uszczelka pod nią nowa. Więc do zostało??
Chyba tylko wtryski


VW Golf MK1 1.6 D

Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Post autor: tomogolf2 » pt lut 23, 2007 13:53

mi to w zimie pali 7-8,ale ostatnio w trasie to na 55 litrach zrobiłem 1120 km :) ze srednia predkoscia 100-120km/h


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 227 gości