golf 1.9 tdi pomocy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tribunus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 20:26
Lokalizacja: d.gornicza

golf 1.9 tdi pomocy

Post autor: tribunus » pt lut 16, 2007 17:32

Witam was koledzy , pomozecie mi z moim objawem w golfiku? Mam taki problem ze jak naciskam gaz powoli to nic sie nie dzieje podczas jazdy, a jezeli troche szybciej dodaje gazu to dymi na czarno i go muli. to znaczy raz chyta ze idzie normalnie i nie dymi a za chwile go przymuli i dymi na czarno i nie ma mocy. i to na kazdym biegu. pomocy.plis



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt lut 16, 2007 17:51

Jak na każdym biegu, to może zdechł przepływomierz? Może któryś z przewodów pod maską spadł z króćca? Może masz nieszczelny dolot (przewody od- i do IC). Najlepiejgo podłączyc i zrobić diagnozę dynamiczną na VAG'u, coś powinno pokazać...
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Pruszkowiak » pt lut 16, 2007 18:13

Grzesiekk1982 pisze:Może masz nieszczelny dolot (przewody od- i do IC).
Sprawdź przewody od intercoolera.Jak dymi na czarno to któryś przewód się rozszczelnił

Jak przewody w porządku będą to bez VAG`a się nie obędzie



tribunus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 20:26
Lokalizacja: d.gornicza

Post autor: tribunus » pt lut 16, 2007 18:25

sprawdze te przewody, a co z tym muleniem?



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt lut 16, 2007 21:19

tribunus pisze:sprawdze te przewody, a co z tym muleniem?
może mulić z ich powodu. Jak mnie rozwaliło jeden przewd, to samochód dymil i nie chciał się rozpędzać na żadym biegu.
Jeśli nie, to może być przepływomierz na wykończeniu (bądź może być zły kontakt w złączu). Wyciągnij wtyczkę (na wyłączonym zapłonie) wyczyść styki.
Wtedy może coś sie poprawi.
Bo takie zdechnięcie silnika to raczej dziura w dolocie, albo zdechła (odłączona) przepływka.
Pozdrawiam.



marrkizz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 27, 2006 12:08
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: marrkizz » pn lut 19, 2007 15:56

odłącz wtyczkę przepływomierza odpal samochód i przejedź się. jeśli będzie rozpędzał się płynnie do max. 120 km/h to przyczyną będzie właśnie w/w część. najlepiej go po tym zabiegu wymontować, bo może jest tylko przypchany (na forum znajdziesz sposób oczyszczenia).



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pn lut 19, 2007 16:41

marrkizz pisze:odłącz wtyczkę przepływomierza odpal samochód i przejedź się. jeśli będzie rozpędzał się płynnie do max. 120 km/h
W ten sposób raczej nei sprzwdzisz przepływomierza. Najlepszym sposobem jest diagnoza duynamiczna na VAG albo pidmiana przepływki z innym TDI. Jeśli odłączysz i odpalisz bez przepływki to będzie kopcił telepał itp itd. Pozbawisz sterownik podstawowego parametru z jakiego korzysta.
Teoretycznie silnik powinien sterownik przejść w tryb awaryjny od razu i podawać dawkę dla jakiejś zapisanej w pamięci, sztywnej wartości zastępczej, która zastępuje sterownikowi sygnał z przepływomierza (na wypadek właśnie odpięcia, uszkodzenia, zniszczenia przepływomierza).
Odpinając przepływomierz nie przekonasz się więc czy był dobry czy zły. Stary przepływomierz powoduje zaniżenie pomiaru (jakby dostawał mniej powietrza) bo drucik ma większą rezystancję z 2 powodów: może mieć mniejszy przekrój (utlenianie) oraz być zabrudzony i być przez to gorzej schładzany.
Całkiem zużtty przepływomierz powoduje ogólne osłabienie silnika szczególnie przy wyższych prędkościach, ale przy niższych również. Nie chce się zbierać, może dymić.
marrkizz, jeszcze jedna rzecz w Twoim podpisie...
Auto: MKIII 'Rabbit' Tdi
Silnik: AAZ
AAZ to nie TDI, a zwykly TD. TDI= Turbo Direct Injection, a TD= Turbo Diesel (jeśli masz 2 różne autka z silnikiem AAZ oraz którymś TDI, to z góry przepraszam).
Pozdrawiam.



marrkizz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 27, 2006 12:08
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: marrkizz » wt lut 20, 2007 12:07

dopuki nie znalazłem zamiennika, jeździłem przez kilka dni z odłączonym przepływomierzem, bo dosyć miałem totalnego zamulenia silnika przerywanego nagłymi skokami mocy. Auto zachowywało się spokojnie i nie zauważyłem żadnego kopcenia.

[ Dodano: 20 Lut 2007 11:11 ]
przepraszam za karygodnego ortografa na wstępie, powinienem napisać "dopóki"...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 203 gości