bierze olej...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BZYCZEK2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 10:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: BZYCZEK2 » ndz lut 18, 2007 23:15

inspire, jak te turbo sprawdzic...??
co trzeba odlaczyci w jaki sposob... i gdzie to tak mniej wiecej jest to jutro z rana bym sprawdzil na kanale...



erwin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt sty 23, 2007 21:17
Lokalizacja: walbrzych

Re: bierze olej...

Post autor: erwin » ndz lut 18, 2007 23:24

do silnikow PD musi byc specjalny syntetyk przewidziany przez vw (walek rozrzadu jak nie bedziesz stosowal tego oleju to co 100tys km -szukaj nowy bo bedzie kwadratowy! widzialem to wiele razy)ozn. spejalna norma chyba 505.01? a co do brania oleju to dziwne by bylo jakby nie bral nawet instrukcja o tym uprzedza ze zuzycie oleju jest zjawiskiem normalnym przeciez to diesel i zasysa powietrze i 100%paliwa sie spala wiec do oleju sie nic nie dostaje i nia ma co sztucznie podnosic stanu co ma miejsce w benzynie ( tu olej po spuszczeniu smierdzi paliwem dlatego ludzie mowia ze od wymiany do wymiany nic nie bierze )jak na 15tys lyknie do 2 litrow nic nie szukaj odpusc POZDRO



Awatar użytkownika
BZYCZEK2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 10:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: BZYCZEK2 » pn lut 19, 2007 09:36

no mi powiedziano ze silniczki PD moga brac do 1litra na 10tys. i to jeszcze miesci sie w normie...
mam racje?
w sumie na 10tys. mi by wyszlo ze bierze jakies 800ml.
teraz zaleje motula syntetyka ktory spelnia ta norme....i zobacze jak bedzie z tym olejem ile bedzie go bral..
pozdrawiam...

[ Dodano: 19 Lut 2007 08:42 ]
Corelus, kolego mozesz sprobowac... to nic nie zaszkodzi... jak odlaczysz to komputer sie zresetuje...



Awatar użytkownika
75max
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr gru 20, 2006 08:25
Lokalizacja: Wloszczowa
Kontakt:

Post autor: 75max » pn lut 19, 2007 13:30

Mój kolega pracuje w serwisie VW i powiedział, że do wymiany do wymiany może w łyknąć nawet 1l ja wymieniam olej co 14tysięcy a co do oleju to tylko pełny syntetyk



Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » wt lut 20, 2007 21:08

tak odłacz akumulator to bedziesz szukał servisu z vagiem jak ujrzysz kontrolki na zegarze, poduchy szyby komfort

[ Dodano: 20 Lut 2007 20:10 ]
BZYCZEK2 pisze:w sumie na 10tys. mi by wyszlo ze bierze jakies 800ml.
ciesz sie ze nie masz nissana almera w benzynie. Kumplowi w robocie bierze 1l/1000km i serwis twierdzi ze to norma a jest na gwarancji. Policz sobie 20tys rocznie, litr oleju jakies 35zeta 35x20=


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

Awatar użytkownika
BZYCZEK2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 10:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: BZYCZEK2 » wt lut 20, 2007 21:24

inspire pisze:ciesz sie ze nie masz nissana almera w benzynie. Kumplowi w robocie bierze 1l/1000km i serwis twierdzi ze to norma a jest na gwarancji. Policz sobie 20tys rocznie, litr oleju jakies 35zeta 35x20=
no to rzeczywiscie cisze sie hehe
dzis kupilem poradni AUTO SWIAT i tam wlasnie jest napisale o olejach.. czemu tyle biora itp.
no i jest napisane ze nowe TDI moga brac do 1litra na 1000km
wiec moje 800ml na 10.000tys. to pryszcz hehe
pozdrowka



Awatar użytkownika
Corelus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob lut 17, 2007 23:30
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Corelus » pt lut 23, 2007 09:59

inspire pisze:tak odłacz akumulator to bedziesz szukał servisu z vagiem jak ujrzysz kontrolki na zegarze, poduchy szyby komfort
No cóz panowie i panie.... a jednak pierwsza mysl jest zawsze najlepsza. Pisze apropos tej zawieszonej kontrolki poziomu oleju.
Udalem sie do warsztatu w celu wymiany czujnika poziomu oleju. Czujnik zostal wymieniony, przy okazji rowniez olej (4litry) i filtr. Odpalamy silnik i kontrolka dalej swieci. OK, dolewamy jeszcze 0.5 litra oleju - niestety kontrolka dalej swieci. Mechanik zaczyna w tym momencie intensywnie myslec... Odlacza jeszcze jakies kabelki chyba od czujnika cisnienia i nic bez zmian. Przynoszą laptopa, bedziemy podlaczac pod VAGa. Po znalezieniu złącza komputera i podlaczeniu VAGa okazuje sie ze BRAK BŁĘDÓW :)) No i co robimy na koniec??? ODLACZAMY AKUMULATOR na 5min. Efekt tego dzialania kazdy moze przewidziec... oczywiscie kontrolka GASNIE.
Krotko mowiac prawdopodobnie wymienilismy sprawny czujnik poziomu oleju...

Pisze to wszystko na wypadek gdyby ktos mial podobny problem. Zacznijcie od odlaczenia akumulatora i zresetowania komputera. Oczywiscie zresetują wam sie tymczasowe dane o przejechanych kilometrach, spalaniu i zegar ale wszystko wroci do normy, zegar sobie ustawicie.



Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » pt lut 23, 2007 19:20

Bo to byli pewnie partacze. Jeśli nie było błedów to po cholere wymieniali czujnik, oni pewnie nie umieli znaleźć gdzie soft pokazuje błedy lub nie umieli ich skasować.
Zgasla kontrolka oleju a zapaliła się kontrolka poduszek :D


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

Awatar użytkownika
BZYCZEK2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 10:47
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: BZYCZEK2 » sob lut 24, 2007 08:22

heheh ciekawa historia...
niestety w polsce nie brakuje takich specjalistow:) a moze oni podlaczyli VAGa i pograli sobie w mario:)
pozdrowka



Awatar użytkownika
wosiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: pt lis 11, 2005 00:18
Lokalizacja: tczew

Post autor: wosiek » ndz lut 25, 2007 21:44

z tego co wiem to nowsze tdi biorą olej i to każde, tyle co ty dolewasz niecałe pół litra na 6000km to nic strasznego... to jest samochód z turbo więc zawsze troszkę będzie brało...


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images37.fotosik.pl/187/a7bc51c07f2b9f3e.jpg[/img][/url]

jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » pn lut 26, 2007 00:54

inspire pisze:tak odłacz akumulator to bedziesz szukał servisu z vagiem jak ujrzysz kontrolki na zegarze, poduchy szyby komfort
To jak mam wymienić akumulator?



Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » pn lut 26, 2007 20:30

Najlepiej podjechać do serwisu. Mnie spaliła się jedna postojówka w xenonach, żeby ją wymieni ć to trzeba ściągnąć zderzak przedni i wyciągnąć reflektor. Koszt w serwisie 180zeta czas 3 godziny + ustawienie świateł.


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

Awatar użytkownika
jarorlit
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: jarorlit » pn lut 26, 2007 21:08

Witam,

Podlącze sie do postu i zapytam tak...
Silnik mojego golfika to 1,9TDI (ASV). Mam go od roku i zrobilem 30 tys km. Obecnie ma 200tys. km oprzejechane.

Od zmiany do zmiany oleju (15tys. km) nie zuzyl prawie wcale (2 mm na bagnecie) w okresie wiosna-lato.
Dzisiaj zmienialem olej kolejny raz (takze po 15 tys. km) i zauwazylem przed zmniana ze zuzyl go troche wiecej (spadlo jakies 7 mm) czyli ok. 500 ml.
Czy to normalne zjawisko w nizszych temperaturach (zima) ??
Czy tez zuzycie oleju zaczyna z jakiegos powodu wzrastac?

Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz !!



Awatar użytkownika
DJ Tomekk
Born for Diesel
Born for Diesel
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 12, 2005 18:00
Lokalizacja: RZEszów Estates
Kontakt:

Post autor: DJ Tomekk » pn lut 26, 2007 21:12

inspire pisze:Najlepiej podjechać do serwisu. Mnie spaliła się jedna postojówka w xenonach, żeby ją wymieni ć to trzeba ściągnąć zderzak przedni i wyciągnąć reflektor. Koszt w serwisie 180zeta czas 3 godziny + ustawienie świateł.
paranoja jakas :blush:


[url=http://imageshack.us][img]http://img92.imageshack.us/img92/4581/3jx4.gif[/img][/url]

JESTEŚ Z PODKARPACIA??? ZAPRASZAMY NA WWW.VAG-PODKARPACIE.PL

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości