Bezpiecznik od świec żarowych

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kafar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:39
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Bezpiecznik od świec żarowych

Post autor: Kafar » pt lut 16, 2007 22:57

Witam!!!
Po ostatnim przegladaniu forum i szukaniu przyczyny ciezkiego odpalania w moim MK3 TDI silnik 1Z doszukalem sie wzmianki o bezpiecznikach. I stad moje pytania.
1. Jak wyciagnac ten bezpiecznik 50 A znajdujacy sie w kasetce z bezpiecznikami u gory nad przekaznikami. Chce to zrobic zeby sprawdzic czy jest dobry.
2. Czy ten bezpiecznik, ktory znajduje sie pod maska blisko wycieraczek tez jest od tych swiec. Otworzylem ta jego oslonke i mam go przepalony. Jaka powinna byc jego wartosc i czy wymieniac od razu czy szukac przyczyny przepalenia.

Z gory dzieki za odpowiedz.



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » sob lut 17, 2007 01:19

z tego co pamiętam do bezpiecznik od świec żarowych ma 50A i znajduje się jak otworzysz maskę tam zaraz przy wycieraczkach w takim plastikowym pudełeczku a dokładniej za tym zbiorniczkiem wyrównawczym od płynu chłodzącego...
otwierasz te plastikowe pudełeczko i tam jest taka metalowa płytka przytwierdzona dwoma śrubkami:) jeśli jest pęknięta na pół to znaczy że spalony bezpiecznik i pamiętam jak mój ojciec w pasku b3 kiedyś przez to nie mógł odpalić;) idziesz do sklepu prosisz bezpiecznik świec żarowych montujesz i gra muzykA:D

nie wiem czy o to ci chodzi ale myślę że chyba tak
pozdro :bigok:



erwin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt sty 23, 2007 21:17
Lokalizacja: walbrzych

Re: Bezpiecznik od świec żarowych

Post autor: erwin » ndz lut 18, 2007 13:35

zaloz 80 A i bedzie ok tak przewiduje vw i nie szukaj przyczyny bo jej nie znajdziesz bezpiecznik jest nad skrzynka i wyszarp go zaloz bezp bialego koloru , w komorze silnika na grodzi jest bezpiecznik od podgrzewaczy wody(kruciec wodny trzy swiece)



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz lut 18, 2007 13:48

specWROC pisze:z tego co pamiętam do bezpiecznik od świec żarowych ma 50A i znajduje się jak otworzysz maskę tam zaraz przy wycieraczkach w takim plastikowym pudełeczku a dokładniej za tym zbiorniczkiem wyrównawczym od płynu chłodzącego...
Tak, brawo, tylko to jest bezpiecznik od swiec grzejacych plyn, jak tez napisal erwin.
erwin pisze:zaloz 80 A i bedzie ok tak przewiduje vw
Piszesz jakbys mial 100% pewnosci.
To ze, zapewne w swoim AFN, tak jak ja w AHU masz 80A nie znaczy ze w poprzednich latach w 1Z nie bylo 50A :bajer:
No i bialy to 80 nie jest. Trudno powiedziec jaki to kolor, ETKA nazywa go "naturalny",
Wszystko na ten temat jest w ETKa, sprawdz sobie.

[ Dodano: Nie Lut 18, 2007 12:49 ]
Kafar pisze:Jaka powinna byc jego wartosc i czy wymieniac od razu czy szukac przyczyny przepalenia.
50A. Wymien, pojedzij jak bedzie ok, to nie masz co na sile szukac problemu.



Awatar użytkownika
Kafar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:39
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: Kafar » ndz lut 18, 2007 20:23

Dzieki za podpowiedzi. Jutro bede sprawdzal. Wiec ten w komorze silnika jak piszecie od podgrzewaczy mam spalony na sto procent. Jest calkiem przerwany. Co do tego w kabinie to jeszcze go nie wyciagnalem, ale widze, ze jest czerwony i ma 50A.
Teraz pytanie: Co daja te podgrzewacze. Czy taki spalony bezpiecznik w komorze mogl utrudniac odpalenie samochodu??
I wogole jaka on powienien miec wartosc?? Moj jest tak spalony ze nic na nim nie widac.
Z gory dzieki.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz lut 18, 2007 20:27

Kafar pisze:Co daja te podgrzewacze
To, ze plyn plyn sie szybciej nagrzewa, szybciej cieplo w autku...
Kafar pisze:Czy taki spalony bezpiecznik w komorze mogl utrudniac odpalenie samochodu??
Nie, bo nie ma on nic do tego.
Kafar pisze:I wogole jaka on powienien miec wartosc??
50A.



Awatar użytkownika
Kafar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:39
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: Kafar » ndz lut 18, 2007 20:32

Acha czyli ten bezpiecznik wplywa tylko na szybkosc ogrzewania. No ale warto go jak najszybciej wymienic. A gdzie mam szukac tych podgrzewaczy od plynu?? Chcialbym sprawdzic czy z nimi wszystko OK.

I jeszcze pytanie. Jak w prosty sposob sprawdzic czy te swiece zarowe grzeja?? Sprawdzic na nich napiecie?? Czy moze plynacy prad?? Czy moze widac ich prace przed odpaleniem samochodu, ze np: przy grzaniu swiec przygasa mi lampka w podsufitowce??. Jaki jest najszybszy i najlepszy sposob??
Dzieki



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz lut 18, 2007 20:49

Kafar pisze:A gdzie mam szukac tych podgrzewaczy od plynu??
To sa normalne swiece zarowe wkrecone w kolnierz, tylko wieksze od tych do podgrzewania komor spalania.
Obrazek
Najlepiej je wykrecic i sprawdzic pod aku. Jak zalozysz bezpiecznik to sprawdz napiecie na przewodach przy swiecach. Oczywiscie po uruchomieniu zimnego silnika. Inaczej grzanie sie nie wlaczy. Dziala tylko ponizej jakies tam temperatury... Najlepiej poczekaj tez az przestana grzac te od komor (jakies 3 min od uruchomienia) bo podobno swiece od plynu nie grzeja przy zbyt duzym obciazeniu alternatora.

[ Dodano: Nie Lut 18, 2007 19:59 ]
Wiecej na temat tych swiec mozesz przeczytac tutaj - http://www.diagtronik.pl/forum/viewtopic.php?t=2076
Czytaj glownie posty voss w reszcie sa male klutnie itp.



Awatar użytkownika
Kafar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:39
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: Kafar » ndz lut 18, 2007 21:07

Dzieki wielkie. Jutro wszystko posprawdzam i jak bede cos wiedzial to sie odezwe.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz lut 18, 2007 21:22

No problem. Powodzenia.



erwin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt sty 23, 2007 21:17
Lokalizacja: walbrzych

Post autor: erwin » ndz lut 18, 2007 23:33

inek01 pisze:
specWROC pisze:z tego co pamiętam do bezpiecznik od świec żarowych ma 50A i znajduje się jak otworzysz maskę tam zaraz przy wycieraczkach w takim plastikowym pudełeczku a dokładniej za tym zbiorniczkiem wyrównawczym od płynu chłodzącego...
Tak, brawo, tylko to jest bezpiecznik od swiec grzejacych plyn, jak tez napisal erwin.
erwin pisze:zaloz 80 A i bedzie ok tak przewiduje vw
Piszesz jakbys mial 100% pewnosci.
To ze, zapewne w swoim AFN, tak jak ja w AHU masz 80A nie znaczy ze w poprzednich latach w 1Z nie bylo 50A :bajer:
No i bialy to 80 nie jest. Trudno powiedziec jaki to kolor, ETKA nazywa go "naturalny",
Wszystko na ten temat jest w ETKa, sprawdz sobie.

PRZYJACIELU nie naturalny tylko bialy bo go wczoraj wymienialem kup. w vw, oczywiscie ze byly 50 ale swiece kat. ET podaje wszedzie o tym samym numerze i biorac pod uwage przebig pradu wlasciwsze jest zast. 80



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn lut 19, 2007 00:22

erwin pisze:PRZYJACIELU nie naturalny tylko bialy bo go wczoraj wymienialem kup. w vw, oczywiscie ze byly 50 ale swiece kat. ET podaje wszedzie o tym samym numerze i biorac pod uwage przebig pradu wlasciwsze jest zast. 80
Moze i teraz sa biale, tego nie wiem. ETKA podaje naturalny i u mnie taki tez jest (mozliwe ze od nowosci). Jak nie zapomne to jutro wrzuce foto.
Wlasciwsze, czy nie, prawda jest taka ze byly stosowane takze 50A w 1Z. Nie wiem od czego to zalezalo, a swiece owszem takie same.



Awatar użytkownika
Kafar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:39
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: Kafar » wt lut 20, 2007 00:15

Sprawdzilem i ten w puszce pod kierownica z bezpiecznikami jest caly. Ja mam taki 50A. Od podgrzewania plynu mam spalony ale jak rozumiem to nie jest taki problem. Jednak wnioskuje, ze cos jest nie tak ze swiecami zarowymi, bo kiedy silnik jest zimny to ciezko odpala. Bede kombinowal dalej i dam znac
Pozdrowienia



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt lut 20, 2007 00:21

Kafar pisze:Jednak wnioskuje, ze cos jest nie tak ze swiecami zarowymi, bo kiedy silnik jest zimny to ciezko odpala.
Nie znaczy zaraz, ze to musi byc wina swiec. Nie ma wielkich mrozow, zeby TDI mial klopoty z paleniem nawet bez swiec...

BTW
erwin, co do fotki, postaram sie jutro, bo oczywiscie zapomnialem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości