Brak oswietlenia w pokrenłach

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

TomekKolba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob lut 03, 2007 15:58
Lokalizacja: rybnik
Kontakt:

Brak oswietlenia w pokrenłach

Post autor: TomekKolba » sob lut 17, 2007 23:09

mam problem nie swiecom mi pokrentła tylko srodkowy czy jest na to jakies lekarstwo

[ Dodano: 17 Lut 2007 22:23 ]
chodzi mi o pokrentła 1 szybkosc dmuchawy 2 powietrze zimne ciepłe [to sweci] 3 regulacja nadmuchu szba



Awatar użytkownika
marrcin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: wt cze 27, 2006 16:55
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: marrcin » ndz lut 18, 2007 00:16

Jak świeci Ci tylko pokrętło środkowe to wystarczy to rezebrac i dobrze przemyć ten plastik przezroczysty co przewodzi od zarówki swiatło (światłowód), miałem tak u siebie.
Może to Ci pomoże jak rozebrać http://vw2.info/vwforum/nawiewy.html



domek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 00:14
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: domek » ndz lut 18, 2007 00:20

Polecam zagladnac do dzialu PORADY. Tam jest swietny rys jak wymienic zaroweczke do podswietlenia jak to piszesz "pokrentła" . Sam czekam na cieplejsza pore zeby wymienic i zobaczyc jak swieca wieczorem :helm:


"nie wdawaj sie w dyskusje z idiota, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a pozniej wykonczy doswiadczeniem"

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » ndz lut 18, 2007 00:25

TomekKolba pisze:tylko srodkowy czy jest na to jakies lekarstwo
niestety fabrycznie tak jest i nie ma co ukrywać to lipa,proponuję wstawić do każdego po diodzie(koszta nie wielkie)ale za to jaki efekt,ja u siebie wstawiłem i problem z głowy,a odnośnie tego jak to zrobić użyj szukajki,jest gdzieś świetnie rozpisana porada jak to zrobić



pablo2303
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: sob gru 16, 2006 18:36
Lokalizacja: WLKP

Post autor: pablo2303 » ndz lut 18, 2007 00:32

Mam to samo, podświetlenie nie mam od czasu kiedy poprawiałem wysuniętą linkę nawiewu. Byc może też wina żarówki, musze to sprawdzić, gdy znajdę czas



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » ndz lut 18, 2007 01:14

niestety takie badziewie wyszlo, jest tylko jedna zaroweczka na srodku a do reszty idzie swiatlo plastikiem


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz lut 18, 2007 01:42

TomekKolba pisze:mam problem nie swiecom mi pokrentła
www.so.pwn.pl
jaszczur pisze:niestety fabrycznie tak jest i nie ma co ukrywać to lipa,
Adamm pisze:niestety takie badziewie wyszlo, jest tylko jedna zaroweczka na srodku a do reszty idzie swiatlo plastikiem
Bez przesady Panowie, jak bylo nowe to na pewno swiecilo dobrze. Umyjcie sobie wszystkie swiatlowody to sie przekonacie :bajer:



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » ndz lut 18, 2007 10:26

inek01 pisze:Adamm napisał/a:
niestety takie badziewie wyszlo, jest tylko jedna zaroweczka na srodku a do reszty idzie swiatlo plastikiem

Bez przesady Panowie, jak bylo nowe to na pewno swiecilo dobrze. Umyjcie sobie wszystkie swiatlowody to sie przekonacie
mnie tam to tak nie przeszkadza ;P i tak wiem gdzie ktore jest na czuja :D


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

HellMan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: pn cze 06, 2005 07:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: HellMan » ndz lut 18, 2007 11:15

TomekKolba, jedno co mogę Ci poradzić to odczekaj do cieplejszych dni lub ogrzej przykrywkę z zakresami pokręteł suszarką. Przy tych temperaturach plastik jest tak twardy, że prawie nie ma możliwości żeby nie poobrywać zaczepów przy rozbieraniu.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz lut 18, 2007 11:55

HellMan pisze:TomekKolba, jedno co mogę Ci poradzić to odczekaj do cieplejszych dni lub ogrzej przykrywkę z zakresami pokręteł suszarką. Przy tych temperaturach plastik jest tak twardy, że prawie nie ma możliwości żeby nie poobrywać zaczepów przy rozbieraniu.
Wystarczy po dluzszej przejazdzce i dobrym nagrzaniu kabiny wzisc sie za rozbieranie. Wtedy wszystkie elementy beda wystarczajaco cieple...



HellMan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: pn cze 06, 2005 07:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: HellMan » ndz lut 18, 2007 12:21

inek01, zgadza się



domek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 00:14
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: domek » ndz lut 18, 2007 19:50

No pogoda byla dzisiaj sliczna wiec zabralem sie do roboty. Zarowka wymieniona, przy okazji wymienilem jeszcze ta co oswietla zapalniczke. Wedle rady inka01 wyczyscilem wszystkie plastiki i...... szczerze powiem jestem rozczarowany. :cry: Za slabo swieci i faktycznie problem z tymi bocznymi pokretlami (prawie wogole ich nie widac). Zostaje tylko zakupic listwe.


"nie wdawaj sie w dyskusje z idiota, najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a pozniej wykonczy doswiadczeniem"

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz lut 18, 2007 20:01

domek pisze:Wedle rady inka01 wyczyscilem wszystkie plastiki i...... szczerze powiem jestem rozczarowany.
No to sorry, ale u mnie pomoglo naprawde duzo. Po tej operacji wszystko widac naprawde dobrze.



Awatar użytkownika
Kafar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:39
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: Kafar » ndz lut 18, 2007 20:41

Wymienialem pare dni temu ta zaroweczke u siebie. Wymiana nie jest trudna i potrzeba tylko srubokret krzyzowy i cos do podwazania. Ale u mnie tez swieci porzadnie tylko srodek. Z tego co zauwazylem osobiscie to na bocznych pokretlach mam te plastikowe swiatlowody poprzypalane. Moze to byc powod. Przypalanie jak sie domyslam powstalo od temperatury na stykach zmiany zakresow wentylatora. Jest to kolejny feler tego modelu. Jak sie duzo uzywa regulacji obrotow to styki sie niszcza i strasznie grzeja. U mnie i paru znajomych az sie pokretla powyginaly od temperatury.
Czy u was tez sie tak dzieje??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 142 gości