Termostat + wentylator...problem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Sajgon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 13:52
Lokalizacja: Polska

Termostat + wentylator...problem

Post autor: Sajgon » sob lut 17, 2007 20:49

Witam.

Zmieniłem dziś termostat ponieważ miałem problem z dogrzaniem silnika ( temperatura nie przekraczała minimum) wiec sądzę , że termostat był cały czas otwarty... Teraz z nowym termostatem mam odwrotny problem. Nagrzewa się aż za bardzo, w trasie temperatura dochodziła do 100 :/ i co najgorsze wentylator się nie włączył...Górna rura standardowo gorąca lecz dolna zimna jak lód!
Czyli wnioskuje, że tym razem termostat się nie otwiera w ogóle...a co z wentylatorem? Co może być nie tak? Dodam, że termostat raczej nie był dobrej firmy. Ale czy to wina termostatu czy może przy zakładaniu można było coś skopać ?

PS. Auto to MK3 Diesel



daro31ie
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 20:23
Lokalizacja: Carlow
Kontakt:

termostat

Post autor: daro31ie » sob lut 17, 2007 20:52

oj kolego albo kupiles bardzo zlej jakosci termostat albo co najbardziej mozliwe zalozyles go odwrotnie :crazy:

pozdrawiam daro31



Sajgon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 13:52
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sajgon » sob lut 17, 2007 21:00

Zakładał go mój kuzyn i twierdził, że inaczej się go nie da włożyć.



Awatar użytkownika
SEZAM
Bob the Builder
Bob the Builder
Posty: 321
Rejestracja: czw sty 25, 2007 22:55
Lokalizacja: WARNDORF
Kontakt:

Post autor: SEZAM » sob lut 17, 2007 21:16

miałem podobny problem i jakimś dziwnym trafem po całkowitej wymianie płynów problem odszedł w niepamięć !!! powodzenia stary !!!
pozdro :okej: :okej: :okej:



medin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 19:15
Lokalizacja: Tychy

Post autor: medin » ndz lut 18, 2007 10:52

Kakolego natychmiast wymień ten termostat oddaj go do sklepu zwrucą ci kase bo inaczej moze ci uszczelka puścić pod głowicą.Kup termostat firmy Wahler i tylko taki bedzie ok.



Sajgon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 13:52
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sajgon » ndz lut 18, 2007 13:36

medin pisze:Kakolego natychmiast wymień ten termostat oddaj go do sklepu zwrucą ci kase bo inaczej moze ci uszczelka puścić pod głowicą.Kup termostat firmy Wahler i tylko taki bedzie ok.
Tak tez zamierzam zrobić :) Ten co teraz założyłem to trefny VERNET

Ale mam jeszcze pytanko : skoro termostat nie otwiera to czy wentylator tez się nie włączy z tego powodu ? gdzieś przeczytałem, że czujnik jest na chłodnicy i nie załapie wtedy wentylator... I jak mogę sprawdzić czy mam sprawny wentylator?

Dzieki



Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Przewodnik » pn lut 19, 2007 11:58

nie wiem czy wiesz ale termostatu nie mozna załozyć odwrotnie :), a twój problem to raczej z czujnikiem temperatury tez miałem podobnie, albo jest spowodowany nie dokładnym odpowietrzeniem układu czy weszło ci tyle samo płynu co wyszło :), ponaciskaj dolny wąż na postoju jak bedziesz miał to 100 stopni wtedy termostat musi puścić :bigok:


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn lut 19, 2007 13:01

Sajgon pisze:gdzieś przeczytałem, że czujnik jest na chłodnicy i nie załapie wtedy wentylator... I jak mogę sprawdzić czy mam sprawny wentylator?
jest w chłodnicy, wyciągnij wtyczkę z niego
a jak sprawdzić: zewrzyj kawałeczkiem kabelka 1 pin z 3, będzie wtedy chodził na 2 biegu niezależnie
czy masz włączoną stacyjkę czy też nie, środkowy pin to I bieg wentylatora :bigok:

[ Dodano: Pon Lut 19, 2007 12:03 ]
Przewodnik pisze:nie wiem czy wiesz ale termostatu nie mozna załozyć odwrotnie :)
to prawda ale są fachowcy co pewnie by go ptraktowali młotkiem ;-)

[ Dodano: Pon Lut 19, 2007 12:07 ]
Sajgon pisze:Ale mam jeszcze pytanko : skoro termostat nie otwiera to czy wentylator tez się nie włączy z tego powodu ?
to prawda !
ale u mnie np. jest drugi awaryjny taki włącznik/czujnik przy głowicy
który w razie draki włacza od razu na II bieg wentylator,
działa on tylko wtedy gdy mamy włączoną stacyjkę


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Sajgon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 13:52
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sajgon » czw lut 22, 2007 16:20

Tak słyszałem, że jest jeszcze czujnik przy głowicy. No ale wymieniłem już termostat na Wahlera i wszystko działa prawidłowo :) Przedział temperatury to około 80-90 stopni. A wentylator sprawdzę jakoś przy okazji:)
Dzieki :pub:



TomekKolba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob lut 03, 2007 15:58
Lokalizacja: rybnik
Kontakt:

Post autor: TomekKolba » czw lut 22, 2007 16:29

Moim zdaniem musialci zostac powietrze w obiegu i płyn nie dochodzi do chłodnicy sprubuj jeszcze raz go odpowietrzyc miałem tez taki problem



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 267 gości