Dziwne stukanie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piepan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:01
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Dziwne stukanie

Post autor: piepan » sob lut 17, 2007 13:54

Witam, jezdziłem dzs gilfikiem i nagle zaczęło cos stukac w silniku, gdy jade przy podwyzszonych obrotach słychac w srodku w aucie jakies dziwne jakby lekko metaliczne stukanie. Silnik chodzi na wolnych obrotach równiutko nie dymi i pali na dotyk. Co mogło sie stac???? jak puszcze gaz stukania nie słychac :( Co mogło sie stac????


Tomek

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » sob lut 17, 2007 14:40

z jakich rejonow silnika dochodzi ten stukot? na postoju jak dodasz gazu tez stuka? wydech sprawdziles?


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

piepan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:01
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: piepan » sob lut 17, 2007 14:46

SouleR pisze:z jakich rejonow silnika dochodzi ten stukot? na postoju jak dodasz gazu tez stuka? wydech sprawdziles?
No własnie z rejonu silnika :( nic nie sprawdzałem stało to sie nagle, na wolnych słabo to słychac dokładnie słychac jak doda sie gazu, a najwyrazniej w kabinie podczas jazdy


Tomek

bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » sob lut 17, 2007 15:06

kolega SouleR, pytajac o rejon mial na pewno na mysli cos dokladniejszczego tzn z gory, dolu, strony lewej, strony prawej z tylu, z przodu ?itp itd, a nie ze z silnika, sprecyzuj to, to bedzie latwiej zlokalizowac usterke ewentualna


Pozdrawiam Bizak

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob lut 17, 2007 15:11

piepan, weź najlepiej drewniany kij od szczotki, jeden koniec przyłóż do silnika, a drugi koło ucha (do ucha) i słuchaj. Jeśli u dołu, to może panewka, u góry poychacze zaworów. Mogły się też wysypać łożyska w pompie cieczy chłodzącej, czy altku.
Obczaj i napisz więcej.
Pozdrawiam.



piepan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:01
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: piepan » sob lut 17, 2007 17:44

Grzesiekk1982 pisze:piepan, weź najlepiej drewniany kij od szczotki, jeden koniec przyłóż do silnika, a drugi koło ucha (do ucha) i słuchaj. Jeśli u dołu, to może panewka, u góry poychacze zaworów. Mogły się też wysypać łożyska w pompie cieczy chłodzącej, czy altku.
Obczaj i napisz więcej.
Pozdrawiam.
Hmm, stukanie ucichło rozmawiałem ze znajomym prawdopodobnie to wtryskiwacz sie zawiesił albo tez zapowietrzył, juz ustało stukanie, w tym tygodniu przybrakło mi paliwa, moze zassał jakiegoś syfu ze zbiornika, kupiłem dzis filtr paliwa musze wymienic na nowy, auto kupiłem w listopadzie i niewiadomo kiedy ktoś ten filtr wymieniał. Mam nadzieje ze problem sie juz nie pojawi :)


Tomek

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob lut 17, 2007 18:02

piepan, kup środek do czyszczenia układów zasilania STP do diesli (może być ten do czyszczenia wtryskiwaczy) polecam go osobiście. Nie wiedzieć czemu po jego zasttosowaniu w TDI bardzo wyraźnie poprawiają się osiągi (a nie wiedzieć czemu, bo tankuję tylko dobre paliwo, a co tam sie zbiera to nie mam pojęcia;) ). Zalej to, warto po wessaniu syfu oczyścić układ.
Ponadto *#cenzura#* dalej, bo czyjeś zdanie nie musi być właściwe...
Pozdrawiam.

[ Dodano: 17 Lut 2007 17:07 ]
heehehehe napisałem " n a s ł u c h u j" a program wstawil tam 3 gwiazdki bo wewnątrz wykrył słowo " *#cenzura#* " hehe :rotfl:
Cza coś z tym zrobić....



piepan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:01
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: piepan » sob lut 17, 2007 18:42

Grzesiekk1982 pisze:piepan, kup środek do czyszczenia układów zasilania STP do diesli (może być ten do czyszczenia wtryskiwaczy) polecam go osobiście. Nie wiedzieć czemu po jego zasttosowaniu w TDI bardzo wyraźnie poprawiają się osiągi (a nie wiedzieć czemu, bo tankuję tylko dobre paliwo, a co tam sie zbiera to nie mam pojęcia;) ). Zalej to, warto po wessaniu syfu oczyścić układ.
Ponadto *** dalej, bo czyjeś zdanie nie musi być właściwe...
Pozdrawiam.

[ Dodano: 17 Lut 2007 17:07 ]
heehehehe napisałem " n a s ł u c h u j" a program wstawil tam 3 gwiazdki bo wewnątrz wykrył słowo " *** " hehe :rotfl:
Cza coś z tym zrobić....
He he słucham cały czas ale narazie jest oki :) ale ten środek wlje juz kiedys miałem wlac, zrobię to po weekendzie a tymczasem dzis na balety :)


Tomek

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob lut 17, 2007 18:49

piepan pisze:tymczasem dzis na balety :)
dzięki za pkt i życze dobrej zabawy dużo :pub: i fajnych laseczek ;)
Pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości