podczas odpalania odcina elektryke

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

orzellocsec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt lut 02, 2007 09:28
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

podczas odpalania odcina elektryke

Post autor: orzellocsec » pt lut 02, 2007 21:50

Witam Wszystkich!!!Jestem nowy na tym forum i bardzo proszę o pomoc.Jestem szczęśliwym posiadaczem Golfa III 1,9d i od pewnego czasu mam problem z jego odpalaniem.Objawia sie to tym że w momęcie przekręcania kluczuka w stacyjce (odcina mi się cała elektryka) gasną wszystkie kontrolki-akumulator kręci ale silnik nie zapala.Sytuacja taka zdarzyła mi się parę razy ale za drugim przekręceniem kluczyka kontrolki nie zgasły i golf zapalił.Niestety nie miałem tyle szczęścia dzisiaj.Akumlator jest nowy więc wykluczam aby to był problem.Proszę bardzo o pomoc i udzielenie mi wskazówek co może być przyczyną tych problemów.



baster78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 21:11
Lokalizacja: Mosina/Wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: baster78 » pt lut 02, 2007 21:56

Witam mam dokładnie te same objawy golf 1.9D kombi 1997 rok.nie moge dojść dlaczego tak sie dzieje.Może nam ktoś pomoże.



mike NIES
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: wt gru 13, 2005 12:39
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA

Post autor: mike NIES » pt lut 02, 2007 23:25

wyglada to na kostkę stacujki -przy kierownicy, kosztuje ona 10 zł, ale wymiana przerąbana



bercik2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 21, 2005 23:06
Lokalizacja: Połaniec
Kontakt:

Post autor: bercik2 » pt lut 02, 2007 23:35

u mnie przy padniętym aku tak sie dzieje sprawdz aku ile ma voltów moze jest na wykończeniu


jak by nie było będzie bardzo miło :P

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt lut 02, 2007 23:52

Jezeli po przekręceniu stacyjki nie zapalają się kontrolki, lub zapalają się z opóżnieniem i są problemy z odpaleniem autka to trzeba wymeinić kostkę stacyjki. Polecam FEBI. Aby to zrobić trzeba miec specjalny ściągacz- bez niego ni da rady- albo się wszystko zniszczy. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
stefany
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 12:03
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: stefany » pn lut 05, 2007 23:26

witam. mialem podobny problem w vw t4 z 94 roku tylko dodatkowo trzeba bylo zapalic swiatla pozycyjne i dopiero zapalil. wymienilem kostke stacyjki i teraz jest ok.



orzellocsec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt lut 02, 2007 09:28
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: orzellocsec » wt lut 06, 2007 19:12

Dziekuje!!!Problem rozwiązany.Problem był z kostką stacyjki-została wymieniona i od razu lepiej -a wymiana rzeczywiście przerąbana,bez zciągacza raczej nie dało by rade.Pozdrawiam.



ZagubionY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt paź 20, 2006 00:04
Lokalizacja: Pólnoc

Re: podczas odpalania odcina elektryke

Post autor: ZagubionY » wt lut 06, 2007 21:30

orzellocsec pisze:Witam Wszystkich!!!Jestem nowy na tym forum i bardzo proszę o pomoc.Jestem szczęśliwym posiadaczem Golfa III 1,9d i od pewnego czasu mam problem z jego odpalaniem.Objawia sie to tym że w momęcie przekręcania kluczuka w stacyjce (odcina mi się cała elektryka) gasną wszystkie kontrolki-akumulator kręci ale silnik nie zapala.Sytuacja taka zdarzyła mi się parę razy ale za drugim przekręceniem kluczyka kontrolki nie zgasły i golf zapalił.Niestety nie miałem tyle szczęścia dzisiaj.Akumlator jest nowy więc wykluczam aby to był problem.Proszę bardzo o pomoc i udzielenie mi wskazówek co może być przyczyną tych problemów.
Rowniez mysle ze to kosteczka stacyjki, tylko ja bym na rozbiurce popytal o taka.Sam kupilem egzeplarz taki zalozilem i teraz smigam :D


Odnajduje sie...

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » wt lut 06, 2007 21:44

mike NIES pisze:wyglada to na kostkę stacujki -przy kierownicy, kosztuje ona 10 zł, ale wymiana przerąbana
10 zł???? Skąd taką kostkę wytrzasnąłeś ;)
Nigdy się nie kupuje kostki stacyjki tańszej niż 50 zł NIGDY. Chyba, że ktoś lubi majsterkować :grin: Takie kostki za 30 zł mogą posziałać i 2 lata, a czesem po tygodniu mogą unieruchomić samochód...
Takie rzeczy jak: kostka stacyjki, czujnik temperatury, przepływomierz, N-75, termostat nie kupuje się marki Biedronka, DIT, czy Tesco, ale jak najlepsze. Tyle z tym zreźby, że lepiej kupić 2 -3 razy drożej i meić spokój na kiklanaście lat, niż kupić 3 sztuki na rok i wq**iać się unieruchomionym samochodem i godzinami dłubania (czy kosztami mechaników).
Znam przypadki, że kostka za 30 zł 5 dni wttrzymała. Oryginał kosztuje poniżej 100 zł (chyba ok 80) ale masz spokój na zawsze.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » wt lut 06, 2007 22:09

febi kosztuje 16zł;p


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

orzellocsec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt lut 02, 2007 09:28
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: orzellocsec » sob lut 10, 2007 16:00

Dokładnie!!!Jak kostkr febi kupiłem za 13zł.



Awatar użytkownika
SEZAM
Bob the Builder
Bob the Builder
Posty: 321
Rejestracja: czw sty 25, 2007 22:55
Lokalizacja: WARNDORF
Kontakt:

Post autor: SEZAM » pt lut 16, 2007 02:53

dobry temat panowie ihaaaa miałem taka sama zagadke to jest to VW forum rules !!! :okej:



erwin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt sty 23, 2007 21:17
Lokalizacja: walbrzych

Re: podczas odpalania odcina elektryke

Post autor: erwin » ndz lut 18, 2007 23:55

kostke kup ORYGINALNA w VW odpusc sobie zamiennik ja zalozylem kiedys tania za30 zl i w nocy przy 140 zgasly swiatla pozdro!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 220 gości