Po wymianie tłumika inna praca silnika????

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gabin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr sty 24, 2007 16:45
Lokalizacja: lukow

Post autor: gabin » śr lut 07, 2007 10:08

dragon5555 pisze:Bez rozcinania, wystarczy młotek, pręt i troczę cierpliwości
no i co? będzie dobrze- wyleci wszystko- nie będzie głośniej chodził? -kto kupi te porcelanki, jaki to skup??!



zuczek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 19:21
Lokalizacja: Poznań/Horodyszcze
Kontakt:

Post autor: zuczek » śr lut 07, 2007 17:15

Jesli chodzi o katalizator to nawet sie nie zastanawiaj wycinaj od razu. Mi wycieli katalizator przy wgrywaniu wirusa :D I jestem bardzo zadowolony a glosnosc taka sama. Zamiast kata mam teraz kawalek rurki. Przy przegladach nikt nie zwraca na to uwagi.


Tylko BMW!

Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: Dragon » śr lut 07, 2007 19:48

gabin pisze:no i co? będzie dobrze- wyleci wszystko- nie będzie głośniej chodził? -kto kupi te porcelanki, jaki to skup??!
Wyleci jak dobrze postukasz, głośniej będzie ale praktycznie niezauważalni, a co do bebechów to poszukaj w ogłoszeniach gdzie takie coś kupią w Twojej okolicy.


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr lut 14, 2007 09:01

Jeszcze kata nie wywaliłem, ale jechałęm ostatnio do Berlina na lotnisko i wczesnie powymieniałem wszystkie wężyki elastyczne od turbo i do pompy wtr. ponieważ były już twarde i pękały.Jak wcześniej poisałem zmieniłem wszystkie tłumiki. Różnicy za bardzo nie widziałęm,było cicho ale nie było takiego uderzenie turbo. Ale jak jechałęm do Berlina to na autobahnie przez 4min trzymałem prędkośc 180km/h, póżniej przez 40 min. średnio tak 150km/h. Pojechałęm do domku następnego dnia auto jak nowe :bigok: od 1800 obr czuję mocne uderzenie Turbinki az mnie zdziwiło :blush: idzie jak wariat, az mój szwagier który ma MK IV TDI pytał sie co zrobiłem z autkiem- a ja je dobrze przewietrzyłem. U nas w Polsce nie ma możliwości tak dobrze przewietrzyc :food: . Widocznie widac ze diesel lubi się przedmuchać. Ciekawe czy turbinka i dolot i kat. się przedmuchał ponieważ wydeszki były nowe, ale trzyma tak juz 1 tydzień i nie zapeszajac jest :grin: Jest lepiej niz na starych dziurawych tłumikach, normalnie wrażenie takie jak MK IV TDI 90KM ( ale wiadomo ono jest cięższe o 200kg od MKIII TDI do którego nie mam szans ). Teraz szwagier czuje respekt :smoke: i mysli ze coś kombinowałem a ja sam jestem zdziwiony



Awatar użytkownika
olo95
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 13, 2007 16:49
Lokalizacja: Guzów k/ Żyrardowa
Kontakt:

Post autor: olo95 » śr lut 14, 2007 12:31

jaki jest koszt wymiany całego wydechu??



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr lut 14, 2007 12:56

Ja kupiłęm tłumiki od TDI bo technicznie są takie same ale łądniej wyglądają, za dobry przedni i tylni dałem 230zł + opaski, wyszło ok 240zł + rura, którą wymieniłem do katalizatora- 20zł, z wymianą wyszło mnie 320zł od katalizatora mam cały nowy wydeszek :bigok:



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » śr lut 14, 2007 14:09

PinkFloyd pisze:Ja kupiłęm tłumiki od TDI bo technicznie są takie same ale łądniej wyglądają, za dobry przedni i tylni dałem 230zł + opaski, wyszło ok 240zł + rura, którą wymieniłem do katalizatora- 20zł, z wymianą wyszło mnie 320zł od katalizatora mam cały nowy wydeszek :bigok:
Ja zrobiłem tak samo. Koszta podobne. Ciekawostką jest teraz to, że o wiele bardziej słychać świst turbiny(szczególnie powyżej 3000obr).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 176 gości