[silnik] uszlachetniacze ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rhino
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sty 19, 2007 15:34
Lokalizacja: Kraków

[silnik] uszlachetniacze ?

Post autor: rhino » wt lut 13, 2007 19:31

cześć ,

czy dodajecie coś do paliwa (TDi AEX) ? Jakieś uszlachetniacze ? A jeśli tak to jakie ?



pozdrawiam
marcin



Awatar użytkownika
Kubecek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pt lip 14, 2006 17:17
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kubecek » śr lut 14, 2007 23:45

ja dodaje od czasu do czasu,ale nie pamietam jak sie nazywa, kosztowal ok 10zl, w sklepach pelno tego,wiec masz mozliwosc wyboru :D



Awatar użytkownika
Waluch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2567
Rejestracja: czw lip 06, 2006 12:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Waluch » czw lut 15, 2007 14:06

Ja osobiście nie dolewam nic, wychodzę z założenia, że nie ma potrzeby dolewać jakichś specyfików, które nic nie dadzą, albo wręcz narobią szkód, lepiej zalej lepszej ropy na pewnej stacji wywalaj kasę na nie potrzebne środki ... :pub:



Awatar użytkownika
olo95
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 13, 2007 16:49
Lokalizacja: Guzów k/ Żyrardowa
Kontakt:

Post autor: olo95 » czw lut 15, 2007 15:09

waluch w pełni się z tobą zgadzam, lepiej zatankować dobrej ropy niż wydawać kase na jakieś uszlachetniacze. Ja tankuję tylko Shell V-POWER DIESEL i wszystko jest ok. Nie ma problemu z odpalaniem a i silniczek inaczej pracuje lepiej się wkręca i troszkę mniej pali :bigok:



bizak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: sob mar 25, 2006 18:31
Lokalizacja: Rogoźno
Kontakt:

Post autor: bizak » czw lut 15, 2007 15:26

dokladnie w tych paliwach V-power, bp ultimate i verwa, sa juz dodawane jakies uszlachetniacze, tak ze lepiej zalac lepsze paliwo, a co do ultimate to slyszalem tak na marginesie ze duzo ludzi odczuwa wlasnie wieksze zuzycie paliwa, prawda to?


Pozdrawiam Bizak

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » czw lut 15, 2007 17:11

Co do uszlachetniaczy do ropy, to lata 80te już minęły. Jeśli będziemy lać ropkę z dobrej stacji, to ona ma w sobie to co powinna, z dodatkami zmniejszającymi wytrącanie parafiny (zimowy ON) włącznie.
Jedyne, co mogę polecić całą odpowiedzialnośćią, to środki do czyszczenia ukladów paliwowych do diesli. Wlewamy raz na kilka- kilkanaście tys. km. Polecam szczególnie środek firmy STP. Po przejechaniu 450 km odczułem bardzo dużą poprawę, przy wyższych prędkościach (120-160). Szczerze powiem, że to mnie bardzo zaskoczylo, a chyba samochód przed sprowadzeniem go do kraju nie miał takich środków wlewanych. Teraz używam co kilka tys km i za każdym razem czuć lekką poprawę (ale pod warunkiem, że tankluję zwyklą ropę, bo na Ultimatę jakby się nie zanieczyszcza).
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » czw lut 15, 2007 18:20

Grzesiekk1982, Popieram , też od czasu do czasu wlewam . :wink:
Wydaje mi sie ze auto po dolaniu STP jest bardziej żwawe . :bigok:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 161 gości