Zmiana zegarka na obrotomierz

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Tzighan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 09:19
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Zmiana zegarka na obrotomierz

Post autor: Tzighan » czw lut 08, 2007 16:10

Witam,
od dłuższego czasu noszę się z zamiarem wymiany mojego licznika z analogiem na posiadający obrotomierz w moim Gofrze MK3 1.9 TDI 90PS. Jeden z kolegów forumowiczów oznajmił iż będzie miał wkrótce taki do sprzedania - dostałem zdjątko i muszę przyznać że mi się podoba, ale....

...kiedyś szukając na allegro białych tarcz do swojego licznika, napotkałem na opisy mówiące o tym że należy zweryfikować to jaki typ licznika się posiada. Zależne to było od prędkości wyświetlania, grubości stoperów (słupki stopujące wskazówki), ilości jakiś kresek na prędkościomierzu, ilości obrotów silnika itp.

Czy przy ewentualnym zakupie także mam się kierować takimi kryteriami czy też jest to bez znaczenia i (że tak się wyrażę) samochodzik sam sobie rozpozna co tam mu wsadziłem (doczytałem się że musi to być konkretnie od TDI i basta :grin: )?

Poniżej moje zegarki....
Obrazek

....aaaaaa, i tak odbiegając od tematu obrotomierza; gdzie w MK3 jest kontrolka świec żarowych?? :-k

Pozdrawiam


Tzighan

Mój goferek:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=130434[/url]
[img]http://images21.fotosik.pl/28/f649346d0807a928.jpg[/img]

Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » czw lut 08, 2007 16:36

:bajer:

nie wiem kto ci sprzedał ten samochód - ale te zegary są od benzyny a nie TDI ... (pewnie komuś sie stan licznika bardziej podobał)

sprawdź tylko jakiej firmy masz zegary - sa 2 firmy VDO i Motometer - jeśli zegary będą z tej samej firmy co twoje (i rocznikowo zblizone) podejdą bez problemu - jeśli rocznikowo będą bardzo odbiegac - możesz mieć kłopoty z nie świecącymi kierunkowskazami/ręcznym - trzeba będzie piny pozmieniać we wtyczce

ogólnie nawet jeśli będą innej firmy niż masz teraz - można je zaadaptowac - trzeba będzie pin po pinie posprawdzać gdzie co idzie we wtyczce wiązki zegarów



Awatar użytkownika
Tzighan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 09:19
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Tzighan » czw lut 08, 2007 16:42

samochód kupiłem od...

...teścia :mrgreen: a on na giełdowni.

Jakich to można fajnych rzeczy dowiedzieć się na forum (daje bardzo do myślenia ile tak naprawdę autko ma km nastukane) :grin:

Ma ktoś może schematy podłączenia kostek pod zegary w TDI??

Mam pytanko do znawców, od konkretnie jakiej benzyny jest mój licznik (chciałbym wiedzieć przy sprzedawaniu go)??


Tzighan

Mój goferek:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=130434[/url]
[img]http://images21.fotosik.pl/28/f649346d0807a928.jpg[/img]

Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » czw lut 08, 2007 17:10

sądząc po zegarku - biedna wersja jakiegoś 1.4/1.6 pewnie ...

zlap kogoś z okolic z VAG'iem - posprawdza bloki wartości mierzonych i powie ci w jakiej kondycji jest silnik - jeśli auto ma zdrową budę i sprawny silnik - nie ma sensu sprzedawać - chyba że chcesz coś konkretnego - np 20jahre edition :chytry:



zloty60
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zloty60 » czw lut 08, 2007 22:41

Hehe pierwszy raz widze cos takiego.Zegary od benzynki w TDI? I dzialaja?
Nie chce krakac ale mysle ze jak by sprzedajacemu nie odpowiadal przebieg to by go zwyczajnie cofnal a nie podmienial szafe i to jeszcze na benzynowa.No chyba ze byl troche niedotleniony :) A w sumie to na gieldzie wszystko sie moze zdazyc....
Czytajac ten post na poczatku sie zastanawialem po co zakladac w TDI obrotka gdy on juz tam jest :)

Ale tak jak kolega wczesniej napisal,jak silnik masz zdrowizne i buda tez to poszukaj sobie zegarow od twojego modelu i smigaj.A co do autentycznosci i sprawdzenia faktycznego przebiegu to raczej szanse sa zerowe.Zegary zmienione.No chyba ze masz jakas ksiazke serwisaoa ale podejrzewam ze nie...
Jesli nie to przebiegu mozna sie tylko domyslac...

Pozdrawiam i odpisz...


CB :) BEZ TEGO SIE NIE RUSZAM !!!!!!!!!

Awatar użytkownika
leo...
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 607
Rejestracja: pt cze 17, 2005 02:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: leo... » pt lut 09, 2007 20:52

zloty60 pisze:Hehe pierwszy raz widze cos takiego.Zegary od benzynki w TDI? I dzialaja?
Nie chce krakac ale mysle ze jak by sprzedajacemu nie odpowiadal przebieg to by go zwyczajnie cofnal a nie podmienial szafe i to jeszcze na benzynowa.No chyba ze byl troche niedotleniony :) A w sumie to na gieldzie wszystko sie moze zdazyc....
sprzedający był na tyle nieudolny że na szafie po modyfikacji (przebiegu) wyskoczyło - - - - stąd benzynowe zegary w TDI zapewne ... :chytry: :hmm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 92 gości