[MK3] Wymiary bolca w pompie wtryskowej 1.6 TD

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kubecek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pt lip 14, 2006 17:17
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kubecek » ndz gru 24, 2006 21:43

Czy sa jakies nowe informacje w sprawie boost Pinow????



Awatar użytkownika
wrubciu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn lip 10, 2006 20:43
Lokalizacja: okolice Chojnic
Kontakt:

Post autor: wrubciu » ndz gru 24, 2006 23:15

Kubecek pisze:Czy sa jakies nowe informacje w sprawie boost Pinow????
Może i są, ja juz mam zamontowany taką samoróbke.......wytoczona i spolerowana.
Troche o tym pisalem w temacie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... z&start=60
a tak mniej więcej wygląda : Obrazek



Awatar użytkownika
ventil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 22:01
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: ventil » pn gru 25, 2006 12:23

Wydaje mi sie że najłatwiej bedzie dorobic taki jak zaprzal pokazal na zdjeciu - ten pierwszy od prawej - ewentualnie przerobic stary z 1.9 TD (ten prawie prosty).
Obrazek
Mozna dosc łatwo zrobic wersje "hard core" - głebokie wcięcie nie bedzie problemem bo i tak zostanie kawałek materiału tak by dół nie odpadł od góry. Co do nacisku pręcika na bolec to nie jest to jakas wielka siła - pręt z kwasówki powinien w zupełnosci starczyć. Prawdopodobnie oryginalne piny robione sa niesymetrycznie by w procesie regulacji pompy można było ustawic odpowiednia (zgodną z normą) dawke paliwa pod obciążeniem właśnie ustawiając odpowiednio boostpin. (to moje przemyslenia tylko).



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » pn gru 25, 2006 12:27

ventil pisze:Prawdopodobnie oryginalne piny robione sa niesymetrycznie by w procesie regulacji pompy można było ustawic odpowiednia (zgodną z normą) dawke paliwa
dokladnie, dlatego dorabiane piny nie musza miec takiego zakresu regulacji, mozna sie nie meczyc ze stozkami i zrobic tak jak ten pierwszy z prawej

mozna jeszcze dodac, ze ten bolec w pompie ktory naciska na pin nie wysuwa sie w nieskonczonosc, warto zajrzec do pompy i zobaczyc ile max sie wysuwa ale z tego co pamietam (nie chce sklamac wiec lepiej to sprawdzic) nie wysuwa sie nawet do polowy srednicy pina... Wiec nie ma co przesadzac


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
Przewodnik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: pt sie 11, 2006 22:22
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Przewodnik » pn gru 25, 2006 13:31

ok wszyscy piszecie o tych bost pinach ale nikt nie napisał jaki to daje efekt czy dynamika jest odczuwalna. i czy przeróbka jest opłacalna i ile daje kucyków.


NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA LECZ LOGO NA MASCE VW I WSZYSTKO JASNE !!!!
Sprzedam przednie wzmocnienie golf 4 bez klimy,

Awatar użytkownika
Kubecek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pt lip 14, 2006 17:17
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kubecek » pn gru 25, 2006 14:10

Przewodnik, dynamika odczuwalna i przyrost mocy takze
wrubciu, napisz jak u ciebie sprzeglo bo czytalem jakis post, w ktorym ktos napisal,ze sprzeglo jest do wymiany po zmianie Pina??



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » pn gru 25, 2006 14:24

Przewodnik pisze:ok wszyscy piszecie o tych bost pinach ale nikt nie napisał jaki to daje efekt czy dynamika jest odczuwalna. i czy przeróbka jest opłacalna i ile daje kucyków.
wogole nic nie daje a piszemy o tym 5 stron tak sobie :)

[ Dodano: Pon Gru 25, 2006 1:29 pm ]
Kubecek pisze:bo czytalem jakis post, w ktorym ktos napisal,ze sprzeglo jest do wymiany po zmianie Pina??
niestety tez slyszalem opinie, ze jak masz sprzeglo 210mm w 1.9td i jeszcze troche zuzyte to moze ono juz nie dac rady :/ znacznie lepiej maja uzytkownicy passatow 1.9 tam jest chyba 215mm ale juz na 28zebow takze mozna probowac cos wiekszego zaaplikowac...


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

bercik2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 21, 2005 23:06
Lokalizacja: Połaniec
Kontakt:

witam

Post autor: bercik2 » pt lut 02, 2007 20:22

czy ktoś uczynił jakies postepy w sprawie pina, da się to dotoczyć i z czego ? Bardzo mi zależy na takim pinie.


jak by nie było będzie bardzo miło :P

mike NIES
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: wt gru 13, 2005 12:39
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA

Post autor: mike NIES » pt lut 02, 2007 23:32

ja zpiłowałem na szlifierce katowej i jest super!! jak torbina da ciśninie, to dawka sie podnosi i dostaje super przyspieszeni!!



bercik2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 21, 2005 23:06
Lokalizacja: Połaniec
Kontakt:

Post autor: bercik2 » sob lut 03, 2007 12:46

mike NIES pisze:ja zpiłowałem na szlifierce katowej i jest super!! jak torbina da ciśninie, to dawka sie podnosi i dostaje super przyspieszeni!!
mógłbys wrzucić zdjęcie jak to wygląda bo ja też planuje zeszlifować ale mam wątpliwości co do kąta nachylenia


jak by nie było będzie bardzo miło :P

mike NIES
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: wt gru 13, 2005 12:39
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA

Post autor: mike NIES » sob lut 03, 2007 14:22

niestety nie mopgę zrobić zdjeć, bo samochód praktycznie cały czas jest w trasie
na początek radzę spiłowań ok 3 mm w najwęższym miejscu, a jak stwierdzisz,że jeszcze ci mało, to spiłuj więcej! Na pinie jest ślad jak daleko bolec po nim chodzi, więc widać na jakiej długości zrobić zwężenie! Pamiętaj,zeby pina dobrą strona włożyć, bo inaczej nie poczujesz różnicy po spiłowaniu!



Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Post autor: bialko1991 » sob lut 21, 2009 13:59

teraz jeste tego troche na allegro.. sama wymiana pina coś aje niezły efekt, czy trzeba kręcic turbinke od razu ?



Awatar użytkownika
Lagier
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: sob paź 15, 2005 21:29
Lokalizacja: z Polski ;]
Kontakt:

Post autor: Lagier » pn lut 23, 2009 17:17

bialko1991 pisze:teraz jeste tego troche na allegro.. sama wymiana pina coś aje niezły efekt, czy trzeba kręcic turbinke od razu ?
zalezy na jakim cisnieniu jezdzisz teraz. Spilujesz pina napewno odczujesz roznice ale jak cisnienie bedzie za male to bedziesz zostawial za soba zaslone dymna po dodaniu ostro gazu. Wiec zazwyczaj pilowanie bolca = podkrecanie doladowania :)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=52442&sid=35d1486d4778b56e470bdd838e43350e][img]http://members.lycos.co.uk/lagierek/temp/sig_new.jpg[/img][/url]

[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2941803#2941803]SPRZEDAM!!! DUNLOP SPORT MAXX NEW!![/url]

Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Post autor: bialko1991 » pn lut 23, 2009 17:23

do jakiejs konkretnej wartosci w zaleznosci od spilowania czy na oko( z dymieniem) ale do pewnego bezpiecznego momentu :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 245 gości