Jak to jest z tym termostatem ??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Anka_27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt gru 29, 2006 19:14
Lokalizacja: Chorzów

Jak to jest z tym termostatem ??

Post autor: Anka_27 » pt lut 02, 2007 08:26

Witam ponownie :)
Koledzy bardzo proszę Was o odpowiedź na takie pytanie:

Jak to jest z tym termostatem ? Czy on jest cały czas zaknięty, czy popuszcza cały czas po prochu, czy może popuszcza dopiero jak temperatura rośnie ?

Zaraz napiszę Wam o co chodzi :)
Otóż jadę sobie dziś do pracy, na dworze temperatura 2°C (jeżdżę trasą, nie miastem) temperatura trzyma cały czas 90°C, kiedy zwolniłam zwróciłam uwagę że (temp. zmalała) tak jakieś 3-4 milimetry.

Nigdy wcześniej na coś takiego nie zwróciłam uwagi i teraz się zastanawiam czy może jest tak że termostat się otwarł i zminy płyn z chłodnicy dotarł do silnika ? Czy może auto mi się przegrzewa i wentylator go schłodził, ale to przeciez dziwne bo w takich temperaturach na zewnątrz i jadąc trasa nie powinien się tak nagrzewać.
Bardzo proszę o podpowiedź.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Jak to jest z tym termostatem ??

Post autor: RobertP » pt lut 02, 2007 08:41

Anka_27 pisze:Czy on jest cały czas zaknięty, czy popuszcza cały czas po prochu, czy może popuszcza dopiero jak temperatura rośnie ?
zamknięty gdy silnik jest zimny i nie pracuje ;-)
popuszcza tzn. otwiera sie gdy temperaturę odpowiednią dla niego osiągnie
płyn chłodniczy, na termostacie jest napisane. wybite jaką ma temeraturę
otwarcia
Anka_27 pisze:Otóż jadę sobie dziś do pracy, na dworze temperatura 2°C (jeżdżę trasą, nie miastem) temperatura trzyma cały czas 90°C, kiedy zwolniłam zwróciłam uwagę że (temp. zmalała) tak jakieś 3-4 milimetry.
jak płyn w zbiorniczku jest na odpowiednim stanie to mocno bym się
nie przejmował tym
Anka_27 pisze:Nigdy wcześniej na coś takiego nie zwróciłam uwagi i teraz się zastanawiam czy może jest tak że termostat się otwarł i zminy płyn z chłodnicy dotarł do silnika ?
oczywiście tak może być, deczko schłodzi/zmieszał sie z tym w silniku a czujnik to wyczuł
Anka_27 pisze:Czy może auto mi się przegrzewa i wentylator go schłodził, ale to przeciez dziwne bo w takich temperaturach na zewnątrz i jadąc trasa nie powinien się tak nagrzewać.
ale wentyalator słychać na wolnych obrotach na postoju
załóżmy że termostat Ci się odpowiednio otworzył i masz wszystko OK
ale w chłodnicy masz np. włącznik/czujnik włączenia wentylatora w takich stopniach:
pierwszy 80-85 st.C (zobacz mój temat: TUTAJ )
wiec może się włączać wcześniej i nawet w taką pogodę :bigok:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » pt lut 02, 2007 10:48

Anka_27,

Ja bym sie zaczał martwić dopiero jakby mi temperatura poszła w góre, bo wtedy silnik uszkadzam a jak jest mniejsza to jest ok. własciwie to juz od 70st jest ok wiec nie ma sie czym przejmować
Teraz jest zima hehe:D wiec diesle sie tak dobrze nie zagrzewaja.
Mój np w trasie trzyma 80-85 a w miescie 90, ale jak bedzie ciepło to wszystko wróci do normy


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Anka_27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt gru 29, 2006 19:14
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Anka_27 » pt lut 02, 2007 11:28

Bardzo dziękuję za podjęcie tematu :)

Generalnie powiem Wam że najbardziej mnie martwi to że ta temperatura tak spada i to po jeździe na trasie, np. zjeżdżam z drogi szybkiego ruchu do miasta i wtedy coś takiego się przytrafia.
Sprawdzałam przed chwilką ze znajomym: płynu chłodzącego nie ubywa.
Generalnie wskaźnik temperatury nie wychodzi powyżej 90°C.
Ale na prawdę martwi mnie to opadanie temperatury. W sumie to nieznacznie ale jednak, zwłaszcza że nigdy sie tak nie działo :(



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » pt lut 02, 2007 14:53

zobaczysz że jak bedzie cieplej to caly czas bedzie trzymal 90

Jak juz to bedzie wina termostatu za pozno przymyka obieg i dlatego wystudza silnik, ale napewno jak go troche pogonisz w tym miescie to dochodzi znowu do 90


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » pt lut 02, 2007 15:02

Anka_27, ja mam mojego TDI ponad 1,5 roku i nigdy nie włączył mi się wentylator na chłodnicy, zrobiłem kiedyś taki tamat na forum i z tego co pamietam w TDI właczenie się wentylatora to rzadkość, więc zainwestuj te 40 zł na termostat firmy Wahler. Może płynu chłodniczego za mało?



sergio77sarad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr lut 01, 2006 18:28
Lokalizacja: sosnowiec
Kontakt:

Post autor: sergio77sarad » pt lut 02, 2007 15:23

witam panowie co wy piszecie jak jest 70stpni to jest ok temperatura ma byc ok 90 i koniec i niewazne czy jest 2stopnie 10 czy -10 na dworze ma byc i juz u Ciebie Aniu dobrze wszystko dziala poprostu twoje autko jak mowisz traci temperature pare stopni poniewaz autko wytracajac predkosc np ze 120 km/h do 60km/h na piatym biegu zjezdzajac np z trasy w droge lokalna niedodajesz wtedy gazu toczy sie sila rozpedu silnik ma wtedy lekka prace i chlodnica niema za bardzo czego chlodzic bo silnik nie jest wtedy pod obciazeniem i nie wytwarza takiej temperatury a i do tego pewno grzejesz sobie wtedy w srodku dmuchawa i ow caly problem jak popedzisz znowu autko pare metrow to temperaturka napewno wraca do normy



Anka_27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt gru 29, 2006 19:14
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Anka_27 » pt lut 02, 2007 17:24

Aha
Dziękuje Wam za podpowiedzi :)
Troszkę się uspokoiłam :)
Pozdrawiam serdecznie



Awatar użytkownika
misiekemeryt160
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: pn sty 29, 2007 15:21
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Post autor: misiekemeryt160 » pt lut 02, 2007 17:27

sergio77sarad pisze:silnik ma wtedy lekka prace i chlodnica niema za bardzo czego chlodzic bo silnik nie jest wtedy pod obciazeniem
mimo tego że nie jest po obciążeniem to w przypadku spadku chłodzenia jego temp musisz wiedziedz wzrasta. a jęzeli chodzi o temp pracy to 70 stopni jet żel ma być około 85


Zrozumiałem co to samochód gdy kupiłem HONDE....

Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Pruszkowiak » sob lut 03, 2007 00:00

U mnie też trzyma 90 stopni,ale jak jeżdże po mieście i włącze ciepełko to temp. spada ale to normalne :bigok: Gorzej jak by temp. wzrastała jak to ktos wcześniej napisał :bigok:



Awatar użytkownika
misiekemeryt160
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: pn sty 29, 2007 15:21
Lokalizacja: Działdowo
Kontakt:

Post autor: misiekemeryt160 » sob lut 03, 2007 00:04

Pruszkowiak, poprostu mnie nie zrozumiałes....chodziło mi o to że jak nagle ęodpusycyasy gay to nie ma tak e od rayu spada temperatura+pojawia sie chwilowz wyrost ale yaray ynw yacyzna spada


Zrozumiałem co to samochód gdy kupiłem HONDE....

Anka_27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt gru 29, 2006 19:14
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Anka_27 » ndz lut 04, 2007 19:17

A czy jest normalne to że np. wczoraj jechaliśmy we 4 osoby dorosłe i stosunkowo wolno boczną drogą, i wskaźnik temperatury odchylił mi się znow ale o jakieś 2-3 milimetry w prawo, czyli na wzrost Ździwiona byłam bo przecież wentylator powinien schłodzic do równych 90C a temperatura stała w tym odchyleniu.
Potem gdy wyjechałam na trasę temperatura stała już na równe 90°C.
Już sama nie wiem co się dzieję, czy faktycznie ten termostat wariuje czy jak ?



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » ndz lut 04, 2007 22:04

Anka_27 pisze:jakieś 2-3 milimetry w prawo, czyli na wzrost
o to juz jest niedobrze tj pisałem wcześniej w takim razie termostat do wymiany bo sie przycina... (jakby nie przekraczało 90 to by sie poprostu nie domykał ale jak przekracza to sie przycina mozna silniczek szybko wtedy załatwić... )


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 120 gości