Ciezko zapala po nagrzaniu silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rafalvfr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt sty 26, 2007 15:27
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rafalvfr » pn sty 29, 2007 11:29

KERAJNT pisze:kurcze dzieki doceniam twoja pomoc zadko mozna trafic jeszcze na takiego goscia
Che bardzo prosze skierowac te slowa do mojej zony :-)


Pozdrawiam
Rafalvfr
Golf IV kombi 4Motion (ASZ)
175 Km Compsport

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pn sty 29, 2007 11:42

kaczorr pisze:cze
ja mam u siebie taki problem jak ten opisany tutaj: http://www.vwzone.pl/forum/viewtopic.ph ... 1ab1efd3a0 czyli ze cieply golf nie odpala bo nie wlacza mu sie swieca zarowa przy cieplym silniku, a moze rozwiazaniem bylo by cos takiego http://allegro.pl/item161102476_zle_odp ... _odss.html


do kupienia np u tego uzytkownika http://allegro.pl/show_user.php?uid=3161206


a na innym forum znalazlem cos takiego :
mengelo


Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 4
Skąd (miasto): Olkusz



21 Paź 2004 10:52 Gorący Diesel nie chce odpalić
Zimny pali dobrze, problem pojawia sie na cieplym silniku. Na razie odłączyłem automat do swiec od czujnika temperatury -> teraz grzeje swiece tak samo, jak przy zimnym motorze -> pomoglo, ale to nie jest rozwiazanie ....


Jestes w błędzie bo kolega pisze o Golfie IV a tu sa silniki SDI, TDI, świeca żarowa nawet rano jak sa dodatnie temp. to się nie zapalają w tych silnikach, wiec mimo tego rano mu dobrze odpala, tylko na ciepło gorzej wiec tu tylko korekta dawki wchodzi w grę, tu pokazujesz problemy silnika TDS BMW- w nich wina jest pompy wtryskowej, a w zwykłych TD i D VW na ciepło bez świec nawet nowy silnik na komorze wstepnej może krecic od 0,5 do 2s zanim załapie jak świece się nie palą- to normalne, ale na zimno jak się pala powinien załapac na 1 ząbek.Jak krecisz dłuzej to już żle- czy na ciepło tak jak wyżej , czy na zimno. Jak chcesz w zwykłym D i TD zeby bez świec palił od razu zarzuć mu prad rozruchowy 700Ah to zapali za zabkiem. Pozdrawiam

[ Dodano: 29 Sty 2007 10:46 ]
petix pisze:Mam problem z odpaleniem auta mk4. Gdy próbuje odpalic po paru sekundach wyskakuje kontrolka od oleju i jest sygnał dzwiekowy. Potrzebuje pomocy jak ten problem rozwiązac. Dzieki
Zarzuć to jako nowy temat



Awatar użytkownika
rafalvfr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt sty 26, 2007 15:27
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rafalvfr » pn sty 29, 2007 12:54

petix pisze:Mam problem z odpaleniem auta mk4. Gdy próbuje odpalic po paru sekundach wyskakuje kontrolka od oleju i jest sygnał dzwiekowy. Potrzebuje pomocy jak ten problem rozwiązac. Dzieki
Witam
No to masz niezly problem. Na ktore siedzenia wyskakuje ta kontrolka przednie czy tylne ? ;-) A tak serio to z opisu nie wynika za wiele .... To ze pojawia sie brzeczyk to i dobrze. Ma on dosadniej poinformowac, ze cos sie dzieje w ukladze smarowania.
W sumie to nie wiadomo czy silnik zapala czy nie zapala czy zapala ale pojawia sie problem z cisnieniem czy nie zapala a i tak jest problem jw?
Podsumowujac - opisz dokladnie co sie dzieje, co skutkuje a co nie chce "zatrybic"
I choc problem wcale nie wydaje sie byc na porade pisana - to a noz a widelec.


Pozdrawiam
Rafalvfr
Golf IV kombi 4Motion (ASZ)
175 Km Compsport

obora
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 15:16
Lokalizacja: Ełk

Post autor: obora » ndz kwie 01, 2007 21:00

Witam.
Posiadam golf IV TDI rok 98 moc 90 KM.
Mam problem z odpaleniem na ciepło musze tak 8 sekund krecic zeby odpalic
mechanik zmienil mi głowiczke w popie wtryskowej komputer nic nie wykazal
Szukam pomocy i rady co robic?


obora

mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Post autor: mirass » ndz kwie 01, 2007 21:22

petix pisze:Mam problem z odpaleniem auta mk4. Gdy próbuje odpalic po paru sekundach wyskakuje kontrolka od oleju i jest sygnał dzwiekowy. Potrzebuje pomocy jak ten problem rozwiązac. Dzieki
dawka startowa, potzrebna jest ingerrencja w soft -> priv


www.vagtune.pl tel. 502730289

el_doctoro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 11:51
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: el_doctoro » czw kwie 22, 2010 07:26

Witam panowie!! ;) ja rowniez w moim Golfie mam ten sam problem .... :/ moze jestescie w stanie polecic kogos z pod szczecina??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości