Ciezko zapala po nagrzaniu silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt sty 26, 2007 08:14

Trzeba na Vagu u kogoś co się zna ustawić dawke startową i będzie ok :bigok:



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt sty 26, 2007 10:16

W Mk IV jest silniczek TDI, trzeba podpiac go pod kompa pod program VAG i sparwdzic parametry i zmienic parametr dawki rozruchowej i bedzie ok. Czsami w TDI słabiej kreci na ciepło jak słaby akumulator. Ale najpierw sprawdził bym na Vagu.



Awatar użytkownika
rafalvfr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt sty 26, 2007 15:27
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rafalvfr » pt sty 26, 2007 15:33

KERAJNT pisze:wilekie dzieki za pokomoc
Witam
Ja sie tylko dodlacze. Rozruch silnika jest jedyna sytuacja niemiezalna przez vaga.
Wtedy nie mozna pobrac danych.
U ciebie problem jest z dawka paliwa - i to jest bardzo czesto spotykany problem.
Podlaczenie do vaga poza ewentualna diagnostyka nic nie da - potrzeba jest korekta dawki paliwa a to zrobi tylko ktos kto grzebie w programie. Kazdy dobry tuner tego dokona, malo tego od razu skrobnie kilka konikow wiecej. Wiec kozysc z tej przymusowej usterki moze byc wieksza. Tylko nie daj bog nie jedz do jakiegos szarlatana za psie pieniadze - wiecej bedzie problemow niz pozytku. A i teksty "ten typ tak ma" nakazuja omijac fachowca szerokim lukiem. Problem byl opisywany nawet w gazicie Motor w skodzie octavi - wiec nie jest to cos z czym mozna sie nie spotkac - tym bardzie bedac jak to sie lubia nazywac fachowcem.


Pozdrawiam
Rafalvfr
Golf IV kombi 4Motion (ASZ)
175 Km Compsport

Awatar użytkownika
rafalvfr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt sty 26, 2007 15:27
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rafalvfr » sob sty 27, 2007 01:21

KERAJNT pisze:a nie wiecie gdzie sie taki mechanik znajduje w wlkp
Witam.
Mozesz poszukac w googlach na forach tdi, wpisz diagtronic, masters .... jest tego troche.
Ja osobiscie korzystalem z uslug Compsport`ow. Sam jestem z Poznania a jechalem do Bielska. I to nie raz. Jedno moge obiecac - pojedziesz do bielska wrocisz szczesliwy.
Nie wiem czy masters nie ma gdzies blizej siedziby. W samym Poznaniu mozesz probowac w Kocialkowski Subaru - ale nie jestem pewny, co do tego czy zechca Ci pomoc


Pozdrawiam
Rafalvfr
Golf IV kombi 4Motion (ASZ)
175 Km Compsport

Awatar użytkownika
rafalvfr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt sty 26, 2007 15:27
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rafalvfr » sob sty 27, 2007 13:01

KERAJNT pisze:wielkie dzieki powiedz mi jaki jest koszt takiej uslugi
Witam po raz kolejny :-)
Jesli chodzi o kase to dzentelmeni pieniadze maja i o pieniadzach nie rozmawiaja :-)
Najprosciej do nich zadzwonic - jesli ich nie znajdziesz na www zapraszam na priv. Moge nawet opisac moja historie - "jak zostalem zapolodniony ciaglym dlubaniem w golfie i na co przeznaczylbym zarobione pieniadze gdyby nie rodzina" :-):-):-)

Dodam, ze nie orientuje sie czy ktos robi to jako usluge - pomoc w zapalaniu. Dawke te koryguje sie najczesciej przy okazji - w czasie modyfikacji programu.
Trudno mi oczywiscie stwierdzic jak kuzyn odnosi sie do tematow "wiecej koni" bo opini co do tych czynnosci jest cala masa. Jedno radze - najlepiej zadzwonic i pogadac. Ja obdazylem ich pelnym zaufaniem - czego jak na razie nie zaluje.
Cholera to brzmi jak reklama :-(


Pozdrawiam
Rafalvfr
Golf IV kombi 4Motion (ASZ)
175 Km Compsport

mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Post autor: mirass » ndz sty 28, 2007 13:15

KERAJNT pisze:a nie wiecie gdzie sie taki mechanik znajduje w wlkp
w wlkp nie ma nikogo godnego polecenia.najblizej wrocław Jettronik albo Masters Katowice

pozdrawiam


www.vagtune.pl tel. 502730289

kaczorr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 21:15
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: kaczorr » ndz sty 28, 2007 14:08

cze
ja mam u siebie taki problem jak ten opisany tutaj: http://www.vwzone.pl/forum/viewtopic.ph ... 1ab1efd3a0 czyli ze cieply golf nie odpala bo nie wlacza mu sie swieca zarowa przy cieplym silniku, a moze rozwiazaniem bylo by cos takiego http://allegro.pl/item161102476_zle_odp ... _odss.html


do kupienia np u tego uzytkownika http://allegro.pl/show_user.php?uid=3161206


a na innym forum znalazlem cos takiego :
mengelo


Dołączył: 19 Paź 2004
Posty: 4
Skąd (miasto): Olkusz



21 Paź 2004 10:52 Gorący Diesel nie chce odpalić
Zimny pali dobrze, problem pojawia sie na cieplym silniku. Na razie odłączyłem automat do swiec od czujnika temperatury -> teraz grzeje swiece tak samo, jak przy zimnym motorze -> pomoglo, ale to nie jest rozwiazanie ....



Awatar użytkownika
rafalvfr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt sty 26, 2007 15:27
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rafalvfr » ndz sty 28, 2007 15:11

O tu masz dokladnie podobny problem: http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=3431
Zreszta na wskazanym forum znajdziesz cala mase info w tym temacie.


Pozdrawiam
Rafalvfr
Golf IV kombi 4Motion (ASZ)
175 Km Compsport

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 154 gości