ile wchodzi plynu chlodnicvzego w golfie 4 1.9 tdi 101km

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zuberek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt sty 02, 2007 19:55
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

ile wchodzi plynu chlodnicvzego w golfie 4 1.9 tdi 101km

Post autor: zuberek » śr sty 24, 2007 21:44

Witam Musze zmienic plyn chlodniczy (i to jak najszybciej) w moim golfiku IV 1,9tdiPD. Moze ktos sie orientuje ile go wchodzi i jaki jest najlepszy (podobno paraflu czy jakos tak:P) Z góry dzieki za odpowiedz



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr sty 24, 2007 23:06

zuberek pisze:Moze ktos sie orientuje ile go wchodzi
Równe 6 litrów.
zuberek pisze:jaki jest najlepszy
Każdy w miarę dobrej marki jest OK nadaje się do alu chłodnic i ma inhibitory korozji, nie zanieczyszcza.
Z resztą na naszą zimę starczłaby woda destylowana z setką denaturatu :P hehe
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
zuberek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt sty 02, 2007 19:55
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: zuberek » sob sty 27, 2007 12:55

a na jakim panowie plynie chlodniczym jezdzicie??????
Czy ktos wie co sie dzieje gdy zmiesza sie dwa rozne plyny chlodnicze bo wlasnie moj starszy to mi zrobil duren jeden bo maly wyciek z chlodnicy byl (wpadlem w dziure i pekla opona a nastepnie zaczelo kapac gdzies od strony chlodnicy nie wiem czy to przypadek ze razem to sie stalo czy moze jednak winna ta dziura) Wlalem jakis srodek do uszczelnienia i na razie nie cieknie aniy kropli ale na wiosne trzeba bedzie wrucic do problemu zeby golfik mnie nie zaskoczyl. Dodam ze tego innego plynu chlodniczego starszy nalal gdzies pol zbiorniczka wyrownującego gdu mu sie czerwona kontrolka zapalila (w sumie byl w trasie i nie mial za bardzo wyjscia)


TDI rules

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob sty 27, 2007 13:53

zuberek pisze:Czy ktos wie co sie dzieje gdy zmiesza sie dwa rozne plyny chlodnicze bo wlasnie moj starszy to mi zrobil duren jeden bo maly wyciek z chlodnicy byl
Nie miesza się. mają różne dodatki, które w skrajnych wypadkach mogą choćby ze sobą chemicznie reagować (detergenty, inhibitory korozji itp). Weź to zlej i wymień wszystko.
zuberek pisze:Wlalem jakis srodek do uszczelnienia i na razie nie cieknie
Mam nadzieję, że to nie był proszek, tylko w płynie. Takim proszkiem brachol kiedyś tak uszczelnił, że cały uklad chłodzenia (przewody, chłodnica, nagrzewnica, czujniki, termostst) trzeba było wynmienić. Szczęśliwie obeszło się bez remontu silnika i zapchania kanałów wodnych (przynajmniej tam mi się wydaje, bo utrzymuje się 90 stopni).
Generalnie- nieszczelność się naprawia a nie zapycha czym popadnie, tak, jak każdą inną warię w samochodzie- naprwia się przyczyny, a nie ukrywa skutki.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
zuberek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt sty 02, 2007 19:55
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: zuberek » sob sty 27, 2007 17:53

generalnie to sie zgadzam ze sie naprawia a nie usowa ale sytuacja byla taka a nie inna i dopiero teraz moge sie za to zabrac Na razie nie cieknie po tym proszku smiesznym ale za chlodnica musze sie rozejzec:(


TDI rules

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob sty 27, 2007 18:13

No to lipa, że wsypałeś proszek, takie coś zdarzyło się nie tylko mnie, ale ejszcze kilku osobom na forum. Najlepiej natychmiast wymień ten płyn, póki szkód nie narobiło.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
zuberek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt sty 02, 2007 19:55
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: zuberek » pt lut 02, 2007 11:33

wymienilem plyn chlodniczy ale niestety dalej ma dziwny kolor po tym proszku a powinien byc różowy No i jeszcze problemy z rozrusznikiem mi doszly Fuck pech jakis czy co???


TDI rules

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt lut 02, 2007 11:56

zuberek pisze:problemy z rozrusznikiem
Może bateria pada?
zuberek pisze:dziwny kolor po tym proszku a powinien byc różowy
A jaki byl wcześniej? Jeśli poptzedni byl np niebieski to zawsze troszkę zostaje starego i mogło się zmieszać. Co do proszku, to on powoduje taki nalot na powierzchni płynu, na korku i zbiorniczku, raczej nie zmieni koloru wszystkiego płunu, a tym bardziej po wymianie.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
zuberek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt sty 02, 2007 19:55
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: zuberek » pt lut 02, 2007 12:10

o rozruszniku juz pisalem Bendyks chyba siedzi Poprzednio płyn był różowy takze


TDI rules

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości