Bujanie kola pasowego - inny przypadek

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

robak7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn gru 27, 2004 20:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Bujanie kola pasowego - inny przypadek

Post autor: robak7 » czw sty 18, 2007 15:13

Witam,
Wiele naczytalem sie o tym nieszczesnym kole pasowym w TD i postanowilem sie zainteresowac wlasnym:) Popatrzylem sobie na to zewnetrzne kolo (do wspomagania) i nie ukrywam, ze lekko sie buja. Postanowilem drazyc temet i sciagnalem obudowe rozrzadu uruchomilem mocna latarke i ogladalem kolo rowkowe do paska rozrzadu (to na wale). Stwierdzilem po dosc dlugich i wydaje mi sie dokladnych ogledzinach, ze niema bujania, obraca sie idealnie prosto.

Teraz pytanie: czy moze nie da sie w ten sposob okreslic bujania tego najmniejszego kola czy moze tylko kolo 2 (do zasilenia pompy i alternetora ma jakas wade).
Dodam tylko, ze pasek rozrzadu obraca sie idealnie prosto i nie ma odchylek od osi.
Co Wy na to?



limal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn paź 30, 2006 11:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: limal » pt sty 19, 2007 14:41

Witam !
Najprostszym sposobem na sprawdzenie "bicia" kół jest tzw.sposób na kredę. Do obracającego się koła ostrożnie zbliżamy kredę, jeśli ślad który zostawi kreda jest ciągły na całym kole to ok. jeśli tylko np. w jednym miejscu to tzn że ma "bicia" .Koła sprawdzamy w dwóch płaszczyznach (poziomej i pionowej).
Pozdrawiam!



sobiking
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: śr maja 18, 2005 20:51
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: sobiking » sob sty 20, 2007 12:15

Witam kolegę, u mnie jest to samo, podczas pracy silnika widać goły okiem że te koła pasowe wyraźnie mają bicie, ale wydaje mi się że to moja wina. Ponieważ jak ostatnio wymieniałem rozrząd to te koła nie chciały mi zejść i trochę je potraktowałem breszką i w końcu zeszły ale od tej pory mają bicie. Poprostu je skrzywiłem jak je ściągałem. Wystarczy je wyprostować posługując się metodą opisaną przez kolegę post wyżej, włączyć silnik i powoli zbliżać kredę, tam gdzie zrobi kreskę klupnąć lekko młotkiem i powinno się wyprostować. Ja swoje mam tak właśnie zamiar wyprostować, ale to dopiero jak będzie ładniej na dworze bo teraz to nie bardzo a garażu niestety nie posiadam. Mam nadzieje że pomogłem koledze :cool:



robak7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn gru 27, 2004 20:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: robak7 » pn sty 22, 2007 10:46

Ja w sobote wymienialem rozrzad i dokladnie ogladnalem to male kolo na wale. Kreda nie sprawdzilem ale wydaje mi sie, ze nie bylo widocznego bicia. Patrzyly na to dwie osoby. Mam nadzieje, ze bedzie wszystko ok.



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » wt sty 23, 2007 08:21

Fajne macie sposoby , sprawdzenie bicia koła kreda a jak się buja to go młotkiem.
Wiem że nie każdy ma w domu czujnik zegarowy z uchwytem magnetycznym ale można popytać i gdzieś pożyczyć.(kazda narzędziownia powinna taki mieć) :wink:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

robak7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn gru 27, 2004 20:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: robak7 » wt sty 23, 2007 10:13

twardy pisze:Fajne macie sposoby , sprawdzenie bicia koła kreda a jak się buja to go młotkiem.
Przyznaje-sposob to zaden...
twardy pisze:Wiem że nie każdy ma w domu czujnik zegarowy z uchwytem magnetycznym ale można popytać i gdzieś pożyczyć.(kazda narzędziownia powinna taki mieć) :wink:
Wlasnie zapomnialem o tym urzadzeniu. Kurcze wiem, ze nawet znajomy cos takiego posiada. Ehh...
Zaklady pewnie maja, tylko wtedy trzba byloby na miejscu sciagac kola i sprawdzac-troche klopotliwa zabawa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości