Nieszczelność chłodnicy - naprawiac czy wymieniac na druga?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

shootky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw sty 18, 2007 09:50
Lokalizacja: Katowice

Nieszczelność chłodnicy - naprawiac czy wymieniac na druga?

Post autor: shootky » czw sty 18, 2007 10:57

Witam
Jestem świeżym posiadaczem używanego modelu jak w temacie. Przed kupnem pojechałem na ASO gdzie został obejrzany i stwierdzono między innymi wyciek z chłodnicy. Chłodnica po lewej stronie (tam gdzie odpływy) miała dużo zielonkawego nalotu. Jak mi powiedziano te głowice są jakoś zgrzewane i jak puści zgrzew to nie da się tego naprawić. Stwierdzono że chłodnica jest do wymiany w związku z czym mam kilka pytań:
A. Próbować uszczelniać? 3/4 ludzi odradza taką operację
B. Kupić regenerowaną? (koszt 150-200zł)
C. Kupić nową? W ASO za to chcą 500zł + robocizna 350zł. Na allegro nowe kosztują w granicach 200-300zł. W ASO i sklepie 500 netto. Gdzie tkwi kruczek?
D. Czy do wymiany chłodnicy konieczny jest demontaż przedniego zderzaka (reflektor również do wymiany wiec nie wiem czy to połączyć ze sobą)

W ASO uzupełnili mi płyn G12 i widze że w ciągu tygodnia go nic nie ubyło. może wystarczy tylko wąż porządnie dokręcić. Niestety zupełnie sie na tym nie znam. Może ktoś polecić fachowca z okolic Katowic, Tychów....?
Ostatnio zmieniony czw sty 18, 2007 12:16 przez shootky, łącznie zmieniany 1 raz.



medin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 19:15
Lokalizacja: Tychy

Post autor: medin » czw sty 18, 2007 21:20

na twoim mieiscu bym poiechał na Giełde do Gliwic i kupił bym nowa i sam bym załozył zaden problem z montazem



Awatar użytkownika
gkon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: sob paź 28, 2006 14:22
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Post autor: gkon » czw sty 18, 2007 21:59

jeżeli nic nie ubywa to poco wymieniać ??


[url=http://cb-radio.pl][img]http://img209.imageshack.us/img209/7227/cbradio1zl2.png[/img][/url]
[img]http://www.cb-radio.pl/images/button2.gif%20[/img]

Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » czw sty 18, 2007 22:47

własnie jezeli nic albo bardzo mało ubywa to po co sobie koszty robic nawet jakby CI przyszło dolac te 0,2 l na miesiac przeciez nie jest tragedia


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » pt sty 19, 2007 17:23

shootky, jeżeli nie ma ubytku płynu nie wymieniaj. Jeżeli masz mały wyciek kup uszczelniacz za 5 zł wsyp do zbiorniczka uszczelniającego i może pomoże mi pomogło. Ja miałem delikatny wyciek w swoim 1.6 TD dawcy kupiłem środek do uszczelniania chłodnic firmy K-2 wsypałem i już jakieś 6 tyś gitarra !!


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt sty 19, 2007 17:34

Po jednym zdarzeniu jakie miał mój ojciec mógłbym miec dylemat czy jeżdzić tak dalej :chytry: Tak samo lekko się sączyło- w sumie nie ubywało, dodał uszczelniacza bo tak mu mówiłęm i jeżdziła tak 8 miesięcy. Pół roku temu wybrał sie do Holandii i przed berlinem na Ringu jak pędził z 10 minut z prędkością 170km/h zauważył chmurę dymu. Zatrzymuje się a tam chłodnica w tym mijescu się bardzo rozszczelniła. Dobrze ze to było 90km od Szczecina. Szybko sklep i w 5 godzin na miejscu było po kłopocie. Teraz jeżdzi 6 miesięcy i wszystko ok. Może szybkie temp jazdy, wysoka temp. wtedy było lato, szybko też chodziła pompa wody mogło to podnieśc ciśnienie i mała nieszczelnośc po czasie nie wytrzymała. Sam nie wiem jak podejść do tego zdarzenia, wszystko zależy od przypadku jakiego to dotyczy i szczęścia co będzie dalej. Czsami warto dmuchac na zimno jak sie lubi dbac o autko. :smoke:



Awatar użytkownika
Darass
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: sob sty 21, 2006 18:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Darass » pt sty 19, 2007 17:40

ja bym nie ryzykował. teraz nie cieknie, a na trasie piardnie i co? bedziesz sobie w morde pluł kuuurfa, mogłem wymienić... jezeli nie masz teraz kasy to poczekaj, odłuż i kup, ale jezeli wczesniej ciekło, to znaczy ze cos nie tak...



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nieszczelność chłodnicy - naprawiac czy wymieniac na dru

Post autor: RobertP » pt sty 19, 2007 18:14

shootky pisze:W ASO uzupełnili mi płyn G12 i widze że w ciągu tygodnia go nic nie ubyło. może wystarczy tylko wąż porządnie dokręcić.
sorki shootky za moją uszczypliwość ale skoro stać Ci na ASO to i na nową chłodnicę do Twojej czwóreczki
a może wyciek jest zupełnie z innego miejsca np. z kroćca przy głowicy
shootky pisze:Chłodnica po lewej stronie (tam gdzie odpływy) miała dużo zielonkawego nalotu.
a może inna niesczelność to powoduje, źle zaciśniete opaski ?
w sumie chłodnica i jej kanaliki sa miedziane tylko sam radiator jest aluminiowy
zielony nalot hmmm, może i chłodnica ?
kto Ci diagnozował że ona jest uszkodzona, w ASO ?


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

shootky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw sty 18, 2007 09:50
Lokalizacja: Katowice

Post autor: shootky » wt sty 23, 2007 12:34

Uszkodzoną chłodnicę stwierdzili w ASO. Ale chyba niedokładnie to zrobili bo oprócz korozji przy końcówce wylotowej można zauważyć brązowy nalot na całej dolnej krawędzi chłodnicy. Decyzje już podjąłem że kupie nową w myśl zasady "oszczędny kupuje dwa razy"



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » wt sty 23, 2007 12:38

shootky pisze:. Decyzje już podjąłem że kupie nową w myśl zasady "oszczędny kupuje dwa razy"
I z tym się z Tobą zgadzam :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 239 gości