Max 130km/h - N-75 ? przepływomierz? filtr?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Nodle
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:12
Lokalizacja: Libiąż

Max 130km/h - N-75 ? przepływomierz? filtr?

Post autor: Nodle » ndz sty 14, 2007 21:23

Spotkał mnie chyba popularny problem w TDI. Autko na 5 biegu nie może przekroczyć prędkości 130km/h - obroty rosną do ok 3100 i później wszystko stoi w miejscu :(

przy granicy prędkości (130km/h) odczuwalny jest chwilowy spadek mocy ok. 1 sekundowe przyhamowanie silnika - jakby odłączyć turbo - to jest ten notlauf ?
Gdy zwolnie częsciowo pedał gazu i wcisnę ponownie autko zbiera się nieco wyżej i osiąga 135 / 140 km/h - raz doszedł do 150km/h

dodam, że na 3 i 4 biegu śmiga fajnie do 130km/h
Na 3-jce obroty przy tej prędkości doszły prawie do czerwonego paska - dalej nie cisłem.

Co może być przyczyną? N-75, przepływomierz, filtr paliwa? czy coś jeszcze? czy da się coś wyeliminować by zwęzić pasmo podejrzanych?



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pn sty 15, 2007 07:24

Podłącz kompa sprawdz błędy.
Turbo najlepiej manometrem sprawdzić ciśnienie ( ile pompuje przy bucie)
N75 wyczyścić (sprawdzić najlepiej zamieniając z innego auta)

Zacznij od tego .

Nie wydaje wam się że w dziale TDI TD Diesel jest coraz więcej tematów związanych z ciśnieniem doładowania , że co drugi temat to przerywający N75 i zapieczone kierownice ? :bajer: :wink:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pn sty 15, 2007 08:19

Ja stawiam na zawór N-75, dobrze by było go od kogoś podmienić. ten sam problem miałęm w oojca Audi A6 silnik 1.9 TDI 1Z, kupiliśmy taki ze Szwecji niesprawny, dobrze się zbierał ale do 130km/h po wymianie zaworka jak reką odjął :bigok:



Awatar użytkownika
Nerio_21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt paź 18, 2005 22:37
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: Nerio_21 » wt sty 16, 2007 01:36

Ja miejac podobny problem znalazlem dzure w Intercoolerze. ale to moze co innego. :bigok:



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » wt sty 16, 2007 07:15

Gdyby był nieszczelny dolot to przy większych obrotach auto strasznie by kopciło i nie bujało by się na niższych biegach.Nodle, zacznij od wężyków i N75 bo to jest chyba najczęściej przyczyną spadku mocy .


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Nodle
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:12
Lokalizacja: Libiąż

Post autor: Nodle » wt sty 16, 2007 19:10

hmm... mam pękniętą rurę prowadzącą powietrze z przepływomierza (do bodajże turbiny?). Jest porządnie pęknięta w miejscu gdzie się łączy i nie ma zacisku co powoduje zasysanie trochę "lewego" powietrza.
- wiedziałem o tym od jakiegoś czasu ale dopiero teraz jakoś skojarzyłem.
może to jest powód?


jak będę miał trochę czasu to podłubie przy N75 i wężykach.
Mam dostęp do kilkudziesięciu przepływomierzy, jednak nie ma w nich mojego :( ...podłączenie innego, podobnego (np. golf IV) nie wchodzi w grę?



Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » śr sty 17, 2007 20:18

Sprawdź czy nie masz dziurawych tych weżyków ale dokładnie je obejrz najlepiej je ściągając, Zobacz od spodu czy nie spadł ci wężyk podciśnienia z turbiny.
jeśli na pierwszych biegach 1,2 auto jedzie wrzuć przy 50km/h 4 bieg i daj gaz w podłoge jak złapie notlauf to duże szanse że n75 lub zapieczone kierownice jeśli posiadasz zmienna geometrię turbiny.
Jeśli masz kierownice w turbinie to weź drugą osobę, otwórz machę i niech się ona przygląda na sztangę ( jest z tyłu prezy turbinie) ty wsiądź do maszyny i przekręć zapłon nie odpalając auta.
Jeśli sztanga pójdzie w dól o 1-2cm na zapłonie to turbine prawdopodobnie masz ok.


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

Awatar użytkownika
tespis
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 09:09
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: tespis » śr sty 17, 2007 21:42

inspire, 1z nie ma zmiennej geometrii.
Przyczyn moze byc wiele, wezyki, n75 lub przeplywka.
A jak odapalasz samochod czasem obroty podnosza sie i po chwili opadaja?


pozdro

TDI AFN http://www.youtube.com/watch?v=O5qLW7eoBkc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 230 gości