Pomoc w doborze oleju

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Acid
BLACK MAGIC
BLACK MAGIC
Posty: 216
Rejestracja: pn sie 21, 2006 17:53
Lokalizacja: Białystok

Pomoc w doborze oleju

Post autor: Acid » ndz sty 14, 2007 22:28

Szukałem, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, a dokładniej mówiąc chodzi mi o waszą pomoc. Rodzina zakupiła MK3 TDI 90PS z przebiegiem 230tyś.km.(rzeczywisty) Jaki olej polecacie, bo obecny jest czarny jak smoła :panna:



Ars
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 22:34
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Ars » ndz sty 14, 2007 22:43

mobile 1 full syntetic. :) ( 0W40) mam nieco niższy przebieg ten sam motor i nie narzekam :) lepiej wlać coś lepszego i mieć z głowy....
Ostatnio zmieniony ndz sty 14, 2007 22:44 przez Ars, łącznie zmieniany 1 raz.


Mój VW ->>
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=775358#775358

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Pomoc w doborze oleju

Post autor: RobertP » ndz sty 14, 2007 22:44

Acid pisze:Jaki olej polecacie, bo obecny jest czarny jak smoła :panna:
zaraz po wymianie i tak Ci się zrobi czarny jak smoła
czy wiesz jaki był wlewany wcześniej ?
lej półsyntetyk 10W40 np. Mobil, Shell, Valvoline, Motul, Panoplin, Castrol,
każdy z nich będzie dobry
i kup dobry filtr oleju !!! nie jakiś tam polski ... :bigok:
a poza tym jakbyś chciał to byś znalazł o olejach co piszą ludzie
na forum o olejach ...


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz sty 14, 2007 22:48

Acid pisze:bo obecny jest czarny jak smoła
Wlejesz nowy i op kilkunastu km też będzie czarny. W dieslu tak jest! Niczym się nie przejmuj. Mój też ma czarny, 200 tys km a chodzi idealnie.
Najważniejsze to to, co było lane. Myślę, że jeśli był pólsyntetyk, to zostać przy półsyntetyku, mineralny nie jest najlepszym wyjsciem dla turbiny. Marka- kwestia gustu, Mobil, castrol, Valvolline i NIGDY Z ALLEGRO! Tam są podróby tańsze o polowę.
Ja co 10 tys wymieniam filtry i olej.
P.S. Fajne Clio, ile wziales za nie? ;)
Pozdrawiam.

[ Dodano: 14 Sty 2007 21:53 ]
Ars pisze:mobile 1 full syntetic. :) ( 0W40) mam nieco niższy przebieg ten sam motor
Zapomniałeś dodać- tylko wtedy, kiedy na syntetyku jeździł od nowości. NIE WOLNO pzrechodzić z pół- na pełny, a tym bardziej z mineralnego na pełny synt. Leje się wszędzie- simmeringi, uszczelki.... Najgorzej jak wypłynie turbiną do ICka, czy filtra powietrza :(
Ale od nowości na pełnym, jeśli silnik jest nadal w bdb stanie nie bierze oleju (lub bierze malutko) to oczywiście!!!
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Acid
BLACK MAGIC
BLACK MAGIC
Posty: 216
Rejestracja: pn sie 21, 2006 17:53
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Acid » pn sty 15, 2007 00:05

RobertP pisze:czy wiesz jaki był wlewany wcześniej ?
w aucie był 1 litr na dolewki lub na zapas Castrola, a w książce serwisowej miał naklejke Castrol 0W30, ale to chyba bardziej odległe czasy więc chyba jezdził cały czas na castrolu.
Grzesiekk1982 pisze:NIGDY Z ALLEGRO!
No właśnie te z allegro sa podejżanie tanie, no chyba,że jest to jakaś firma lub hurtownia sprzedająca większe ilości, wystwiająca faktury itp.
Grzesiekk1982 pisze:P.S. Fajne Clio, ile wziales za nie? ;)
Clio poszło za 5 tyś. w zeszłym roku, ale mocno awaryjne było...



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn sty 15, 2007 00:31

Acid pisze:
RobertP pisze:czy wiesz jaki był wlewany wcześniej ?
w aucie był 1 litr na dolewki lub na zapas Castrola, a w książce serwisowej miał naklejke Castrol 0W30, ale to chyba bardziej odległe czasy więc chyba jezdził cały czas na castrolu.
no to kup półsyntetyk z takich co Ci napisałem i będzie dobrze ...


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pn sty 15, 2007 00:41

Acid pisze:No właśnie te z allegro sa podejżanie tanie, no chyba,że jest to jakaś firma lub hurtownia sprzedająca większe ilości, wystwiająca faktury itp.
Na forum jest user MariuszD króry pracuje w hurtowni olejów. Biorą prosto od producenta i pewne. gdzieś kiedyś stwierdził, że Ci z Allegro musieliby sprzedawać poniżej ceny producenta. Czy to logiczne?? ;)
Ja kupiłem kilka dni temu płaskie wycieraczki za 60 zł. Niby ALCA niemieckie... i co? D**a!! Zostawiają niewytarte kawałki na szybie smugi grubości 10-15 cm (1/4 wycieraczki więc nie pracuje!!!), ponadto wiele wężdzuch smug i do tego jak przestanie padać, lub mało kropi to lewa chodzi 5 centymetrowymi skokami!!!
A ramiona mam idealne, wszystkie wycieraczki nawet te za 10 zł kpl działały idealnie do samego końca (miałem też oryginalne zwykle tej samej firmy ALCA za 9 zł szt i hulały pięknie przez pół roku, a teraz jeżdża u qmpla w Fordzie).
Wniosek? TANIE Z ALLEGRO JEST PODROBIONE!
Pozdrawiam.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn sty 15, 2007 00:55

Grzesiekk1982 pisze:Ja kupiłem kilka dni temu płaskie wycieraczki za 60 zł. Niby ALCA niemieckie... i co? D**a!! Zostawiają niewytarte kawałki na szybie smugi grubości 10-15 cm (1/4 wycieraczki więc nie pracuje!!!), ponadto wiele wężdzuch smug i do tego jak przestanie padać, lub mało kropi to lewa chodzi 5 centymetrowymi skokami!!!
trzeba było lepiej kupic nowe same gumki takie na "metry"
i o wiele lepiej by chodziło ....
gumki takie kupowałem w sklepach z polskimi częściami samochodowymi


btw
Grzesiekk1982 fajny masz podpis
KACZORYNKA - kilkuminutowa fikcyjna opowiesc, prowadzona
stonowanym i pewnym siebie glosem, wzmocniona watkami
religijnymi, o jedynej slusznej drodze do szczescia i dobrobytu
mieszkancow jednego z krajow Baltyckich.


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
Acid
BLACK MAGIC
BLACK MAGIC
Posty: 216
Rejestracja: pn sie 21, 2006 17:53
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Acid » pn sty 15, 2007 12:55

RobertP pisze:no to kup półsyntetyk z takich co Ci napisałem i będzie dobrze ...
ok wielkie dzięki

[ Dodano: 15 Sty 2007 12:05 ]
Grzesiekk1982 pisze:Ja kupiłem kilka dni temu płaskie wycieraczki za 60 zł. Niby ALCA niemieckie... i co? D**a!! Zostawiają niewytarte kawałki na szybie smugi grubości 10-15 cm (1/4 wycieraczki więc nie pracuje!!!), ponadto wiele wężdzuch smug i do tego jak przestanie padać, lub mało kropi to lewa chodzi 5 centymetrowymi skokami!!
Co do wycieraczek to opinie są różne. Miałem kiedyś wycieraczki ALCA i powiem że raz mi się trafiły dobre a raz były do d#$y. Nieraz kupowałem jakieś wynalazki i morał z tego taki że nie kupuje już tych tanich bo się nie opłaca, lepiej kupić te z wyższej półki i mieć spokój na cały sezon.



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pn sty 15, 2007 19:31

RobertP pisze:Grzesiekk1982 fajny masz podpis
KACZORYNKA
Dobra, to kończymy z tym KACZOPODWAJACZEM! Mam dość kaczek! Teraz będzie....... :D



Awatar użytkownika
inspire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 12:41
Lokalizacja: ???

Post autor: inspire » śr sty 17, 2007 20:35

Mam wycieraczki Alca kupione w sklepie który sprzedaje również na allegro, mija już druga zima i będe musiał je już wymienić ale komplet kosztował mnie 50zł i nie miałem z nimi żadnych problemów.Wycierały do zera i bez smóg. Następne będą takie same.
Co do oleju to bym wlał półsyntetyk, myślisz że 10 lat temu lali syntetyk?? Przecież musiałby być bardzo drogi, nawet dzisiaj nie jest tani.
Może lali ale do wozów sportowych., ew. za kupe kasy


Często pomykam A4 i 1-ką Katowice-Warszawa

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr sty 17, 2007 21:42

inspire pisze:Mam wycieraczki Alca kupione w sklepie który sprzedaje również na allegro, mija już druga zima i będe musiał je już wymienić ale komplet kosztował mnie 50zł i nie miałem z nimi żadnych problemów.Wycierały do zera i bez smóg.
Moje zwykłe ALCA też dzialały idealnie. Te co kupiłem na Allegro, to jakaś chińszczyzna na 100%. Po deszczu potrafią chodzić po szybie sprężystymi, 5 centymetrowymi skokami (to płaskie wycieraczki). Ale te kupionw e sklepie, za 9 zł szt (48 cm) byłu idealne i takie chyba poszukam jak odeślę tamtą badziew...
inspire pisze:myślisz że 10 lat temu lali syntetyk??
12 lat temu w amerykańskim Fordzie miałem full syntetyk (poprzedni właściciel dał nawet gratis zapasową 5-kę Motorcraft'a). Ale w 10 letnim aucie, to oczywiście. Nie wolno wracać na pełny, jeśli był lany pół. Porozdzczelnia się...
Pozdrawiam.



Ars
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 22:34
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Ars » śr sty 17, 2007 23:05

Grzesiekk1982 pisze:Zapomniałeś dodać- tylko wtedy, kiedy na syntetyku jeździł od nowości. NIE WOLNO pzrechodzić z pół- na pełny, a tym bardziej z mineralnego na pełny synt. Leje się wszędzie- simmeringi, uszczelki.... Najgorzej jak wypłynie turbiną do ICka, czy filtra powietrza :(
spoko że się dopiero dowiaduję :P:P:P ostro..... mam nadzieję że wcześniej też był full syntetic :P:P hehehe chociaz jak patrzylem to w rurach od ic jest tylko nalot nie ma kałurz oleju... fakt faktem z rana puści dymka :P


Mój VW ->>
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=775358#775358

Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Pruszkowiak » śr sty 17, 2007 23:30

Jeśli temat jest o wycieraczkach to polecam firmy Valeo.Są drogie,ale bardzo dobre.Nie narzekam :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 227 gości